Zobacz pełną wersję : Tauron - zadzwonili do mnie i...
Właśnie przed chwilą zadzwoniła do mnie kobita z Tauron Sprzedaż i zaoferowała mi, że jak się zobowiążę, że przez 3 następne lata będę brał od nich energię to gwarantują mi tę samą cenę przez cały okres: 0,2547 zł netto za 1 kWh (taryfa G11). Stałości opłat dystrybucyjnych w tym okresie nie gwarantują, a to w moim przypadku tyle samo, co koszt energii. Teraz będę płacił ok. 275 zł/msc., nie wiem czemu tak dużo, nie pytajcie, bo nie wiem i się ciągle dziwię. Kobita miała generalnie w nosie czy się zdecyduję czy nie na to.
Czy to oznacza, że rynek energii będzie całkiem uwolniony i pojawią się inni dostawcy, a Tauron chce uprzedzić fakty i związać umowami ludzi?
Co o tym sądzicie?
Czy leci z nami jakiś znawca tematu?
rynek energii jest od dawna uwolniony. Możesz sobie kupić energię gdzie chcesz i nie musisz się wiązać z tauronem na 3 lata. Bo jak cena spadnie to zostaniesz z wyższa. Tauron sie zabezpiecza przed ucieczka od nich klientów i stara się ich związac jak najdłuższymi umowami. Z rynkiem gazu podobnie sie sytuacja przedstawia.
zbyszekD7000
24-07-2014, 14:35
jeszcze się nie nauczyłeś że jak cię do czegoś namawiają i jeszcze twierdzą jaka to okazja to chcą cię wy....... ;-)
Najlepszym przykładem są dzwoniące panie z telekomów i zachwalające jak to i owo co proponują jest dla ciebie dobre, potrzebne i opłacalne, tylko brać ..... ble.ble.ble :-)
Kiedyś takiej pani zadałem pytanie jak może mi się to coś co proponuje opłacać skoro rachunek będę płacił większy, to się zdenerwowała i rozłączyła się :-)
Czy to oznacza, że rynek energii będzie całkiem uwolniony i pojawią się inni dostawcy, a Tauron chce uprzedzić fakty i związać umowami ludzi?
Co o tym sądzicie?
Sorry za szczerość, ale toś pojechał :)
Tak jak pisał stock możesz zmieniać dostawców ("operatorów") jak rękawiczki. Jedyne co Cię ogranicza to czas trwania umowy. Tyle, że przynajmniej u mnie, Tauron mimo wszystko ma dosyć tanio.
@elanek, tu sobie zerkinj http://www.energia.pl/porownanie_obrot.php
Podłączę się bo dość podobny temat.
Robił ktoś przepisanie przepisanie umowy na nowego właściciela po zakupie mieszkania, ale bez protokołu zdawczo odbiorczego (i nie do uzyskania) ?
Na infolinii Energi twierdzą, że bez protokołu się nie da, ale na mój chłopski rozum, jeśli ktoś idzie z aktem notarialnym to powinni przepisać.
Spotkał się ktoś z taką sytuacją ?
przepisz umowe ze stanem taki jaki masz na dziś. W czym problem.
Czyli kogo wybraliście? Mozna sie trochę pogubić w tych ich wyliczeniach
ja akurat mam prąd w PGNiG - ale przy moich rachunkach to zasadniczo żadna róznica bo ja średnio płacę z 70zł miesięcznie.
Borat1979
24-07-2014, 16:34
Czyli kogo wybraliście? Mozna sie trochę pogubić w tych ich wyliczeniach
Różnica w skali rocznej między operatorami nie jest warta zawracanie sobie tym głowy.
ja akurat mam prąd w PGNiG - ale przy moich rachunkach to zasadniczo żadna róznica bo ja średnio płacę z 70zł miesięcznie.
No ja płacę 200 stówy miesięcznie.
Rafał_Sz
24-07-2014, 16:35
Przeszedłem w firmie z Taurona do Enea. Po negocjacjach zgodziłem się dopiero na ich czwartą propozycję. Płacę jedną stawkę dla szczytu i poza szczytu 0,2225 zł/kWh (taryfa C12), umowa na rok. Miesięcznie jestem do przodu jakieś 1700 zł.
Miesięcznie jestem do przodu jakieś 1700 zł.
To ile Ty płacisz za prąd??? Jestes jakimś burmistrzem?
Rafał_Sz
24-07-2014, 16:57
To ile Ty płacisz za prąd??? Jestes jakimś burmistrzem?
5-6 tysi.
