PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Black Valley



Greg77
02-08-2014, 14:38
Piatkowy wypad na wschod w gorach.
Postanowilem poprawic zdjecia z tego miejsca, zajechalem tam drugi raz, ale jak widac na swiatlo idealne to trzeba polowac wiele razy...
Zdjecia w kolejnosci wykonania, pierwsze z dlugim czasem, drugie ze swiatlem ktore bylo przez kilka sekund a trzecie to juz znany domek, ale tym razem ladnie sie dzialo dookola ;)

1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://greg77.net/z/DSC_5976_maly.jpg)

2.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://greg77.net/z/DSC_5987_male.jpg)

3.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://greg77.net/z/DSC_5994_male.jpg)

shaolin
02-08-2014, 14:39
Zapomniales dac zdjecia :razz:

EDIT: Od razu lepiej.

EDIT: W sumie... to rezygnuje z komentowania :razz:

Greg77
02-08-2014, 14:41
EDIT: W sumie... to rezygnuje z komentowania :razz:

A to szkoda, dlaczego?

shaolin
02-08-2014, 14:53
Bo kilka rzeczy mi nie pasuje i znowu bedzie, ze jestem hejterem nierobem :cry:

:mrgreen:

1. Troszke ciasno mi na dole..
2. Moja kobieta jak zobaczyla to zdjecie z daleka to powiedziala, ze jej cos nie gra :razz: i mi tez nie gra bo jednak ten pomarancz od zachodu troche dziwnie sie rozklada i to co dzieje sie na lodce jest dla mnie troche zbyt plastikowe ;)
3. Szkoda, ze tyle elementow w kadrze bo fajne rzeczy dzieja sie na gorze, a tu trzeba sie bronic przed krzakami i innymi bzdetami na dole.

Greg77
02-08-2014, 15:03
No i cudnie, dzieki za opinie, biore to do siebie;)

1. mozesz tak odbierac, mnie sie wydaje ok...:)
2. to wchod jest i ten pomarancz byl na rawie, ja mu tylko pomoglem :D
3. wladnie dlatego ta miejscowka jest na zdjecia zimowe, jest o wiele czysciej dookola.

shaolin
02-08-2014, 15:08
Ad.1. Dlatego komentuje tylko za siebie ;)
Ad.2. Jak wschod to zmienia postac rzeczy... :razz: :mrgreen:
Ad.3. To czekam na zimowe!

Grzechu na prezydenta! :D

Greg77
02-08-2014, 15:09
Grzechu na prezydenta! :D

Prezio jest tylko jeden...Maliniak na prezydenta!

camill_lkr
02-08-2014, 23:14
od dzis bede mowil Miszczu :D ...WOW...

Greg81
03-08-2014, 00:33
Greg - jak dla mnie skupiasz się na ostrości, kolorze itd, a odbiorca błądzi wzrokiem a szkoda bo miejsca zacne.

Duder
03-08-2014, 01:24
Lubię te Twoje "lodki", ale ...... czasem chyba zapominasz co tu jest głównym tematem. Otóż na powyższych dwóch pierwszych trudno się zorientować czy "okręt" :-) jest tylko oczozaczepiaczem, czy tematem. Wygląda na to, że to drugie. Więc trzebaby do innego działu przenieść. Słowem znaj proporcjum mocium panie i odejdź dwa kroki w tył next tajm. Technicznie jesteś świetny, więc szkoda dobrych kadrów na takie przerysowania PP.
Rzeczywiście chatka zginęła przywalona badylami itp.

Greg77
03-08-2014, 01:25
Greg - jak dla mnie skupiasz się na ostrości, kolorze itd, a odbiorca błądzi wzrokiem a szkoda bo miejsca zacne.

Ciekawa rada, mozesz sprecyzowac, bo nie rozumiem, jak bys to zrobil zeby bylo twoim zdaniem dobrze? :)


Słowem znaj proporcjum mocium panie i odejdź dwa kroki w tył next tajm.

No i to rozumiem, teraz wiem o co biega, dziekuje za slowa krytyki ktore przyjemnie sie czyta kiedy maja sens jak tutaj.
Wczesniej bylem w tym miejscu i mialem badyle na pierwszym planie, tym razem chcac poprawic i ominac badyle postawilem statyw jakies pol metra blizej i jak widac, wyszlo "zbyt" blisko, rozumiem o czym piszesz i przyjmuje na klate.
Tak jak robie te lodki od kilku lat tak czesto wlasnie je "przerysowuje", bo lubie, tutaj moze przesadzilem, odczuwam inaczej, ale jak wspomnialem godze sie z opinia.


