Zobacz pełną wersję : Pudełko, pojemnik na dużą ilość AA i AAA
foto4deg
21-08-2014, 16:56
Jak w tytule. Szukam przyzwoitego pojemnika na aku AA i AAA. Te, w których są dostarczane aku, to szybko łamiący się plastik. Znalazłem coś takiego link (http://allegro.pl/pudelko-conrad-energy-box-z-testerem-baterii-i4500732198.html), tylko, że na 9V to mi nie jest potrzebne (aczkolwiek ten tester to pożyteczna rzecz).
Może ktoś coś doradzić?
Zależy jak dużą ilość.
Ja do AA używam takiego:
http://allegro.pl/powerpax-pojemnik-na-baterie-i-akumulatory-12aa-cz-i4518709310.html
Niestety na AAA są tylko na 6 szt:
http://allegro.pl/powerpax-pojemnik-na-baterie-6-x-aaa-czarny-i4518794234.html
RobertMiernik
21-08-2014, 17:35
Gumka do majtasów tylko szeroka (4cm), składasz na pół, przeszywasz co mniej więcej 1,5 cm i masz dowolnej długości genialne opakowanko. Mam takie na 12 baterii i jest bardzo wygodne, jak masz miejsce to zwijasz w rulon, jak potrzebujesz na płasko to składasz na pół, albo jak tam potrzebujesz.
Za 20 zł będziesz miał ze 2 metry gotowego 'pudełka' razem z przeszyciem u jakiejś pani krawcówki.
foto4deg
21-08-2014, 17:55
Gumka do majtasów tylko szeroka (4cm), składasz na pół, przeszywasz co mniej więcej 1,5 cm i masz dowolnej długości genialne opakowanko. Mam takie na 12 baterii i jest bardzo wygodne, jak masz miejsce to zwijasz w rulon, jak potrzebujesz na płasko to składasz na pół, albo jak tam potrzebujesz.
Za 20 zł będziesz miał ze 2 metry gotowego 'pudełka' razem z przeszyciem u jakiejś pani krawcówki.
Wrzuć zdjęcie tego patentu :)
RobertMiernik
21-08-2014, 18:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img904/1820/TjDhBQ.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img674/291/SwzGDk.jpg)
Guma zwykła...
zbyszekD7000
21-08-2014, 18:44
Możesz sobie z tego zrobić taki pas jak mają żołnierze na amunicję i się tak nim przewiesić ;-)
RobertMiernik
21-08-2014, 18:45
Najlepiej na krzyż przez oba ramiona jak Rambo ;)
zbyszekD7000
21-08-2014, 18:47
Dokładnie :-) z pewnością nikt koło takiego fotografa nie przejdzie obojętnie ;-)
foto4deg
21-08-2014, 19:52
Rozwiązanie ok, ale tak na wypad wakacyjny ;) Na ślub jak Rambo nie pójdę :twisted:
nikoniarz
21-08-2014, 20:08
Na ślub możesz dekoracyjnie zawiesić na szyi...
zbyszekD7000
21-08-2014, 20:32
Ponieważ to z gumki jest to będzie lepiej wyglądać jak sobie założy jako opaskę na głowę ;-)
mbodniak
21-08-2014, 20:39
Poszukaj odsuwanego / rozkładanego piórnika i niech Ci krawcowa właśnie tak tam wdzierga gumki i będzie cycuś :)
nikoniarz
21-08-2014, 21:20
Ponieważ to z gumki jest to będzie lepiej wyglądać jak sobie założy jako opaskę na głowę ;-)
Jeśli ktoś jest kreatywny, pomysłów znajdzie masę ;)
Swoją drogą- sam patent całkiem ciekawy. Banalny, a jakże praktyczny...
zbyszekD7000
21-08-2014, 22:06
Ja bym tylko zaszył jeszcze dół żeby bateryjki nie wypadały :-)
Gumki kup w aptece. Jak dobrze zawiążesz to baterii nie zamoczysz. Tylko nie zaszywaj bo przedziurawisz!!!!!!
