PDA

Zobacz pełną wersję : Coś do kręcenia filmów.



elmo78
26-07-2014, 13:23
Mam spory problem. Szukam jakiegoś korpusu, którym mógłbym nakręcać filmy dzieci z wakacji. Zależy mi na jako takiej jakości i głównie chodzi mi tu o rozmiar matrycy. Ma być minimum APS-C.

A więc tak w skrócie:

1. Matryca APS-C
2. Możliwość kupna adapterów do podpięcia obiektywów Nikona. Może być full manual, bo i tak ostrość i przysłonę ustawiam ręcznie
3. Rozmiar i firma nie mają znaczenia, ale cena tak. Nie może kosztować tyle co jakiś D5100, bo wtedy po prostu kupić Nikona.
4. Full HD oczywiście.

Ostatnie kolega mi opowioadał o Sony NEX i się na niego napaliłem, ale okazało się, że NEX-3 nie ma full-HD a NEX-5 ma z przeplotem a nie progresywny.

A więc czy są jakieś inne korpusy z matrycami APS-C, które mają fullHD i pozwalają na podpięcie optyki Nikonowskiej?

Fatman
26-07-2014, 14:27
NEX-3N. Spełnia wymagania.

GonzoG
26-07-2014, 16:30
Sony a3000 lub a3500 - tanie (ok 700-800zł), ma stały LCD, kiepski wyświetlacz i EVF, ale za to ładnie nagrywa.
Adaptery są chyba tylko manualne, ale pozwalają na zmianę przesłony w szkłach "G"

sprocket
27-07-2014, 05:08
Panasonic GH4, i nigdy nie bedziesz chcial innego :)