Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Pierwszy retusz
To mój pierwszy retusz (i tak na prawdę jeden z pierwszych portretów). Co byście zmienili zarówno w zdjęciu, jak i w obróbce? Oprócz koszuli, którą gdybym mógł zamieniłbym na jednokolorową.
Człowiek celowo nie jest w mocnych punktach bo zdjęcie będzie służyło za tło. Jego prawa strona będzie mocno rozciągnięta, a na niej będą napisy (to element strony internetowej).
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.dj-na-wesele.pl/wp-content/uploads/2014/08/ret800.jpg)
Większy rozmiar:
http://goo.gl/Skf0kD
Ja bym dał polar na obiektyw żeby zniknęło odbicie w akordeonie
zbyszekD7000
08-08-2014, 11:11
Te białe klawisze akordeonu które nie są białe bardzo niekorzystnie rzucają się od razu w oczy, nie wiem czy nie byłoby lepszym efektem ciut mniejsze wygładzenie twarzy i ręki, coś pomiędzy fotą 1 i 2
nied0bry
08-08-2014, 11:14
Te białe klawisze akordeonu które nie są białe bardzo niekorzystnie rzucają się od razu w oczy
Może dlatego, że one nie są białe, tylko perłowe? :)
mks: pojechałeś z wygładzaniem twarzy + różna kolorystyka ręki i twarzy...
pozdr,
kris
zbyszekD7000
08-08-2014, 11:17
bardziej mi chodzi o odbicia światła na klawiszach
Piękny włoski akordeon ;)
Zbyszek nie każdy akordeon ma białe klawisze :D
Ja mam np dwa. W jednym są białe a w drugim żółte :P
Tak jak nied0bry pisze: za bardzo wygładziłeś twarz.
Jeszcze zauważyłem, że dłonie są różnych barw. Ta przy miechu jest bardziej czerwona
Dzięki wielkie za opinie.
W polar niestety muszę zainwestować, ale to cenna uwaga.
Klawisze jak już zostało zauważone nie są białe, są ciemnoperłowe. Specjalnie je trochę "pokolorowałem światłem", żeby rzucały się w oczy. Jak dla mnie jest ok.
Różne kolory rąk dostrzegłem, ale jak widać po surówce było to widać jeszcze bardziej. Nie chciałem przesadzić, ale chyba jeszcze to poprawię. Zmniejszę też krycie warstwy z wygładzeniem twarzy/prawej ręki.
@zalton, a tak z ciekawości: jakie masz akordeony? Na zdjęciu jest mój tata. Obecnie ma 7 sztuk. Ten jest jego perełką :) Ma też ładnego białego Marzioli, ale zabrakło mi czasu w studio, żeby się nim porządnie zająć.
Jeszcze raz dziękuję za Wasze uwagi :)
Ja mam weltmaistra (tłum. mistrz świata :D) cordal i jakiś stary radziecki ;)
Niemca chciałbym wyremontować ale kasy nie mam :/
Zdjęcie człowieka, który udaje, że gra - sorry, nie podoba mi się taka sztuczna konwencja. Zobacz, ile życia i pozytywnych emocji może być w zdjęciu akordeonisty: http://www.google.pl/search?q=akordeonista&tbm=isch
Druga rzecz, gdyby Ci przyszło puszczać to zdjęcie do druku (np. na okładkę płyty CD) to z koszuli wyjdzie masssakra. Już na ekranie wychodzi mora, w druku będzie to widać duuużo bardziej.
Zdjęcie człowieka, który udaje, że gra
Mało widziałeś :P
Ale rację mieć możesz
W muzycznej ludzie różne mieli miny jak grali a jak się jeszcze uśmiechali to ogólnie dziwacznie to wychodziło :D
To jest zdjęcie jest na stronę i nie miało za zadanie opowiadać historii. Z założenia miał opierać się o akordeon (wizja grafika), ale to zdjęcie zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu.
Poza tym z tego co pamiętam to 90% czasu tata grał, nie wiem czy akurat tutaj.
Tak czy inaczej dzięki za opinię, jak będę robił sesję "dla siebie" to powiem, żeby to poczuł przynajmniej w ten sposób: http://farm7.staticflickr.com/6047/6319328713_143b37958f_n.jpg
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.