PDA

Zobacz pełną wersję : karty pamięci - temat stary jak świat



moshica
06-08-2005, 20:31
Witam

Mam dylemat, bo jadę na wakacje i potrzebuję dokupić kolejną 1GB pamięć CF.
Mam Sandiska Ultra II, karta bez zarzutu, jestem z niej zadowolony...
Chcę zakupic jak najtaniej i najtaniej wychodzi Kingston pomarańczowy lub niebieski Elite Pro. Wiele się naczytałem złych opini że są z nimi problemy....
Jak jest naprawdę, czy ktoś ma z Was i miał problemy czy to tylko taka obiegowa opinia ?
Gdyby nie problem z kasą wiadomo wziąłbym Sandiska, no ale czy jak wezmę Kingstona to czekaja mnie niespodzianki ?
Proszę o w miarę szybką podpowiedź, bo urlop za pasem a ja jęczę z braku pamięci....
Szkoda że fotobanki wciaz tak cholernie drogie :cry:

Pozdrawiam
Moshica

trigger
06-08-2005, 20:36
w podobnej cenie jak kingston mozesz dostac zwyklego sandiska, sa calkiem fajne i wystarczajaco szybkie Ja kupilem 512 mb za 120 zl, musisz poszperac na allegro. No i jesli mialbym radzic to może lepiej 2 razy po 512 zamiast 1GB zawsze lepiej jak cos zdechnie bo druga zostaje?

moshica
06-08-2005, 21:55
No ja już 512 jedną mam, ale muszę kupić 1GB bo jadę na dłużej i nie będę miał gdzie zgrać fotek na CD.
Pytałem o Kingstona bo jest nowy za 235zł a Sandisk Standard za 330zł, więc to znów 100zł różnicy.
Chcę kupić tanio, więc przychylam siedo Kingstona ElitePro za 235zł, tylko czy nie będzie wpadki ! ??

Pozdrawiam
Moshica

tzk
06-08-2005, 22:00
Ja ma dwa Kingstony pomarańczowy 512 MB i Niebieski 1GB i drugie body N D70 i żadnych wpadek nie mam (puk, puk) i nie miałem więc raczej spoko.

MzMarcin
06-08-2005, 22:09
Ja mam kingstona 1 giga elite pro tyle że tą nową wersję 50x i z nią nie ma problemu! problem pojawiał się ze starą odmianą elite pro.

[ Dodano: Sob 06 Sie, 2005 ]
Ps. Ze starą wersją problem występował ale chyba tylko chyba w znikomym procencie(znajomy ma pare kingstonów starej edycji o różnych pojemnościach i jak go pytałem to zawsze jest zadowolony i zero problemów. Zaskoczyło mnie to nawet po tym co na forum czytałem o problemach z kingstonem bo on te karty ciągle wkłada i wyjmuje non stop! Bo zgrywa w zewnętrznym czytniku)

trigger
06-08-2005, 22:24
ale radze ci poszukaj czasem mozna znaleźć karty w bardzo fajnej cenie:
http://allegro.pl/show_item.php?item=59134150
te wolniejsze tez wystarczaja, a w końcu to firmy zalecane przez Nikona
http://allegro.pl/show_item.php?item=59281656
http://allegro.pl/show_item.php?item=59388104
A tutaj całkiem korzystna oferta:
http://allegro.pl/show_item.php?item=59816373
Ja używam tej wolniejsz i jest wystarczająco szybka, zauważa się różnice dopiero przy ciągłym trzaskaniu rawów :mrgreen:

Zmrożon
07-08-2005, 00:06
Ps. Ze starą wersją problem występował ale chyba tylko chyba w znikomym procencie

Też tak myślałem, do wczoraj, kiedy to niebieska 512 posypała mi się bez żadnego ostrzeżenia. Muprhy nie śpi :?

moshica
07-08-2005, 10:40
Pytanie do MzMarcin, po czym poznać że te w sprzedaży są jako 50x ?
Na nich tego nie ma napisane, więc jak rozpoznać ?
Rozumiem że wcześniejsze wersje miały problemy...ale które ...?

