Rejwus
06-09-2014, 17:47
Z racji tego, że jest to mój pierwszy temat na tym forum skorzystam z okazji i przywitam się! A więc witam :)
Jestem totalnym amatorem. Od dwóch tygodni posiadam Nikona D7100 i obiektyw Nikkor AF-S 18-105 mm f/3.5-5.6 G DX ED VR. Jednak nie podobają mi się moje zdjęcia makro, które robię, ponieważ przy większym zbliżeniu nie mogę złapać ostrości po czym muszę oddalać się od fotografowanego obiektu. Tak jak wcześniej wspomniałem nie miałem nigdy do czynienia z fotografią i jestem amatorem, więc nie chciałbym ponosić kolejnych ogromnych kosztów, aby kupić specjalny obiektyw do zdjęć makro. Czytałem trochę o soczewkach i myślę, że to mogłaby być dobra alternatywa dla drogiego obiektywu, która zaspokoiła by moje oczekiwania. Najbardziej interesuje mnie to, żeby była możliwość znacznego zbliżenia się do owada, który np. siedzi na owocni kwiatu tak aby złapać ostrość. Mój obiektyw przy maksymalnym zoomie zrobi takie zdjęcie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/904/uoHi7n.jpg)
Znalazłem coś takiego kliknij (http://allegro.pl/soczewka-makro-10-67mm-do-nikon-d7100-d7000-d5200-i4511140321.html). Sprzedawca przedstawia zdjęcie makro pająka, które ma dobrą ostrość i ma duże zbliżenie. I tutaj kieruje moje pytanie: "Czy to dobry wybór, a może polecacie inną soczewkę lub całkiem inne rozwiązanie?" Czekam na wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Jestem totalnym amatorem. Od dwóch tygodni posiadam Nikona D7100 i obiektyw Nikkor AF-S 18-105 mm f/3.5-5.6 G DX ED VR. Jednak nie podobają mi się moje zdjęcia makro, które robię, ponieważ przy większym zbliżeniu nie mogę złapać ostrości po czym muszę oddalać się od fotografowanego obiektu. Tak jak wcześniej wspomniałem nie miałem nigdy do czynienia z fotografią i jestem amatorem, więc nie chciałbym ponosić kolejnych ogromnych kosztów, aby kupić specjalny obiektyw do zdjęć makro. Czytałem trochę o soczewkach i myślę, że to mogłaby być dobra alternatywa dla drogiego obiektywu, która zaspokoiła by moje oczekiwania. Najbardziej interesuje mnie to, żeby była możliwość znacznego zbliżenia się do owada, który np. siedzi na owocni kwiatu tak aby złapać ostrość. Mój obiektyw przy maksymalnym zoomie zrobi takie zdjęcie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/904/uoHi7n.jpg)
Znalazłem coś takiego kliknij (http://allegro.pl/soczewka-makro-10-67mm-do-nikon-d7100-d7000-d5200-i4511140321.html). Sprzedawca przedstawia zdjęcie makro pająka, które ma dobrą ostrość i ma duże zbliżenie. I tutaj kieruje moje pytanie: "Czy to dobry wybór, a może polecacie inną soczewkę lub całkiem inne rozwiązanie?" Czekam na wasze odpowiedzi.
Pozdrawiam!