PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon D7100 - nowa wersja softu v1.02



marti5
26-08-2014, 13:15
Cześć!
Pojawiła się nowa wersja softu do D7100 czyli v1.02.

https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/61969

Czy wiadomo dokładnie jakie nastąpiły zmiany w oprogramowaniu?

Star Dust
26-08-2014, 13:22
przeczytalam az 3 razy i albo jestem slepa albo nie napisali, jak to w nikonie wszystko tajne przez poufne ;)

Edit: jestem slepa ;)

Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu.

aldii
26-08-2014, 13:22
Jest już nowa aktualizacja firmware aparatu D7100. https://nikoneurope-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/61969

Aktualizował już ktoś? Zastanawiam się czy warto? Słyszałem że po aktualizacjach bywało, że aparat nie obsługiwał zamienników baterii w jakimś modelu.

Co właściwie to oznacza:
"Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu."

Malika
26-08-2014, 13:36
Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach

Mario__S
26-08-2014, 13:37
Bywało też, że obiektywy SIGMA przestawały ostrzyć w trybie LV. Ja na razie nie robię upgrade'u :)

mamil_km
26-08-2014, 13:43
No właśnie, dostałem maila od nikon-a , że jest dostępna aktualizacja. Również zastanawiam się co oni tam ukryli.... ;) na razie chyba nic nie będę aktualizował, działa dobrze, to niech działa. No chyba, że dorzucili zmianę przysłony przy filmowaniu ;)

aldii
26-08-2014, 13:52
Napisałem do nich maila, czy aktualizacja wpływa na inne rzeczy tj. zamienniki baterii czy też obiektywy Sigma. Czekam....

darjo1
26-08-2014, 14:02
Wgrałem aktualizację przed chwilą.
Sigma 17-50 bez zastrzeżeń, Tamron 70-300 VC USD też ok.
Nikkor AF-S 300/4 za....a.
Nie mam na razie czasu żeby sprawdzić jakie zmiany, ale może nic nie spartolili.;)

MstrG
26-08-2014, 14:02
Napisałem do nich maila, czy aktualizacja wpływa na inne rzeczy tj. zamienniki baterii czy też obiektywy Sigma. Czekam....

Myślisz, że wezmą odpowiedzialność za ewentualne problemy w komunikacji z rzeczami od niezależnych producentów lub też oficjalnie się przyznają, że coś zablokowali?

mamil_km
26-08-2014, 14:15
Również myślę, że napiszą że nie ręczą za współpracę z nieoryginalnymi akcesoriami oraz zapraszają do zakupu "rzeczy" firmy nikon.

zgera
26-08-2014, 17:49
Co właściwie to oznacza:
"Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu."

Też chciałbym wiedzieć, taką samą aktualizację wypuścili do D90, zrobiłem aktualizację i w pozycji B miałem w starszej wersji 1.00, po aktualizacji mam w pozycji B 1.01, pozycja A i L bez zmian.
O co chodzi z tą obsługą danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach skoro ta pozycja nie została zaktualizowana, najnowsza ostatnio wypuszczona wersja kontroli dystorsji to 1.009.

Fotowentura
26-08-2014, 19:59
Ta aktualizacja jest aktualizacją softu typu C. Ona nie aktualizuje danych kontroli dystorsji (czyli L), tylko "przygotowuje" aparat na ich aktualizację do wersji 2.0:

"Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu."

Można zatem oczekiwać wkrótce wypuszczenia aktualizacji danych kontroli dystorsji do wersji właśnie 2.0. Dziwne jednak, że wypuszczają aktualizację, która przygotowuje aparat do aktualizacji kontroli dystorsji, ale tej jeszcze nie wypuszczają. Jeśłi jednak faktycznie najpierw konieczna jest aktualizacja softu C, aby mógł obsłużyć nowe dane kontroli dystorsji, to wtedy wypuszczenie najpierw aktualizacji softu C, a potem za jakiś czas nowego softu L uznaję za uzasadnione (żeby co bardziej wyrywni nie zaktualizowali w odwrotnej kolejności).

kszysiek2
26-08-2014, 20:03
czyli aktualizujemy tak ?

