Zobacz pełną wersję : Zdjęcia w deszczu
emilcabaj86
11-09-2014, 08:03
Witam.
Pomóżcie mi proszę i powiedzcie jak uchwycić deszcz w taki sposób jak na tych zdjęciach:
Przykład 1 (http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/e9/3e/08e93e16d5519d20f56736f0434ea1f4.jpg)
Przykład 2 (http://webneel.com/daily/sites/default/files/images/daily/05-2013/25-wedding-night-photography.preview.jpg)
Czy to dlatego, że jest odpowiedni deszcz (tzn. grube krople) czy dzięki temu że błyskane lampą od tyłu?
Powiedzcie mi też proszę czy to są zdjęcia robione z jedną lampą? Jeśli tak to dlaczego mają dobrze oświetlone twarze? Mi zawsze w nocy przy jednej lampie wychodzą cienie na twarzy :(
dzięki temu że błyskane lampą od tyłu?
Właśnie.
Strzał lampą od aparatu zniszczy zdjęcie, gdyż oświetli tysiące kropel między obiektywem a modelami.
Poziom doświetlenia twarzy dobierzesz czasem otwarcia migawki.
emilcabaj86
11-09-2014, 11:04
No dobra, ale z czasem też nie można szaleć bo krople nie wyjdą. Jaki dać czas żeby tak deszcz wyglądał?
O krople się nie martw, lampa załatwi sprawę.
emilcabaj86
25-09-2014, 14:37
Ok, ale zobaczcie te przykłady:
http://1.bp.blogspot.com/-yQA0jB4n2WE/U1O1OSU7YRI/AAAAAAAAKAk/2x-q-T9xVD0/s1600/1286552595_b_f_4c680530eda25.jpg
http://www.bride.ca/wedding-ideas/images/Blog/Photos/PhotoOfTheYear/2011/Wedding/jonmarkphotowedding-1000.jpg
http://www.aaronwatsonphotoblog.com/wp-content/uploads/2012/01/Charlottesville-Wedding-Photographers-Aaron-Watson-Photography-King-Family-22.jpg
Wszystkie pary są oświetlone z tyłu, ale wydaje mi się, że była także druga lampa z przodu. Bo jakim cudem byliby tak dobrze oświetleni z przodu.
Czy mam rację?
lampa z tylu umieszczona swieci w parasolke ale nie taka zwykla, lecz te uzywana w studio.
Jacenty Z.
25-09-2014, 15:10
Bo chyba zauważyłeś, że to nie są zwykłe parasolki?:smile: Na tych zdjęciach, gdzie parasolek nie ma - zgodziłbym się z Tobą: musi być jakieś inne źródło delikatnego światła wypełniającego.
moja odpowiedz odnosi sie do ostatniego postu. nie wiem jak sie studyjne parasolki po polsku nazywaja. widzialem tylko 2 ostatnie zdjecia.
Jacenty Z.
25-09-2014, 17:25
Sorry, nieporozumienie:-) Moja wypowiedź była adresowana do Autora wątku, który pytał o możliwe źródła światła.
Gdyby przede mną ktoś postawił takie zadanie (przy moim zerowym doświadczeniu w tematach ślubnych) pewnie najpierw spróbowałbym użyć dużej blendy, by wyłapać część światła z kontry do rozbicia cienia na młodych od strony którą widzi fotograf. Nie wiem tylko, czy tego szczątkowego światła by wystarczyło. Ewentualnie coś świecącego światłem ciągłym, co dałoby większą kontrolę nad rozkładem cieni.
Na pierwszym z linkowanych zdjęć (z tym, że tam jest śnieg, a nie deszcz, co czyni sprawę nieco łatwiejszą) jak widać wyszło - tam źródło światła wypełniającego wydaje się być z prawej u góry. Ciekawe jak w roli oświetlenia takiej sceny spisałyby się reflektory samochodowe (żarowe lub halogenowe - nie żadne ksenony, LED-y itp. wynalazki)...
nightbird
30-10-2014, 01:41
Typowałbym 2 lampy: - jedna za horyzontem/parą, druga w parasolce/między postaciami oprócz zdjęcia http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/e9/3e/08e93e16d5519d20f56736f0434ea1f4.jpg (http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/e9/3e/08e93e16d5519d20f56736f0434ea1f4.jpg)
tu chyba użyto 1 lampy za parą, a reszta to światło zastane (wyższe czułości).
spiritus
30-10-2014, 01:54
oprócz zdjęcia http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/e9/3e/08e93e16d5519d20f56736f0434ea1f4.jpg (http://media-cache-ak0.pinimg.com/736x/08/e9/3e/08e93e16d5519d20f56736f0434ea1f4.jpg)
tu chyba użyto 1 lampy za parą, a reszta to światło zastane (wyższe czułości).
Jedna może być z tyłu a druga na aparacie ;)
adrian9627
30-10-2014, 22:02
Jedna może być z tyłu a druga na aparacie ;)
Jeśli już to w roli lekkiego dopełnienia i zamrożenia tych osób , jednak przeważa temperatura światła żarowa z przodu więc światło latarni gra tu główną role pierwszoplanową ; )
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.