Moshica

tzk
07-08-2005, 11:01
Zaskoczyło mnie to nawet po tym co na forum czytałem o problemach z kingstonem bo on te karty ciągle wkłada i wyjmuje non stop! Bo zgrywa w zewnętrznym czytniku)
Ja również korzystam tylko z czytnika a niebieskiego Kingstona kupiłem pół roku temu i na nim jest napisane High Spped a nie x50.
Odnośnie jak poznać ? Na karcie jest napisane.

MzMarcin
07-08-2005, 15:11
->moshica,tzk
Poznać można po opakowaniu karty na którym wyraźnie pisze 50x u góry, a także i przede wszystkim po samej karcie na której nie ma już słów high Speed tylko „Elite pro” i na dole 50x
Ps. Na opakowaniu też nie ma słów high speed
(na allegro trzeba uważać bo większość to stare wersje, trzeba sprawdzać przed zakupem)

[ Dodano: Nie 07 Sie, 2005 ]
Tak jeszcze dodam od siebie, że z tymi kartami to bywa różnie i każda może paść. Jakiś czas temu padł komuś na forum już nie pamiętam dokładnie, ale sandisk i to w tej szybszej wersji(identycznie jak kingston po prostu bez powodu)

jaromir
07-08-2005, 15:33
Czasami można naprawdę tanio kupić na allegro. Ja ostatnio przez przypadek trafiłem na:
aukcja (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56958887)
Myślę ze 180 zł za 1GB SanDiska to dobra cena.

MzMarcin
07-08-2005, 15:38
tzk,
Mam dokladnie taką samą kartę jak tutaj http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=139661#139661

sinner
07-08-2005, 16:55
Panowie kupujcie dobre i sprawdzone karty np. San Disk
Stac Was bylo na aparat za kilkadziesiat tysiecy zlotych a skapicie 50 czy 100 pln na lepsza karte :?:
Ktora to byc moze bedzie sluzyc dluzej niz aparat :wink:

Irvine
07-08-2005, 19:06
Z brakiem wystarczajacej ilosci kart mozna sobie poradzic znajdujac kafejki internetowe ktore maja nagdrywarke CD. Za pare groszy przegrywasz na CD i po klopocie.

[Edit]
To sie pomadrzylem. Najpierw trzeba czytac wszystkie posty i zauwazyc ze nie bedzie takiej mozliwosci. :oops:

moshica
07-08-2005, 22:22
MaMarcin patrz napisałeś :



Dołączył: 15 Cze 2005
Posty: 25
Skąd: Podlasie
Wysłany: 07-08-05, 15:11


--------------------------------------------------------------------------------

->moshica,tzk
Poznać można po opakowaniu karty na którym wyraźnie pisze 50x u góry, a także i przede wszystkim po samej karcie na której nie ma już słów high Speed tylko „Elite pro” i na dole 50x


a tutaj w sprzedaży :
http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=4b494e4753544f4e5f43465f3147422d53

jest taka na której pisze HighSpeed Elite Pro i co mam sądzić, jest 50x czy nie jest ? A moze to jakaś podróbka ....?

Moshica

[ Dodano: 07-08-05, 22:25 ]
Irvine wrote :

Z brakiem wystarczajacej ilosci kart mozna sobie poradzic znajdujac kafejki internetowe ktore maja nagdrywarke CD. Za pare groszy przegrywasz na CD i po klopocie.


Irvine jadę na 7dniową objazdówkę gdzie nie będzie czasu spać i rejon jest mało rozwiniety technologicznie :oops: , więc ze zgrywaniem będzie kłopot ! Oczywiście tylko zgrywanie brałem pod uwagę ale tam gdzie jadę się nie da :roll:

Moshica

MzMarcin
07-08-2005, 22:53
Karta ma wyglądać tak jak tutaj na zdjęciu: http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=139661#139661
Ta która jest na twoim zdjęciu to karta starego typu. Specjalnie sprawdzałem opakowanie po karcie nawet i tam tez nigdzie nie pisze high Speer tylko wszędzie(na opakowaniu i karcie) jest napisane elite pro i 50x.
Koniecznie zobacz te zdjęcie z linka tam jest dokładnie ta karta o którą chodzi.
PS ja swoją kupowałem u Sławka(to od niego zresztą dowiedziałem się że jest stara i nowa wersja o czym wcześniej sam nie wiedziałem, a co mi się bardzo przydało wiedzieć :)