Fotowentura
26-08-2014, 20:09
ja zaktualizowałem. nic nie wybuchło.

aldii
26-08-2014, 20:33
Ale co to jest wogóle ta kontrola dystorsji w wersji L?

kszysiek2
26-08-2014, 20:53
coś mi tu nie pasuje , po włożeniu akumulatorków do gripa chcąc zaktualizować nową wersję c aparat odrzucił instalację : " brak oryginalnego zasilania"

kszysiek2
26-08-2014, 21:01
oby tak nie było ,że po zainstalowaniu tego update nie będzie działał grip z aku.

zgera
26-08-2014, 21:38
coś mi tu nie pasuje , po włożeniu akumulatorków do gripa chcąc zaktualizować nową wersję c aparat odrzucił instalację : " brak oryginalnego zasilania"

Mnie odrzucił aktualizację na oryginalnym akumulatorze w body D90, powód, akumulator nie naładowany, stan naładowania wynosił wówczas 39%, po naładowaniu nie było żadnego problemu z aktualizacją.

kszysiek2
26-08-2014, 22:23
otóż ja mam w pełni naładowane aku.

zgera
27-08-2014, 12:47
Ta aktualizacja jest aktualizacją softu typu C. Ona nie aktualizuje danych kontroli dystorsji (czyli L), tylko "przygotowuje" aparat na ich aktualizację do wersji 2.0:

"Dodano obsługę danych kontroli dystorsji w wersji L: 2.000 i nowszych wersjach.
Przed aktualizacją danych kontroli dystorsji do wersji L: 2.000 lub nowszej należy zaktualizować oprogramowanie aparatu."

Można zatem oczekiwać wkrótce wypuszczenia aktualizacji danych kontroli dystorsji do wersji właśnie 2.0. Dziwne jednak, że wypuszczają aktualizację, która przygotowuje aparat do aktualizacji kontroli dystorsji, ale tej jeszcze nie wypuszczają. Jeśłi jednak faktycznie najpierw konieczna jest aktualizacja softu C, aby mógł obsłużyć nowe dane kontroli dystorsji, to wtedy wypuszczenie najpierw aktualizacji softu C, a potem za jakiś czas nowego softu L uznaję za uzasadnione (żeby co bardziej wyrywni nie zaktualizowali w odwrotnej kolejności).

Jest już najnowsza wersja aktualizacji danych kontroli dystorsji, przed aktualizacją należy sprawdzić wersję oprogramowania w aparacie.
http://www.nikonimglib.com/dcdata2/index.html#os-windows

aldii
27-08-2014, 19:12
Jest już najnowsza wersja aktualizacji danych kontroli dystorsji, przed aktualizacją należy sprawdzić wersję oprogramowania w aparacie.
http://www.nikonimglib.com/dcdata2/index.html#os-windows
Ale tu nie ma wersji polskiej? Co to wogóle za link? Jakiś nikonimglib?

Aktualizacja do 1.02 zrobiona. Sigmy śmigają jak przedtem. Bateria zamiennik również działa. Ale z tą kontrolą dystorsji to się boję. Co właściwie się zainstalowało na komputerze? Żadnych ikon?

zgera
27-08-2014, 19:52
Ale tu nie ma wersji polskiej? Co to wogóle za link? Jakiś nikonimglib?

Aktualizacja do 1.02 zrobiona. Sigmy śmigają jak przedtem. Bateria zamiennik również działa. Ale z tą kontrolą dystorsji to się boję. Co właściwie się zainstalowało na komputerze? Żadnych ikon?

A po co Ci polska wersja, taki link otrzymałem od wsparcia technicznego Nikon, wcześniejsze aktualizacje również pobierałem z tej strony i nie było żadnych problemów.
Na Windows XP instaluje się folder Nikon na pulpicie, w folderze jest plik aktualizujący Bin o nazwie NKLD 02005.

