Zobacz pełną wersję : Drukarka na dobry początek..
Witam!
Coraz poważniej zastanawiam się nad ruszeniem tematu wydruku zdjęć we własnym zakresie.
Jednak jestem trochę zagubiony jeśli chodzi o dobór drukarki. Wymagania są następujące:
Generalnie planuje wydruki raczej do A3 (ale może warto zacząć od drukarki A4?) i tylko na własne potrzeby chociaż dosyć często natomiast chciałbym aby drukarka oferowała wydruki za rozsądne pieniądze. Chciałbym uniknąć sytuacji gdzie każdy wydruk powodował myślenie 'kurde czy mnie jeszcze stać na kolejnego proof'a' :)
Co do jakości to chciałbym osiągnąć efekt, że wydruki będą lepsze niż z labu (druga sprawa że chciałbym mieć kontrolę co wychodzi), orientuje się co to jest zarządzanie kolorem, jestem właścicielem kalibratora do monitorów oraz przeprowadzam kalibracje aparatu tak więc zależy mi na wiernym odwzorowaniu tego co widzę na ekranie na papierze.
Pytanie ile trzeba byłoby wydać pieniędzy na nowy/używany sprzęt żeby spełnić moje oczekiwania? Pytanie jaką drukarkę wybrać, jakie do niej zamienniki do tuszów i czy jest używać zamienników jeśli myślę o dobrej jakości za rozsądną cenę?
Ostatnie pytanie jak często trzeba robić kalibracje drukarki? Czy wystarczy raz na konkretny tusz/papier? Póki co nie mam kalibratora do wydruków.
Michał Szymański
http://blog.szymanskich.net
darek6902
03-09-2014, 14:15
Zaproponuję Epson L800.
Wady: maksymalny format wydruku A4. Brak szarych tuszy więc drukarka nie bardzo nadaje się do druku zdjęć czarno-białych.
Zalety: koszt bulelki oryginalnego tuszu to około 43-47 zł za.... 70 ml więc palec nie drży przed naciśnięciem "print" :)
Co do kalibracji: u mnie doskonale sprawdzają się gotowe profile ICC dla konkretnych papierów, oczywiście dla tej właśnie drukarki.
Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka
Ten Epson wygląda rozsądnie...szkoda tylko, że nie mogę zobaczyć przykładowych wydruków :( Jestem ciekaw jak jakość wydruku porównujesz do np. odbitek premium w empiku ?
Michał Szymąński
Mam tego Epsona i potwierdzam, że wydruki kolorowe wychodzą bajeczne, ale bw to zazwyczaj kiszka, niestety.
Wysłano z mojego Commodore C64
Marcin Jakubowski
03-09-2014, 22:36
Ja polecam canon pixma pro 100. Nie wiem jak teraz ale całkiem możliwe, że ciągle można ją wyrwać w dobrej cenie z USA. Kosztowo wyjdzie tak jak l800. Jakośc koloru pewnie bardzo zbliżona. Canon ma jednak przewage w wydrukach cz-b no i w formacie. Ja obecnie lecę na 4 tuszach oryginalnych i 4 zalanych tuszem precision color. W mojej ocenie tusz jest zgodny kolorystycznie w stopniu uniemożliwiającym mi odróżnienie wydruku wykonanego na 8 oryginałach od wydruku wykonanego na 4 oryginałach i 4 zamiennikach. Zobaczymy co będzie jak wymienię komplet. Jestem jednak dobrej myśli.
pozdrawiam
Ja obecnie lecę na 4 tuszach oryginalnych i 4 zalanych tuszem precision color. W mojej ocenie tusz jest zgodny kolorystycznie w stopniu uniemożliwiającym mi odróżnienie wydruku wykonanego na 8 oryginałach od wydruku wykonanego na 4 oryginałach i 4 zamiennikach. Zobaczymy co będzie jak wymienię komplet. Jestem jednak dobrej myśli.
pozdrawiam
Faktycznie recenzje ta drukarka ma dobre i cena jest przyzwoita a powiedz gdzie kupiłeś te zamienniki bo nie mogę znaleźć na sieci zamienników. Pytanie na ile mniej więcej wystarcza zestaw tuszy?
