Zobacz pełną wersję : Prośba o rozpoznanie bonsai
Jakub Klimczak
10-08-2014, 18:39
Jest ktoś może kto pomógłby mi rozpoznać niżej zaprezentowane drzewko?
Z góry bardzo dziękuję:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/f/ez0XUavBj)
Wydaje mi się, że to dracena. Daj większy rozmiar jak masz.
Jakub Klimczak
10-08-2014, 19:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/bonsai1a_essrseq-1.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/bonsai-1a_essrseq.jpg/)
superlama
10-08-2014, 19:24
Aż tak "zbonzajowanej" draceny, to jeszcze nie widziałem - ale liście na nią wskazują.
To musi być dracena bo ja mam coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/dracena-2.jpg
źródło (http://kwiatyyy.files.wordpress.com/2011/04/dracena.jpg)
Wydaje się być bardzo podobne. Nie powiem Ci jaki to konkrtnie rodzaj bo się na kwiatach nie znam. Jeszcze mamuśki zapytam dla pewności.
EDIT:
Rodzicielka twierdzi, że dracena.
Jakub Klimczak
10-08-2014, 19:32
Dracena mówicie?
Po tym co przeszukałem w sieci to najbliżej byłem zdania, że to rozmaryn lekarski:)
Nieee... Rozmaryn ma mniejsze listki, raczej omszone, przez to kolor jest bardziej "srebrny". Wydaje mi się, że to raczej nie jest dracena (prędzej jakaś juka), ale inna roślina której nazwy niestety nie znam, choć widziałem ją już wiele razy.
Prawdopodobnie Podocarpus macrophyllus (vel. chinesis) lub coś podobnego z rodziny Podocarpus
(...) z rodziny Podocarpus
Raczej z rodziny Podocarpaceae. Podocarpus to rodzaj ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.