Fotowentura
27-08-2014, 21:41
aldi, nie snuj teorii spiskowych tylko instaluj:)
Aktualizacja dystorsji nie ma wersji językowych, a strona jest nikonowska. zainstalowałem, nadal nic nie wybuchło.

aldii
27-08-2014, 22:04
aldi, nie snuj teorii spiskowych tylko instaluj:)
Aktualizacja dystorsji nie ma wersji językowych, a strona jest nikonowska. zainstalowałem, nadal nic nie wybuchło.

Ok. Jutro zainstaluje.

joterem
27-08-2014, 23:30
Pytanie pomocnicze :) zainstalowałem i opcja "Aut. korekcja dystorsji" jest nieaktywna... D7000... czy ona ma jakieś specjalne wymagania, żeby się uaktywnić ?? Przetestowałem wszystkie swoje obiektywy, formaty plików i tryby...

zgera
28-08-2014, 08:46
Pytanie pomocnicze :) zainstalowałem i opcja "Aut. korekcja dystorsji" jest nieaktywna... D7000... czy ona ma jakieś specjalne wymagania, żeby się uaktywnić ?? Przetestowałem wszystkie swoje obiektywy, formaty plików i tryby...

Aktywna jest tylko z obiektywami wymienionymi na stronie pobierania, wszystkie to Nikkory, jeśli masz Sigmy to z tymi obiektywami będzie nieaktywna.

joterem
28-08-2014, 13:26
I wszystko jasne :) dziękuję.

C_K
28-08-2014, 14:26
Czyli w sumie żadnej widocznej poprawy. Wychodząc z założenie "lepsze jest wrogiem dobrego" skoro nic ta aktualizacja widocznego nie zmienia odpuszczę sobie. Nie chciałabym być ta nieliczną której z dziwnych przyczyn aparat po aktualizacji nie wstanie...a zysk ? żaden.

mamil_km
28-08-2014, 14:38
Ciekaw jestem czy ruszyli algorytm AF-u

2pompony
28-08-2014, 15:17
No dobrze, a tak z ciekawości - ma ktoś może link do firmware'u poprzedniego? Znaczy tego sprzed obecnej aktualizacji?




EDIT
OK, już znalazłem, jesteście wielcy! :)

aldii
29-08-2014, 08:53
Ciekaw jestem czy ruszyli algorytm AF-u

Z tego co mi napisał serwisant, dołożyli tylko tą obsługę dystorsji. Żadnych innych zmian. Ale kto to wie :-) Ja zainstalowałem, wszystko hula po staremu.

Wanageddon
31-08-2014, 00:25
Żadnych zmian. No zobaczymy. Póki co wszystko jest na świeżo. Ciekaw jestem, czy po jakimś czasie nie wyniknie 'niespodzianka'. Nie chcę siać fermentu, ale ja poczekam.

mamil_km
01-09-2014, 13:53
Zaktualizowałem, tamrony działają bez zarzutu. Żadnych działań niepożądanych nie zaobserwowałem. Znalazłem gdzieś na zagranicznym forum informację jakoby AF po aktualizacji działał szybciej w słabszym oświetleniu. Być może jestem tym zasugerowany ale po zmianie softu mam wrażenie, że skuteczność i pewność AF uległa nieznacznej poprawie. Dawno nie robiłem zdjęć - być może w tym tkwi szkopuł, ale w domowych zabawach AF działa jak by pewniej.

rdcom
23-09-2015, 02:42
Pojawiła się kolejna wersja softu do D7100 czy ktoś już zainstalował? Czy można zaktualizować od razu do wersja 1.03 czy najpierw trzeba wgrać 1.02?
http://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/download/fw/154.html

notdot
23-09-2015, 07:35
Pojawiła się kolejna wersja softu do D7100 czy ktoś już zainstalował? Czy można zaktualizować od razu do wersja 1.03 czy najpierw trzeba wgrać 1.02?
http://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/download/fw/154.html
nikt nie zainstalował, wszyscy czytają http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=265180