PDA

Zobacz pełną wersję : Dokupienie sprzętu pod działalność.. PORADY



berez2
19-08-2014, 07:38
Witam wszystkich Nikoniarzy i nietylko,
Po roku badania rynku postanowiłem że wejdę we własną działalność.. Proszę was o pomoc... Z wszystkich opcji chyba najbliżej zasięgu jest dofinansowanie z UP i chciałbym dobrze te pieniądze wykorzystać...

Koledzy walczą abym przeszedł na FF Canona 6d ale powiem wprost. Pracuje na Nikonie, lepiej go znam i lepiej czuje się w fotografii mając go w ręku..

Mój obecny zestaw jest dość skromny:
- D 7000
- N 17-55 2.8G
- 2x lampa Yongnuo 460 II i I
- grip i reszta akcesorii
Dla mnie to wół roboczy bo dodatkowo udzielam się w telewizji internetowej więc video i foto super..

Ale do rzeczy... Proszę was o konkrety w co wsadzić te pieniądze..
Fakt że z 5tyś włoże w kompa, ale to inna bajka..
Powiedzmy mam 20 000tyś do wydania..

Myślałem o rozbudowie mojego zestawu DX a o ile wystarczy kasy do dokupieniu FX :
- body D7100
- Tokina 11-16 2.8
- Nikkor 70-200 2.8G lub 80-200D
- 50mm 1.8G lub 1.2G
- Samuang 8mm albo Nikkor 10,5
- 2x lampa SB 800 lub 1xSB800 i 1x 900/700

Jako że robię sesje rodzinne to pasowałoby mi 2 lampy studyjne.. Mam tła i światło stałe ale dokształcając się wiem, że lampy są wygodniejsze.. Czy zestaw typu zestaw-lamp-blyskowych-basic-200-lampy-studyjne-i4520381245 z Allegro może być, czy coś mocniejszego. Zaznaczam firma chce by była mobilna (jako konkurencyjność na rynku - zdjęcia w
Wspominałem żdomu u klienta)
e myślę o FX tylko nie jestem pewny czy kasy starczy.
Moja propozycja
- body to D610 lub D700 a D800(trochę za droga)
- N 24-70
- N 70-200
- N 14-24
- 50mm 1.8G
Wiem że same obiektywy (chyba że uda się używkę) to praktycznie te pieniądze.. Myślałem, czy nie kupić D610 i 24-70 a za 17-55 z DX kupić 70-200..
W tym wszystkim chce wykorzystać jeszcze D7000 jako backup wstepnie..
Co sądzicie na temat takiego zestawu..
Czy jednak biorąc pod uwagę ubóstwa obecnego zestawu popełniać grzech przejścia na system Canona i kupić zestaw od nowa.
Dodam, że zdjęcia to jedno. Znając siebie i swoje doświadczenie zacznę za chwilę używać lustrzanki do filmu i wtedy powiem, że mi obraz z Nikona się podoba, ale co widzę na weselu to 2 operatorów i lecą na Canonie...

MstrG
19-08-2014, 08:09
Chcesz prowadzić dwa identyczne wątki? Dokupienie sprzętu pod działalność.. PORADY (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=251622)

D610 + Tokina 16-28mm + 35mm f/1.8G FX + 85mm f/1.8G, chyba, że nie czujesz się pewnie ze stałkami to D610 + Tokina 16-28mm + Tamron 24-70mm f/2.8 VC

Ciężko będzie Ci kupić 50mm f/1.2G.

nikoniarz
19-08-2014, 08:32
Ja bym odrzucil zupelnie zakup kolejnego zestawu DX.

lucek92
19-08-2014, 09:15
też proponuję Fx, tym bardziej jak masz już d7000 z 17-55. nie dublowal bym jednak tego zakresu na pełnej klatce i wziąłbym d610 + N14-24/T16-28 + 70-200 a do tego stałka 50/85 i jakieś światło. wyjdzie z tego całkiem uniwersalny zestaw

d90
20-08-2014, 05:09
Zostaw co masz.
Do tego d610 i wybierz dwa z 35, 50, 85, 180, 200 mm. Na FX.
No moze trzy... Sam wiesz co lubisz za ogniskowe.
Robisz kosciol, domowe focenia, plener etc. Czyli wszystko.
A dx i tak w torbie bedzie siedzial. :)

buma2
20-08-2014, 18:31
cyt.:"Powiedzmy mam 20 000tyś do wydania.."- kupuj najlepszy sprzet swiata za tyyyle kasiorki! ;)

cyt.:"- body to D610 lub D700 a D800(trochę za droga)"- eee tam za droga! przy takim budzecie ledwo odczujesz ten wydatek... ;)