Michał Szymański
Marcin Jakubowski
04-09-2014, 09:33
Orygiane tusze nie starczają na długo - ja po wydrukowaniu około 150 zdjęć 10x15 około 20 A4 i 1 a3+ musiałem zmieniać pierwszy szary tusz (lgy). Po wydrukowaniu kolejnych 70 10x15 około 10 a4 musiałem wymienić PM (photo magenta) żółty i PC (photo cyan). Niestety Kartridże są małe.
Ja kupiłem tusze do zalewania - precisions colors. Paczka szła z Kanady. Zestaw 8x4 oz (około 8x110 ml) plus reseter razem z butelkami i igłami do napełniania (nie trzeba używać strzykawek), klipsami,do mocowania pojemników na czas napełniania kosztowała (razem z przesyłką) około 400 zł. To wystarczy na około 10 napełnień każdego kartridża. rachunek jest prosty - napełnienie jednego kosztuje ok 5 zł. Kolejne tusze (bez dodatkowego osprzętu razem z transportem) około 200 zł za zestaw. Nie przejmuję się więc i nie liczę teraz ile wydrukowałem na poszczególnym napełnieniu.
Muszę przyznać, że przystosowanie pojemników do powtórnego zalewania jest proste, podobnie jak napełnianie (pod warunkiem, że obejrzysz filmy instruktażowe na stronie PC) reseter działa. Jak się domyślasz przestałem liczyć koszty drukowania.
Jedyne co jeszcze muszę sprawdzić to jak będzie się zachowywać drukarka po powtórnym zalaniu wszystkich pojemników. Jak na razie (odpukać w niemalowane) nic nie cieknie, nie paskuje, po prostu drukuje.
Czy sam zamawiałeś w Kanadzie, czy ci ktoś wysłał ?
Do mojej iP6700D - 6 tuszy koszt około 40$, a więc cena bardzo atrakcyjna.
Marcin Jakubowski
05-09-2014, 10:16
Czy sam zamawiałeś w Kanadzie, czy ci ktoś wysłał ?
Do mojej iP6700D - 6 tuszy koszt około 40$, a więc cena bardzo atrakcyjna.
Sam zamawiałem, paczka szła równe 2 tygodnie (chociaż bałem sie , że będzie szła 6 tygodni - tyle wynosi maksymalny czas dostawy).
Czy w kraju są doliczane jakieś inne dopłaty /cło, VAT/ ?
Marcin Jakubowski
05-09-2014, 11:23
Na opakowaniu znalazła się pieczątka o dopuszczeniu do obrotu.
Żadnych opłat nie płaciłem.
pozdrawiam
digger-gp
06-09-2014, 22:34
Drukarka na dobry początek to A3+ Epson 1500W w połączeniu z tuszem barwnikowym Inktrift CL. A jak zapragniemy się rozwijać w temacie drukowania to możemy puścić ją na Piezography K6 by uzyskać doskonałe pigmentowe wydruki B&W. Ewentualnie możemy nią drukować w kolorze tuszami pigmentowymi np. ConeColor K3. Koszt napełnienia jednego kartridża tuszem Inktrift CL 11.1 ml to ok 8zł.
PS. Mam pokusę żeby dokupić sobie 1500W do kompletu z moją R3000... ;)
Marcin Jakubowski
08-09-2014, 21:26
epsony są wg mnie też warte polecenia. Nie wiem jedynie jak z przytykaniem dysz. Ja nie wspominam mojego epsona 2880 zbyt dobrze pod tym względem. Chociaż jakość zdjęć była bez zarzutu.
Ten epson 1500 zdaje się ma 6 tuszy - czy to oznacza, że bez zalewania go tuszem K6 będzie drukować cz-b na podobnym poziomie co l800?
digger-gp
09-09-2014, 03:55
Tak.. to jest drukarka do wydruków kolorowych. Ale za to producent(a właściwie dystrybutor na USA) tuszu Inktrift CL obiecuje porównywalną do oryginalnych tuszów Claria odporność wydruków na blaknięcie, co jest wiarygodne biorąc pod uwagę jego reputację...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.