PDA

Zobacz pełną wersję : jak odzyskac zdjecia z karty?



Myszkin
16-09-2004, 16:43
witam,czy jest mozliwosc odzyskania straconych/skasowanych zdjec z karty CF?zaznaczam,ze karta nie byla uzywana po resecie,w wyniku bledu calosc danych zostala utracona,mam nadzieje ze nie bezpowrotnie,moze jakis program,cokolwiek co pomoze przywrocic je.
pozdrawiam
myszkin

Saint
16-09-2004, 16:57
jesli nadpisales dane na tej karcie to dane sa nie do odzyskania jesli nic z tym nie robiles to sa jakies programy do tego.

dido
16-09-2004, 17:15
Miałem kiedyś podobną systuację. Jeżeli masz czytnik CF to możesz zrobić scandisk po systemem opcję z naprawianiem błedów i odzyskiwaniem utraconych sektorów. Jeżeli się udało cos odzyskać to będą pliki o rozszerzeniu którego nie pamietam, ale po zamianie w nef lub jpg powinno dać sie je odczytać. W ten sposób uratowałem 90 % zdjęć.
Powodzenia.

Tomx
16-09-2004, 19:52
Jak nie nadpisałeś to programik GetDataBack fot Fat polecam.

Pozdrawiam
Tomek

Anonymous
16-09-2004, 22:03
Jak nie nadpisałeś to programik GetDataBack fot Fat polecam.

Pozdrawiam
Tomek
a czy NEFY mi odzyska tez?

Tomx
16-09-2004, 22:08
Generalnie jest to program do odzysku danych więc nie robi różnicy jakie to pliki. U mnie odzyskał wszystko co nienadpisane włącznie z plikami systemowymi. Moim zdaniem trzeba sprawdzić.

Pozdrawiam
Tomek

Tomx
16-09-2004, 22:09
Aha i jest to niestety program płatny w wersji demo odzyskuje ale nie pozwala zapisać :(

Tomek

Myszkin
17-09-2004, 20:23
jeszcze pytanie:nie mam czytnika wiec czy moge przywracac dane przez aparat czy musze sie zaopatrzyc w w w/w?

Anonymous
19-09-2004, 08:13
nie potrzeba ci czytnika normalnie podłącz do swojego pc i skanuj po zgłoszeniu dysku "nikon" czy jak ci sie on zwie ..nie powinno byc zadnego problemu z odzyskaniem danych( jezeli nie zostaly nadpisane innymi zdjęciami)... program mozesz stosowac dowolny przeznaczony do odzyskiwania skasowanych plikow "zasada jest taka ze gdy dajesz kosz odcina pierwsza literke w nazwie pliku i zaznacza plik "do nadpisania " wiec bedziesz musial przy odzyskiwaniu dopisac 1 literke nazwy kazdego skasowanego pliku ..pozdrawiam

Zbinek
22-10-2004, 23:55
Na moim ftp-ie
www.valcomp.biz/vidart/program
znajdziesz program do odzyskiwania danych z kart. Program był na karcie Lexara którą nabyłem razem z aparatem. Niestety czytałem , że program ten działa tylko z tymi kartami. Sam nie miałem okazji niestety sprawdzić. Jeśli skorzystasz to skrobnij kilka słów jak Ci poszło.

Krakus
23-10-2004, 00:33
Całkowicie darmowy (freeware), dobrze działąjący program http://www.pcinspector.de/download.htm#file_recovery