Tak przy okazji - panorama 360' (https://www.google.com/maps/views/view/117251684363695192818/gphoto/6042624730311276562?gl=ch&heading=8&pitch=90&fovy=75) z tego samego miejsca robiona kilka minut po drugim zdjeciu, promien ktory swiecil tylko chwile jest juz za plecami co fajnie widac na tej panoramce.

Greg81
03-08-2014, 11:45
Ciekawa rada, mozesz sprecyzowac, bo nie rozumiem, jak bys to zrobil zeby bylo twoim zdaniem dobrze? :)


Nie zawsze lodeczka w centrum kadru i góry w tle zapewniają ten niepowtarzalny obrazek, widać ze pracujesz nad szczegółem ,kadry są dopieszczone jeśli tak mogę napisać, ale to gdzie się znajdują najważniejsze elementy i ile ich jest ma znaczenie, zresztą co Ci będę tłumaczył jak Ty wiesz pewnie lepiej ,pytasz jak bym to zdobil , jak bym był na miejscu to bym się zastanowił i próbował gdyż miejsce znam tylko z twoich prezentowanych zdjęć tu na forum.
Oglądając te ostatnie zdjęcia a szczeglnie nr 3 miałem odczucia takie jak opisałem wczesniej m.in o tym ze odbiorca błądzi i to jest moje odczucie z którym nie Musisz się zgodzić.
Przytakiwanie i wpisywanie tylko zachwytow nie zawsze ma sens :-)

jarekf34
03-08-2014, 17:15
Jak dla mnie dwójeczka jest fajowa... tylko bez tych linek ;)

Greg77
03-08-2014, 21:06
Nie zawsze lodeczka w centrum kadru i góry w tle zapewniają ten niepowtarzalny obrazek

Oczywiscie, ze nie, ale zdjecia widoczkow bez tematu tez nie, tak na serio to chba nic nie powoduje tego niepowtarzalnego jezeli zastanowimy sie nad tymi slowami, mogl bym napisac podobne pod kazdym jednym zdjeciem w tym dziale jak i kazdym innym, wystarczy chciec.
Masz racje, ze nie zawsze, dlatego jezdze po nocach w odpowiednich dniach roku co by slonce wstawalo tam gdzie chce zeby zrobic cos co chce zrobic, cos zaplanowanego a nie przy okazji wycieczki z rodzina, tikko turistiko ;)


widać ze pracujesz nad szczegółem ,kadry są dopieszczone jeśli tak mogę napisać, ale to gdzie się znajdują najważniejsze elementy i ile ich jest ma znaczenie, zresztą co Ci będę tłumaczył jak Ty wiesz pewnie lepiej ,pytasz jak bym to zdobil , jak bym był na miejscu to bym się zastanowił i próbował gdyż miejsce znam tylko z twoich prezentowanych zdjęć tu na forum.

Wnosze po tym, ze "kadry dopieszczone", ale nie do konca dopieszczone, bo "to gdzie się znajdują najważniejsze elementy i ile ich jest ma znaczenie"...
Wrzucilem trzy zdjecia, chatke wrzucilem na koncu, bo nie jestem z tego zdjecia do konca zadowolony, napisalem jednak, ze bardzo podobalo mi sie to co dzialo sie na niebie.


Oglądając te ostatnie zdjęcia a szczeglnie nr 3 miałem odczucia takie jak opisałem wczesniej m.in o tym ze odbiorca błądzi i to jest moje odczucie z którym nie Musisz się zgodzić.

Godze sie, zreszta napisalem o tym powyzej.


Przytakiwanie i wpisywanie tylko zachwytow nie zawsze ma sens :-)

Oczywiscie, zgadzam sie, ale odnoszenie sie do trzech roznych zdjec, ze sa slabe, bo sa "dopieszczone", ale nie takie, to troche malo, chetnie poczytal bym bardziej konstruktywne komentarze.
Co do lodek i gor to sie nie zgodze, jest to wdzieczny temat ktory uwielbiam, uwazam, ze gra ze soba idealnie, jedyne co nie podoba mi sie na tej miejscowce to podloga, mokry piach z ziemia nie gra zbyt ladnie i do tego slady baranow (owiec), reszta jest przemyslana a jak nie lubisz to twoje prawo.
Pozdrawiam.

loki_p
04-08-2014, 19:55
2 bardzo ładne choć niektórych może razić zbyt mocne wyciąganie.

Nikonozaur
04-08-2014, 23:18
Jedynka ładna kadrowo, na dwójce ciut za dużo cukru, a trójka w ogóle go pozbawiona. Generalnie dają radę, ale od Twoich najlepszych produkcji są dość daleko. ;)

touran
08-08-2014, 21:20
Zabieram dwójeczkę, wszystko mi tam pasuje.

nothing
08-08-2014, 23:52
Mnie siedzi trójka i to bardzo.