Zobacz pełną wersję : Filtr połówkowy do sigmy 10-20 3,5 82mm
login_87
24-08-2014, 19:47
Witam,
Mam problem, potrzebuję filtra połówkowego do sigmy 10-20 - 82mm. Szukam czegoś ale nie mogę znaleźć. Czy przy tej średnicy jestem skazany na system cokin? ( system z-pro? ).Prosił bym o jakąć podpowiedz.
Pozdrawiam
Można używać filtrów nakręcanych, ale znacznie lepiej sprawdzą się płytkowe HiTech lub Lee o rozmiarze przynajmniej 100mm.
Cokina nie polecam, co nie są najlepsze.
login_87
24-08-2014, 21:01
GonzoG a mógłbyś mi polecić jakiś filtr nakręcany?
GonzoG a mógłbyś mi polecić jakiś filtr nakręcany?
Wielkiego wybory nie ma:
B+W - są aż 2 - gradient 2 i 4 EV.
Hoya - również 2 - połówka 4 EV z miękkim przejściem i gradient 1-3EV.
Marumi - połówka 4EV
login_87
25-08-2014, 08:18
No to faktycznie mały wybór. A jeśli chodzi o HiTech lub Lee to co na początek byłoby ok?
Którykolwiek z 0.3 - 1.2 z przejściem łagodnym lub ostrym.
A jeśli nie wiesz co może być dobre, to najwyraźniej taki filtr nie jest Ci potrzebny, bo określenie jaki nie stanowi większego problemu. Wystarczy wrzucić 2-3 zdjęcia do programu jak Lightroom i sprawdzić.
login_87
25-08-2014, 17:15
No mi szczerze powiem narazie nie potrzebny. Sam mam sigme 10-20 4-5,6 z mniejsza srednica a to pytam dla kolegi bo prosił mnie o pomoc.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.