[ Dodano: Nie 07 Sie, 2005 ]
Ps2 Dodatkowo ta nowa seria z tego co widzę po samych data sheet :) jest sporo szybsza.

trigger
07-08-2005, 23:12
Panowie kupujcie dobre i sprawdzone karty np. San Disk
Stac Was bylo na aparat za kilkadziesiat tysiecy zlotych a skapicie 50 czy 100 pln na lepsza karte :?:
Ktora to byc moze bedzie sluzyc dluzej niz aparat :wink:

Popieram, przecież D200 będzie miał większe rawy, szybciej je strzelał itd. Trzeba szybkie i duże kupować karty - to się nie zużywa tak szybko :wink:

MzMarcin
08-08-2005, 00:33
->trigger
Karty tanieją i to bardzo, jeśli człowiek nie jest profi i po prostu nie potrzebuje dokładnie „tak dużej” karty to absolutnie wedle tylko mojego skromnego zdania nie warto kupować kart na zapas.
Ps.Ostatnimi czasy na forum bodaj dla forumowicza Icemastera padł Sandisk(seria2 chyba nawet) więc z tymi kartami to różnie bywa…

moshica
08-08-2005, 07:38
MzMarcin a ta którą w Proline widzę bez oznaczenia 50x czyli HighSpeed to się nie nadaje ?Dlaczego używali co niektórzy nawet zwykłych pomarańczowych?
Czyli ta Elite Pro High speed ma niechodzić na D70 czy większe prawdpodobieństwo uszkodzenia zachodzi ?, bo już nic nei rozumiem....

Moshica

trigger
08-08-2005, 08:22
->trigger
Karty tanieją i to bardzo, jeśli człowiek nie jest profi i po prostu nie potrzebuje dokładnie „tak dużej” karty to absolutnie wedle tylko mojego skromnego zdania nie warto kupować kart na zapas.
Ps.Ostatnimi czasy na forum bodaj dla forumowicza Icemastera padł Sandisk(seria2 chyba nawet) więc z tymi kartami to różnie bywa…

To tak troche żartem było, pewnie że tanieją ja czasem patrzę na ceny to mi się przykro robi, że za Ultre II 256mb dałem pare miesięcy temu tyle, że teraz kupiłbym 1GB :(
Dla mnie 256 UII i jedna 512 zwykły San disk i wystarcza jedna szybka jedna w miarę duża.
HEHE a widziałem na Allegro SanDiska 8GB za 2600zł - ciekawe kto kupi :?: :?:

tzk
08-08-2005, 10:29
.... a ta którą w Proline widzę bez oznaczenia 50x czyli HighSpeed to się nie nadaje ?

Swojego Kingstona HS kupiłem właśnie w Profline

moshica
08-08-2005, 12:56
Tzk a długo już na nim działasz ? Wkładałeś ja i wyjmowałeś, nei było nigdy z nią problemów ?
Czyli też masz HighSpeed a nie napis 50x, dzwoniłem do Proline to pierwsze słyszeli ze są jakieś 50x, zresztą jak w necie szukałem to nie znalazłem tych z oznaczeniem 50x.

Moshica

MzMarcin
08-08-2005, 13:19
->moshica
Każdy wręcz compact flash powinien pójść i to niezależnie od prędkości i marki.
Ps. Co do tych kart to słuchaj porównaj te ceny z cenami Sławka(to są 50x) i zobacz czy ci się opłaca kupować tą starszą wersję.
Ps2. Aha a ta karta Kingston elite pro high Speed jest nie polecana tylko z tego powodu że zdarzają się z nią problemy(tak jak mówiłem znajomy ma kilka tych kart i chodzi to super, ale zdarza się co widać po doświadczeniach ludzi z forum że karta walnie outa :) )
Popatrz poprostu ja bym chyba teraz wziął albo kingstona tego 50x, a jesli tak jak u ciebie na 2 karte to może tego sandiska gigowego wolnego z allegro?(był link w tym wątku) byle jak najtaniej i najlepiej.

moshica
08-08-2005, 13:33
MzMarcin dzięki za uwagi, chyba wolę mniej szybką zwykłą Sandiska niż Kingstona HighSpeed. Tylko nie wiem kto to jest Sławek :roll: , mam nadzieje że mnie nie zjecie....