Burmistrzem nie jestem, mam swoją godność. ;)
To Ty chyba masz warsztat spawalniczo-ślusarski i ze 20 maszyn i wszystko z jednego gniazdka ciągnie (tak wiem, ilość gniazdek nie ma znaczenie, ale pasuje bardziej do dramaturgii) :)
przepisz umowe ze stanem taki jaki masz na dziś. W czym problem.
Infolinia Energi mnie zlewa twierdząc, że protokół jest bezwzględnie wymagany, BOKi innych firm nawet nie odpowiedziały na maile z pytaniem o możliwości :D
W przyszłym tyg. Będę miał chwilę to podejdę do jakiegoś pkt. Energi, może osobiście uda się ogarnąć.
masz datę aktu notarialnego - niech Ci wyliczą, przecież mają odczyty zdalne. Pewnikiem nie trafią w ten sam dzień ale jak np akt podpisałeś np 15go czerwca to oni musza mieć odczyt z 1 czerwca czy jakoś tak. Zależy na kiedy tam mają ustawione. I powiedz że bierzesz na klatę te sporne pół miesiaca czy ile tam wyjdzie i po ptokach. Niech te paniusie w energii nie pitola że potrzeba protokołu zdawczo odbiorczego - da się bez tego normalnie. Wystarczy jak zaproponujesz sensowne rozwiązanie. Jak nie pomoze to poproś o art z prawa energetycznego na podstawie którego wysnuły taką tezę. Standardowo zażądaj rozmowy z kierownikiem w tej sprawie oraz wspominaj o mailach do URE (Urząd Regulacji Energetyki). Powodzenia :)
Bo tak naprawdę to się obawiają takich niejasnych rozliczen bo potem zostaną z niezapąłconą fakturą lub częścią rozliczenia na które poprzedi właściciel się wypnie a Ty jako nowy zamachasz aktem notarialnym z datą i też zlejesz temat. I wtedy energetyka będzie musiała puścić parę złociszy w straty.
po sprzedaży domu/mieszkania musisz zrobić protokół zdawczo odbiorczy ma odpowiednich wzorach danego dostawcy mediów. Akt notarialny nie ma nic do tego.
wystarczy zwykły papier na którym napiszesz: bla bla bla na dzień xx xx xxxx stan liczników przedstawia się następujaco: gaz xxx woda c xxx woda z xxx energia xxx. Nie ma wymogu byś musiał zapylac z drukami od każdego dostawcy. A ja kupiłęm mieszkanie i nie miałem protokołu zdawczo odbiorczego i przepisałem wszystkie liczniki bez problemu najmniejszego. Także spokojnie kolega załatwi temat jeno musi wjechać do Taurona jak Hitchcock - zacząć od trzęsienia ziemi.
To Ty chyba masz warsztat spawalniczo-ślusarski i ze 20 maszyn i wszystko z jednego gniazdka ciągnie (tak wiem, ilość gniazdek nie ma znaczenie, ale pasuje bardziej do dramaturgii) :)
Piece do ceramiki, o ile się nie mylę. No i czasem do pizzy. To zależy od abonamentu :)
Piece do ceramiki, o ile się nie mylę. No i czasem do pizzy. To zależy od abonamentu :)
A ja myślałem już, że ma niewielką uprawę roślin wymagających ciepła i światła :)
Piece do ceramiki, o ile się nie mylę. No i czasem do pizzy.
Qv mć, wreszcie mnie olśniło i znalazłem dzięki Wam metodę zrobienia klasycznej Neapolitany :D Da się toto przykręcić na 500 stopni Celsjusza? :mrgreen:
Rafał_Sz
25-07-2014, 08:13
Piece do ceramiki, o ile się nie mylę. No i czasem do pizzy.
Bingo! :)
Qv mć, wreszcie mnie olśniło i znalazłem dzięki Wam metodę zrobienia klasycznej Neapolitany :D Da się toto przykręcić na 500 stopni Celsjusza? :mrgreen:
Dostępna temperatura w przedziale od 50 do 1400 stopni C. Max średnica 100 cm. Ilość półek na metrową pizzę - 15. Zapraszam serdecznie. :)
Możesz nawet ze szkliwem upiec. I ciasto będzie dobrze wypieczone na szamotowej półce
Rafał_Sz
25-07-2014, 20:49
Szamot juz dawno popadł w niełaskę. Teraz rządzi mulit. :-)
w 30 sekund w 500 stopniach ciężko rozpuścić szkliwo, natomiast mozzarella di bufala jak najbardziej ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.