OK, troche zartow tez musi byc :)

kurczeblade
21-08-2014, 00:19
D810 + 24-70 albo 35 + 85 1.8 G

Rzuć portfolio, zerkniemy co robisz - może da się wyczytać co potrzebujesz... !?

michasacuer
21-08-2014, 09:21
Mówicie o stałkach, wydaje mi się że zoom w takim "domowym studio" byłby poręczniejszy, tak samo z okazyjnym filmowaniem. Wszędzie wszyscy forsują stalki, ja się pytam dlaczego? ;) jeśli studio ma być mobilne zoom jest lepszym wyjściem. Sesje rodzinne, czyli i tak przyslona będzie mocno domykana by wszyscy się łapali w ostrości ;) Poza tym niech autor sam zadecyduje, czy chce się ładować w stalki. Ja bym wybrał zoomy.

Pisane z telefonu :)

Andrzej1974
21-08-2014, 09:23
Jeden woli zoomy a drugi stałki.
P.S. Ja bym wybrał... stałki.

michasacuer
21-08-2014, 09:49
Moim zdaniem zoomy sa bardziej mobilne. By pokryć zakres 24-70mm potrzebujesz 3, 4 obiektywów. W przypadku zooma masz tylko jeden obiektyw ;) no ale jeśli d7000 z 17-55 zostaje to można rozważyć coś dłuższego na fx. Osobiście na zakresie 24-70mm jestem fanem zoomów, to przy dłuższych ogniskowych wolę stalki ;) No bo czy autor użyje w portrecie w domu kiedyś tych 200mm które daje zoom? ;)

nefas
21-08-2014, 15:11
Studio to nie reporterka. Tym bardziej polecałbym stałki :)

berez2
22-08-2014, 20:49
Już wkrótce będzie dostępne moje portfolio na mojej www, gdzie praktycznie tworzyłem wszystko za pomocą D7000.. Dla mnie to wół roboczy za co go bardzo szanuję.. A że młodym się zdjęcia podobają i mi się dobrze pracuje, żal go odstawiać na półkę.. Co do strony zwracam też uwagę, że staram się to wykonywać najlepiej jak potrafię stąd wybaczcie jeśli niektóre zdjęcia dla was będą kompletnym błedem..
Link niebawem

berez2
26-08-2014, 14:45
Zapytanie o wymienionego wcześniej tamrona 70-200.. Jak to szkło się spisuje, czy Nikkor 70-200 dużo lepsze efekty, bo cena wiadome jest 2x większa..

nikoniarz
26-08-2014, 15:46
Ale którego Tamrona masz na myśli? VC USD czy starego Di LD Macro?

berez2
31-08-2014, 12:59
Vc usd

GonzoG
31-08-2014, 13:15
Nikkor 70-200VR II (cena ok 7500zł) jest zauważalnie lepszy od Tamrona. Ostrzejszy na f/2.8, trochę szybszy AF w dobrych warunkach, wyraźnie szybszy przy małej ilości światła (Tamron wyraźnie zwalnia przy braku światła).
Tamron 70-200 VC USD (cena ~5200zł) ma lepszą stabilizację do zdjęć statycznych i 5 lat gwarancji. Przy panoramowaniu już jest gorzej, bo nie jest to aktywny system, który wyłącza jedną oś. Największym minusem Tamrona jest konieczność wysłania go na kalibrację. Fabrycznie wszystkie mają potworny BF i czasami brakuje skali.

W tym zakresie jest jeszcze Sigma 70-200/2.8 OS (cena ok 4000zł)- ostrość podobna do Tamrona, w dobrych warunkach AF minimalnie wolniejszy od Tamrona, w słabych jest trochę szybszy. Aktywna stabilizacja, choć trochę słabsza przy statycznych zdjęciach niż ta z Tamrona.
Minusem jest przeciwny kierunek ruchu pierścieni zoomu i ostrości.