Moshica

tzk
08-08-2005, 13:45
Tzk a długo już na nim działasz ? Wkładałeś ja i wyjmowałeś, nei było nigdy z nią problemów ?
Mam od kwietnia 2005. Problemów nie zaobserwowałem na starym body i na nowym równiez. Jak pisałem zdjęcia zgrywam poprzez czytnik. Często nie zapełniam karty do pełna aby ją dopiero zgrać więc czasem zgrywam tylko 3 zdjęcia - jakoś specjalnie nie ograniczam ilości wkładania i wyciągania karty. Nie jestm z nią jakoś emocjonalnie związany jednak póki co jestem zadowolony jak się wysypie to zmienię zdanie.

Leon13th
08-08-2005, 17:22
Ostatnio kupiłem mało znanej firmy PQ1 karte 512mb 40x speed i działa bardzo dobrze z D70.1gb 40x speed kosztuje coś koło 300zł,a za 512 40x zapłacisz 180zł

moshica
08-08-2005, 20:29
Słuchajcie zdecydowałem się na 1GB zwykłego Sandiska i mam nadzieję uniknę kłopotów. Tam gdzie jadę na wakacje w tydzień podczas imprezy ze zwiedzaniem zrobię dużo zdjęć i 2 Sandiski po 512MB by mi niewystarczyły dlatego zdecydowałem się na pojemniejszego zwykłego 1GB....

Moshica

MzMarcin
08-08-2005, 20:41
->Moshica
hehe sory sory :) Sławek czyli Hesja(jego sklep ma baner u góry okna forum)

Dragonik
08-08-2005, 21:27
Pytanko czy karta KINGSTON CompactFlash 512MB do CP 5700 to dobry wybor??

sinner
08-08-2005, 22:13
mialem Coolpixa 5700 i wkladalem tam rozne karty wszystko gralo pieknie
to D70 wybrzydza z co poniektorymi modelami :(

Irvine
09-08-2005, 07:14
Popieram, przecież D200 będzie miał większe rawy, szybciej je strzelał itd. Trzeba szybkie i duże kupować karty - to się nie zużywa tak szybko :wink:

Ja stawiam ze D200 bedzie na SD jak D50 i te nasze CF'y pojda w diably. :evil:

moshica
10-08-2005, 21:32
No i kupiłem dziś Sandiska 1GB, droższego niż Kingston HighSpeed ale pewniejszego :D mam nadzieję...
Pierwsze wrażenia są pozytywne, do tej pory miałem tylko Sandiska Ultra II i serii fotek nie strzelałem, wiec mam porównanie co do szybkości z dużo wolniejszym ale pojemniejszym jego bratem. Czas zapisu na diodzie się wydłużył, ale nie na tyle aby było to kłopotliwe. Druga sprawa, nie mam czytnika USB i powiem Wam wąskim gardłem jest szybkość USB 1.1 w D70 niestety :cry: Szumnie nazywane Full Speed USB 2.0 ma niewielki widać wpływ na szybkośc zgrywania do kompa fotek z jednej jak i drugiej karty. Spodziewałem si raczej po zwykłym Sandisku że będzie mulił w stosunku do Ultry, ale znaczącego spowolnienia nie zauważyłem.
No szkoda jedynie braku tego USB 2.0 w D70, ale da się z tym żyć.
Jak na razie Panowie jestem zadowlony i pora jechać za msc na wakacje i zapełnić obydwie karty do pełna :mrgreen:

Pozdrawiam
Moshica

MzMarcin
10-08-2005, 23:28
Gratuluję i udanych łowów fotograficznych! ;)

Dasia
12-08-2005, 18:47
A ja mam Lexara 2GB 80x i dziala jak zloto, seryjki miodzio. Oplaca sie ta inwestycja.