PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o rozpoznanie bonsai



Jakub Klimczak
10-08-2014, 18:39
Jest ktoś może kto pomógłby mi rozpoznać niżej zaprezentowane drzewko?
Z góry bardzo dziękuję:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/f/ez0XUavBj)

zolton
10-08-2014, 18:51
Wydaje mi się, że to dracena. Daj większy rozmiar jak masz.

Jakub Klimczak
10-08-2014, 19:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/bonsai1a_essrseq-1.jpg
źródło (http://ifotos.pl/zobacz/bonsai-1a_essrseq.jpg/)

superlama
10-08-2014, 19:24
Aż tak "zbonzajowanej" draceny, to jeszcze nie widziałem - ale liście na nią wskazują.

zolton
10-08-2014, 19:25
To musi być dracena bo ja mam coś takiego:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/dracena-2.jpg
źródło (http://kwiatyyy.files.wordpress.com/2011/04/dracena.jpg)

Wydaje się być bardzo podobne. Nie powiem Ci jaki to konkrtnie rodzaj bo się na kwiatach nie znam. Jeszcze mamuśki zapytam dla pewności.

EDIT:
Rodzicielka twierdzi, że dracena.

Jakub Klimczak
10-08-2014, 19:32
Dracena mówicie?
Po tym co przeszukałem w sieci to najbliżej byłem zdania, że to rozmaryn lekarski:)

kjakub
10-08-2014, 19:45
Nieee... Rozmaryn ma mniejsze listki, raczej omszone, przez to kolor jest bardziej "srebrny". Wydaje mi się, że to raczej nie jest dracena (prędzej jakaś juka), ale inna roślina której nazwy niestety nie znam, choć widziałem ją już wiele razy.

piwkoo
10-08-2014, 22:28
Prawdopodobnie Podocarpus macrophyllus (vel. chinesis) lub coś podobnego z rodziny Podocarpus

Dark
13-08-2014, 08:09
(...) z rodziny Podocarpus

Raczej z rodziny Podocarpaceae. Podocarpus to rodzaj ;)