PDA

Zobacz pełną wersję : Manfrotto 055 prob kontra 055 cx3 pro



raf1313
09-09-2014, 00:01
Cześć,stoję przed wyborem jednego z wymienionych wyzej statywòw manfrotto ,pierwszy jest alu ,drugi karbon. Zastanawiam się czy warto pchać się w węglowy,nie jestem przekonany co do jego sztywności nad alu.Czy ktoś moze się wypowiedzieć na ten temat ,jak statyw spisuje się w praktyce.

zotornik
09-09-2014, 08:03
Ja akurat celuję w serię 190, ale sądzę że porównania jakie miałem carbon vs alu są podobne. I rzekłbym (tylko z sklepowego testowania) że carbon sprawia wrażenie sztywniejszego, ale to może tylko moje wrażenie - ten parametr jest w ponoś w siostrzanych modelach danej serii absolutnie porównywalny.
Po za tym statyw który wybrałeś nawet w trzeciej sekcji jest naprawdę solidny. Na tym filmiku, widać to dość dokładnie, a i sprzęt do niego podpięty też lekki nie jest.
https://www.youtube.com/watch?v=rJJ4XS1Owvg

Choć najpierw dopytałbym, czy to ma być stara, czy nowa seria 055 ? I czy zamierzasz targać go ze sobą w terenie ? Bo jeżeli nie, to po co "przepłacać".

timi
09-09-2014, 08:31
Dopisze sie do wątku. Jak wyglada wytrzymalosc pod katem połączen noga -statyw w 055cx3.W 055prob pourywaly mi sie nogi i nie chcial bym drugi raz wracać do tego tematu.

raf1313
09-09-2014, 12:16
Mam w planach targać go w teren,ten z nowej serii to 055 cx pro3,stary jest bez pro.

zotornik
09-09-2014, 15:36
Mam w planach targać go w teren,ten z nowej serii to 055 cx pro3,stary jest bez pro.

No to jesteś albo wysoki, albo napakowany ;)

Ja na co dzień po górkach nosze maleństwo Velbon Ultra Maxi F - cherlawe to - ale wazy tylko 1kg. Ty planujesz zakup czegoś z zakresu od 1,70 do 2,40 kg - to ju naprawdę sporo (do tego jeszcze głowica).

Z tego powodu właśnie zainteresowałem serią 190, konkretnie 190CXPRO3 - waga 1,3 kg, tylko cena ....

raf1313
09-09-2014, 16:13
Komandosem nie jestem,a i kilometrów nabijać aż tyle nie będe.Chodzi przedewszystkim o coś, co się nie rozleci,a I komfort robienia zdjęc będzie możliwie dobry.Nic innego jak manfrotto nie widzę

gatewayfl
09-09-2014, 19:30
Nic innego jak manfrotto nie widzę
Triopo - może warto, jak kiedyś rozkminiałem zakup tego manfrotto... ale ostatecznie kupiłem to co mam w stopce i nie żałuje :)

raf1313
20-09-2014, 13:09
Ostatecznie zdecydowałem się na nowy węglowy model MT055CX pro3.Amazon angielski daje na niego promocję na 290£,minus jeszcze 20% na wysyłke na Jersey,czyli 241£,gdzie cyfrowe.pl I parę innych sklepów ma ofertę za około 1990zł

zotornik
20-09-2014, 20:00
Żałować nie powinieneś :)
Z ciekawości dopytam, dlaczego nie MT190CX PRO3/4 ?

p.s. Cyfrowe.pl to zaszalało, bo model który kupiłeś jest np. w Foto-Plus i paru innych za ok. 1550 zł. Co i tak jest dalekie od ceny jaką uzyskałeś.

raf1313
20-09-2014, 23:28
Myślałem też nad wersją 190,była praktycznie w tej samej cenie,ale porównując obie wersje w zakresie grubości nóg,oraz obciążenia wybrałem 055.Jest jedynie 400gram cięższy od wersji 190,waży jedynie 2 kilo,i ma udźwig do 9 kilo.W przyszłości planuję przejście na full klatkę plus jasny zoom,więc bedzie zapas wagowy,ponadto statyw posiada gniazdo do montażu ramienia na akcesoria ,więc nie bedzie problemu.