nikoniarz
21-08-2014, 22:23
Ja bym tylko zaszył jeszcze dół żeby bateryjki nie wypadały :-)
Myślę, że jeśli odpowiednio "gęsto" zrobi się przeszycia, to raczej nic nie wypadnie... Przynajmniej nie przy normalnym użytkowaniu. Ale używając tego jako skakanki miałbym spore obawy, że jedna wypadną :D
kurde, do dziś nie wiedziałem, że czegoś jeszcze potrzebuje :mrgreen:
marszull
22-08-2014, 02:12
ja uzywam po prostu sakwy ktora byla w plecaku lowepro, wrzucam tam baterie i tyle
zuzyte sa poza sakiewka, zeby sie nie pomieszaly
kiedys uzywalem pudelek ale przy wiekszej ilosci dalem sobie spokoj
RobertMiernik
22-08-2014, 10:26
Używanie wora do tego nie jest zbyt dobrym pomysłem.
Baterie powinno się łączyć w komplety według ich pojemności (trzeba zmierzyć i najbardziej zbliżone pojemności połączyć w pakiet np 4 szt do sabiny). Jeśli używasz ich luzem, może się okazać, że łączysz 3 baterie o rzeczywistej pojemności 1700 i jedną 1400 przez co całość pracuje z wydajnością tej najniższej.
Dodatkowo musisz mieć drugi wór na zużyte, ja przyjąłem zasadę, że naładowane (pakiety) są wszystkie plusami w jedną stronę, zużyte układam plus minus minus plus, dzięki temu w tym samym 'pudełku' mogę nosić zużyte i naładowane baterie.
marszull
22-08-2014, 10:33
ja co jakis czas sprawdzam pojemnosci i te slabe wywalam, przy takej cenie akumulatorow jak teraz to nie jest zaden problem
w takie parowanie nie chcialo by mi sie bawic
http://eu.nkon.nl/
http://eu.nkon.nl/powerpax-cases.html
mam, uzywam, polecam
2pompony
22-08-2014, 22:49
ja przyjąłem zasadę, że naładowane (pakiety) są wszystkie plusami w jedną stronę, zużyte układam plus minus minus plus, dzięki temu w tym samym 'pudełku' mogę nosić zużyte i naładowane baterie.
Też to mam - jak wychodzą z ładowarki (naładowane), to wszystkie pinami w jedną stronę; jak wychodzą z lampy słabe - to naprzemiennie, bo tak siedziały w lampie. Tym sposobem się nie mylę jak rzucam okiem na pojemniki.
Ale będę szczery - absolutnym hitem jak dla mnie jest guma i indiański sposób na noszenie w niej baterii. :) Po prostu czysta egzemplifikacja powiedzenia, ze proste jest piękne! Muszę to sobie sam zrobić w najbliższym czasie, bo czuję, że będę miał szacun na dzielni. Teraz widzę, że kupowane pojemniczki (które miałem dotąd) są dla cieniasów.
foto4deg
22-08-2014, 23:04
Zdecyduję się na te PowerPax. Z drugiej strony jest nisza do wypełnienia, bo takich pojemników jak na lekarstwo...
RobertMiernik
22-08-2014, 23:04
Zdecydowanie dla cieniasów! ;>
A guma na 36 baterii robi miażdżące wrażenie! Minimum +53 do każdej statystyki ;]
2pompony
22-08-2014, 23:07
Bez żartów, ja poważnie lubię takie sposoby! :)
RobertMiernik
22-08-2014, 23:21
Żart tylko przy okazji...
Miałem pudełko, niewygodne było, pozbyłem się i zmajstrowałem gumę.
foto4deg
11-09-2014, 00:01
PowerPax-y już u mnie. Szkoda, że dopiero teraz. Banalny pomysł, a jak ułatwia życia. Swoją drogą, ładowanie aku niczym ładowanie magazynku nabojami ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.