PDA

Zobacz pełną wersję : Tiffen 77MM VARIABLE NEUTRAL DENSITY FILTER



robank
21-08-2014, 12:02
witam forumowiczów,
Jak w temacie, czy ktoś z Was ma ten filtr? Zastanawiam się na jego kupnem i chciałbym znać opinie na jego temat

GonzoG
21-08-2014, 12:41
Tego typu filtry nadają się tylkobdo dłuższych ogniskowych. Na krótkich przy mocniejszym przyciemnieniu pojawia się krzyż wynikający z zastosowania 2 polaryzatorów.
Poza tym Tiffen nie robibzbyt dobrych filtrów.

robank
21-08-2014, 12:58
ogniskowa, raczej powyżej 24mm. Tyle co wyczytałem to winietowanie zaczyna się poniżej 35mm, Jeśli nie Tiffen to co, jeżeli w ogóle fader ?

GonzoG
21-08-2014, 16:30
Nie chodzi o winietowanie, a o fizykę. Przy szerszych kątach układ 2 polaryzatorów się nie sprawdza, bo ich przyciemnienie nie jest równomierne.
Tu masz opis znacznie lepszego LCW:


18mm: ND4 to ND8 3 stop operating range
22mm: ND4 to ND16 4 stop operating range
27mm: ND4 to ND32 5 stop operating range
36mm: ND4 to ND64 6 stop operating range
50mm: ND4 to ND125 7 stop operating range
60mm: ND4 to ND175 7.5 stop operating range
75mm: ND4 to ND250 8 stop operating range
105mm: ND4 to ND350 8.5 stop operating range
150mm: ND4 to ND500 9 stop operating range
źródło: http://www.ephotozine.com/article/light-craft-workshop-fader-nd-mk-ii-filter-filter-review-14321, z ogniskowymi dla FX.

robank
21-08-2014, 20:43
Dzięki, w sumie jest nawet tańszy od Tiffen'a


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GonzoG
21-08-2014, 21:38
a do czego ten filtr w ogóle ma być ??

robank
21-08-2014, 22:35
Potrzebuje do dłuższego naświetlania bez prześwietlenia przy małej głębi np efekt aksamitnej wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GonzoG
21-08-2014, 22:52
To kup filtr ND1000, a nie fader.

robank
21-08-2014, 23:36
Rownież o tym myślałem o ND500 lub ND1000 ale fader wydawał mi się bardziej "uniwersalny"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

robank
22-08-2014, 22:20
GonzoG
LCW nie znalazłem ND1000 tylko rapid ND4-ND 1000 A co sądzisz o B+W ND 3.0 MRC? Miałeś z tym do czynienia ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

masita
24-08-2014, 23:52
Mam szary filter B+W MRC od kilku dni i uzywam na nikonie DX 10-24,sprawuje sie dobrze z tym ze tworzy winiete i zeby ja usunac mozna uzyc programu do obrobki zdjec lub dluzej naswietlac zdjecia(delikatnie przeswietlac).

Mam tez LCW Fader-ND MK 2 uzywajac na obiektywie 18-105 VR(nie wiem czy ma to znaczenie)i przy maksymalnym przyciemnieniu tj pisal GonzoG powstaje krzyz.

Nie ma zbytnich zastrzezen z tym ze w porownaniu do ww filtra B+W-LCW daje wiekszy zafarb ktory i tak MI nie przeszkadza no i oczywiscie LCW nie pozwala na tak dlugie naswietlanie jak B+W.

robank
25-08-2014, 11:42
Dzieki Masita, właśnie kupiłem B+W w środę mam dostać przesyłkę to przetestuje co do winiety to jak narazie mam tylko 24-70 wiec powinno być ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk