berez2
19-08-2014, 07:38
Witam wszystkich Nikoniarzy i nietylko,
Po roku badania rynku postanowiłem że wejdę we własną działalność.. Proszę was o pomoc... Z wszystkich opcji chyba najbliżej zasięgu jest dofinansowanie z UP i chciałbym dobrze te pieniądze wykorzystać...
Koledzy walczą abym przeszedł na FF Canona 6d ale powiem wprost. Pracuje na Nikonie, lepiej go znam i lepiej czuje się w fotografii mając go w ręku..
Mój obecny zestaw jest dość skromny:
- D 7000
- N 17-55 2.8G
- 2x lampa Yongnuo 460 II i I
- grip i reszta akcesorii
Dla mnie to wół roboczy bo dodatkowo udzielam się w telewizji internetowej więc video i foto super..
Ale do rzeczy... Proszę was o konkrety w co wsadzić te pieniądze..
Fakt że z 5tyś włoże w kompa, ale to inna bajka..
Powiedzmy mam 20 000tyś do wydania..
Myślałem o rozbudowie mojego zestawu DX a o ile wystarczy kasy do dokupieniu FX :
- body D7100
- Tokina 11-16 2.8
- Nikkor 70-200 2.8G lub 80-200D
- 50mm 1.8G lub 1.2G
- Samuang 8mm albo Nikkor 10,5
- 2x lampa SB 800 lub 1xSB800 i 1x 900/700
Jako że robię sesje rodzinne to pasowałoby mi 2 lampy studyjne.. Mam tła i światło stałe ale dokształcając się wiem, że lampy są wygodniejsze.. Czy zestaw typu zestaw-lamp-blyskowych-basic-200-lampy-studyjne-i4520381245 z Allegro może być, czy coś mocniejszego. Zaznaczam firma chce by była mobilna (jako konkurencyjność na rynku - zdjęcia w
Wspominałem żdomu u klienta)
e myślę o FX tylko nie jestem pewny czy kasy starczy.
Moja propozycja
- body to D610 lub D700 a D800(trochę za droga)
- N 24-70
- N 70-200
- N 14-24
- 50mm 1.8G
Wiem że same obiektywy (chyba że uda się używkę) to praktycznie te pieniądze.. Myślałem, czy nie kupić D610 i 24-70 a za 17-55 z DX kupić 70-200..
W tym wszystkim chce wykorzystać jeszcze D7000 jako backup wstepnie..
Co sądzicie na temat takiego zestawu..
Czy jednak biorąc pod uwagę ubóstwa obecnego zestawu popełniać grzech przejścia na system Canona i kupić zestaw od nowa.
Dodam, że zdjęcia to jedno. Znając siebie i swoje doświadczenie zacznę za chwilę używać lustrzanki do filmu i wtedy powiem, że mi obraz z Nikona się podoba, ale co widzę na weselu to 2 operatorów i lecą na Canonie...
Po roku badania rynku postanowiłem że wejdę we własną działalność.. Proszę was o pomoc... Z wszystkich opcji chyba najbliżej zasięgu jest dofinansowanie z UP i chciałbym dobrze te pieniądze wykorzystać...
Koledzy walczą abym przeszedł na FF Canona 6d ale powiem wprost. Pracuje na Nikonie, lepiej go znam i lepiej czuje się w fotografii mając go w ręku..
Mój obecny zestaw jest dość skromny:
- D 7000
- N 17-55 2.8G
- 2x lampa Yongnuo 460 II i I
- grip i reszta akcesorii
Dla mnie to wół roboczy bo dodatkowo udzielam się w telewizji internetowej więc video i foto super..
Ale do rzeczy... Proszę was o konkrety w co wsadzić te pieniądze..
Fakt że z 5tyś włoże w kompa, ale to inna bajka..
Powiedzmy mam 20 000tyś do wydania..
Myślałem o rozbudowie mojego zestawu DX a o ile wystarczy kasy do dokupieniu FX :
- body D7100
- Tokina 11-16 2.8
- Nikkor 70-200 2.8G lub 80-200D
- 50mm 1.8G lub 1.2G
- Samuang 8mm albo Nikkor 10,5
- 2x lampa SB 800 lub 1xSB800 i 1x 900/700
Jako że robię sesje rodzinne to pasowałoby mi 2 lampy studyjne.. Mam tła i światło stałe ale dokształcając się wiem, że lampy są wygodniejsze.. Czy zestaw typu zestaw-lamp-blyskowych-basic-200-lampy-studyjne-i4520381245 z Allegro może być, czy coś mocniejszego. Zaznaczam firma chce by była mobilna (jako konkurencyjność na rynku - zdjęcia w
Wspominałem żdomu u klienta)
e myślę o FX tylko nie jestem pewny czy kasy starczy.
Moja propozycja
- body to D610 lub D700 a D800(trochę za droga)
- N 24-70
- N 70-200
- N 14-24
- 50mm 1.8G
Wiem że same obiektywy (chyba że uda się używkę) to praktycznie te pieniądze.. Myślałem, czy nie kupić D610 i 24-70 a za 17-55 z DX kupić 70-200..
W tym wszystkim chce wykorzystać jeszcze D7000 jako backup wstepnie..
Co sądzicie na temat takiego zestawu..
Czy jednak biorąc pod uwagę ubóstwa obecnego zestawu popełniać grzech przejścia na system Canona i kupić zestaw od nowa.
Dodam, że zdjęcia to jedno. Znając siebie i swoje doświadczenie zacznę za chwilę używać lustrzanki do filmu i wtedy powiem, że mi obraz z Nikona się podoba, ale co widzę na weselu to 2 operatorów i lecą na Canonie...