PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] Węgry ...



sinner
29-04-2007, 11:22
no właśnie co najbardziej godnego zobaczenia i sfocenia polecacie ?

bukowy dziad
29-04-2007, 12:10
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=24748

jest to jaskinia w miejscowosci Agtelek. nie jedyna z reszta ,ale chyba najciekawsza. zdiecia nie sa w stanie w nawet minimalnym stopniu oddac bogactwa form i ogolnego klimatu.

polecam wizyte w egerze i wejscie na minaret - niezapomniane wrazenia gwarantowane:)
no i jak juz tam bedziesz to nie zaopmnij o wizycie w dolinie pieknej kobiety i zaopatrzeniu sie w najlepsze wina w cenie jabola:D

polecilbym tez shilvarsvarad (czy jakos tak;)), ale woda w wodospadzikach wyschla i juz nie jest tak ciekawie...

dalej niz w egerze nie bylem.

sinner
29-04-2007, 13:11
odnotowane zwłaszcza że właśnie będziemy w okolicach Egeru
ta dolina pięknej kobiety to co to jest ?
a już doczytałem :)

jaari
30-04-2007, 22:03
no właśnie co najbardziej godnego zobaczenia i sfocenia polecacie ?

Sinner, polecam przede wszystkim Budapeszt. Zabytków tam w bród. Nie będziesz wiedział co najpierw focić :-).
Polecałbym również Vac i zakola Dunaju - przepiękne plenery.

rysio69
08-05-2007, 20:36
po drodze do Egeru, dobrze jest zatrzymać się w Tokaju - najlepiej na noc - i zwiedzić wszystkie winne piwniczki - oczywiście, żeby robić w nich zdjęcia. W jednej głównej jest muzeum wina, też jest super materiałem na fotki. No i okolica piękna... heh, chce się tam wracać :)

Niedzwiedz
08-05-2007, 20:53
hmm bylem w tamtym roku na wegrzech, mam sporo zdjec i opisu wycieczki , poszukaj u mnie na blogu w lipcu lub sierpniu 2006 sa tam wszystkie dane :) polecam

sprawdzilem 23-08-2006 jest wpis

MsbS
08-05-2007, 21:42
Może już za późno (bo długi weekend już za nami), ale dorzucę swoje trzy grosze (a raczej kilka bulletów):

Budapeszt - tu do fotografowania jest kupa rzeczy. Wzgórze zamkowe (Varhegy), Parlament, uliczki Pesztu, cała masa pomników. Warto wybrać się na Górę Jana (Janos Hegy) z punktem widokowym, albo GóręGellerta (Gellert Hegy). Fotogeniczne mosty, oraz najstarsza na konynencie linia metra (żółta, zwana Foldolotti).
Szentendre - kilkadziesiąt kilometrów od Budapesztu, taki węgierski Kazimierz (tyle że nad Dunajem, nie nad Wisłą). Wąskie uliczki, widoki ze wzgórza na zakole rzeki, trochę rzeźb. I muzeum marcepanu.
Balaton - zwłaszcza północny brzeg. Piwniczki winne (np. w Badacsony), opactwo w Tihany i niesamowite widoki na jezioro. Całkiem niedalego od Balatonu - Keszthely z zespołem pałacowym i Heviz z niesamowitym ciepłym jeziorem. Południowy brzeg jest niestety potwornie płaski... ale za to lepiej z niego widać górzystą północną stronę.
Miskolc-Tapolca - jedyne na świecie (chyba?) kąpielisko termalne w jaskiniach. Ciekawostka sama w sobie - bo na fotografię wilgotność możę być trochę zbyt ekstremalna...

Na pewno ciekawych miejsc jest więcej - ale albo tam nie byłem, albo zapomniałem, albo wymienili je już poprzednicy :-)

sinner
08-05-2007, 21:53
dzięki wszystkim za podpowiedzi :)
wykorzystam chyba w wakacje bo na majówce nie było czasu (głownie termalne,łowienie rybek i odpoczynek)
polecam chcącym się wyciszyć Berekfurdo ...

icelander
09-05-2007, 22:34
Jaskinia Bardla koło Agteleku jest najfajniejsza jak idzie się na całą trasę od granicy słowackiej do Josvafo. To ok 8 km łażenia pod ziemią, niestety wymagana jest zgoda parku i chyba karta jaskiniowca. Polecam okolice Salgotarjan i zamek Somoskoujfalu - piękne słupy bazaltowe!

Eljen a haza! Kossuth eljen! Eljen a kupkerekesz hajtasz!