PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena zdjęcia



Vargas
06-08-2014, 17:46
Na szybko zrobiłem zdjęcie synowi i wydaje mi się, ze coś jest nie tak z nim. Czy możecie rzucić okiem i powiedzieć mi co tam jest nie tak? chodzi mi bardziej o jakość zdjęcia.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df8bc28dadf58619.html

Misher
06-08-2014, 17:49
Nie widać zdjęcia.

PiotrekW
06-08-2014, 17:50
Faktycznie coś jest nie tak z tym zdjęciem... nie widać go :)

zbyszekD7000
06-08-2014, 17:51
pierwsze co jest nie tak - to brak zdjęcia ;-)

Vargas
06-08-2014, 17:55
No kuźwa jak nie widać? Ja je widzę

zolton
06-08-2014, 17:56
Jest coś takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-R38gpKc5FFM/U-JJ6oz_cAI/AAAAAAAAABE/PFJYPiI8xEE/s720/DSC_0118.NEF.jpg)

Vargas
06-08-2014, 17:57
No o to mi chodzi :) a co to nie jest zdjęcie?

GonzoG
06-08-2014, 18:00
To co wklejasz, to jednorazowy podgląd generowany przez Google

Vargas
06-08-2014, 18:00
Uuuu ok teraz widze ,że coś nie tak

zbyszekD7000
06-08-2014, 18:00
no widocznie tylko ty je widzisz :-(

zolton
06-08-2014, 18:01
No to zdjęcie jest do kitu ponieważ go nie widać :D
Moż tylko Ty widzisz to zdjęcie. My widzimy w szarych kolorach znak zakaz wjazdu :P

Vargas
06-08-2014, 18:01
Poprawione, teraz powinno być git.

zolton
06-08-2014, 18:02
Pomogę:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/df8bc28dadf58619gen-2.jpg
źródło (http://images69.fotosik.pl/60/df8bc28dadf58619gen.jpg)

Obrabiałeś coś czy to czyste z puszki?
Wydaje mi się, że ostrość jest na nosie a powinna na oczach ;)
Wydaje mi się, że zdjęcie lekko też leci w prawo (chyba, że to taka kanapa)

zbyszekD7000
06-08-2014, 18:08
Ostre to ono nie jest.
Synek też za bardzo zlewa się ze ścianą, wydaje mi się że jakbyś do lampy wprowadził małą korektę błysku na minus to by było lepiej

Vargas
06-08-2014, 18:13
No właśnie zauważyłem, że nie ma zbytnio ostrości i nie wiem czym to może być spowodowane. Chciałem dać zdjęcie RAW, ale o dziwo nie potrafię.

PiotrekW
06-08-2014, 18:14
1. brak ostrości
2. zbyt pstrokate tło odwraca wzrok od tematu
3. ucięte rączki też na minus
4. Ściana zlewa się z włosami
5. widziałbym to raczej w pionie

zbyszekD7000
06-08-2014, 18:16
Rawa nie wstawisz jedynie link do niego,
A ostrość jak masz lepszą u siebie to może przygotowanie foty do wstawienia poległo ;-)

zolton
06-08-2014, 18:17
Zrób zdj na mniejszej przysłonie.

Rawa na forum nie wstawisz. Tylko jpg.

EDIT:
Czym robiłeś zdjęcie?

Vargas
06-08-2014, 18:20
Zdjęcie robione D60 + lampa

Jutro zrobię kolejne, cholerka baterie siadły w lampie :(

holek331
10-08-2014, 23:37
Jakie miałeś ustawione ISO?