PDA

Zobacz pełną wersję : bezpieczny pasek do aparatu - opinie



tekk
22-07-2014, 21:51
hej,

jako, że noszę swój aparat codziennie i chce mieć szybki dostęp do niego to mam torbę, ale bardzo często zdarza mi się nosić go na pasku na szyi. Jest to bardzo niewygodne i szukam czegoś lepiej do tego przystosowanego.

znalazłam takie dwa paski na allegro:
1. http://allegro.pl/pacsafe-carrysafe-150-bezpieczny-pasek-do-aparatu-i4406616683.html
2. http://allegro.pl/pasek-reporter-na-1-body-reporterstrap-pro-promax-i4378456992.html

czy ktoś z Was ma coś podobnego? Jak Wam się go używa? Czy jest wart 200 zł?

Z góry dzięki za opinie :)

zdyboo
22-07-2014, 22:27
Przewieś przez ramię, nie będzie wtedy pasek cisnął w szyję.

norty
22-07-2014, 22:33
o paskach juz bylo duzo,moj wisi na black rapid i wszystko gra,nawet zestaw z lampa i 70-200 mu nie straszny

tekk
23-07-2014, 11:15
Przewieś przez ramię, nie będzie wtedy pasek cisnął w szyję.

już na to wpadłam wcześniej ale mało dało.

pako1
23-07-2014, 16:41
Ja używam Capa Quick Strap II, u mnie sprawdza się bardzo fajnie cena ok 80zł.

Me_how
23-07-2014, 17:07
Jak chcesz wygodny pasek na szyję, to poszukaj Lowepro Voyager C. Można go jeszcze dostać. Używam od lat i nie narzekam.

tekk
23-07-2014, 20:54
dzięki za odpowiedzi.

a co myślicie o tych całych zabezpieczeniach (mowa tu o tej żyłce, która ma niby chronić przed kradzieżą)? czy warto w to inwestować?

mithr
23-07-2014, 21:01
U mnie neoprenowy, szeroki Matin; budżetowo i skutecznie.
Żyłki bym się trochę bał :)

patefonik
23-07-2014, 21:13
U mnie również matin. Niedrogo a komfort względem firmowego o niebo lepszy... Polecam. Zwróć tylko uwagę na długość mój jest trochę przykrótki, dopiero po zakupie dowiedziałem się że są 2 długości, ale ta cholera od 1.5 roku nie chce się popsuć.

tekk
24-07-2014, 10:34
Matin - jaki model dokładniej?
mam 177 cm wzrostu więc jeżeli są wersje długościowe to chyba wezmę tę większą :}

patefonik
24-07-2014, 18:15
Wiesz co modelu Ci nie podam bo nie znam :)
Jak kupowałem w sklepie to był tylko jeden model. A na marginesie to mam 188 i jak noszę na ramię ( jak bab torebkę )to jest ok, ale jak czasem chce przełożyć "na krzyż" np. włażąc na górkę to jest mocno obcisło i tu by się ptrzydał dłuższy z jakieś 15 cm.

mrozen4
03-09-2014, 13:18
Wiesz co modelu Ci nie podam bo nie znam :)
Jak kupowałem w sklepie to był tylko jeden model. A na marginesie to mam 188 i jak noszę na ramię ( jak bab torebkę )to jest ok, ale jak czasem chce przełożyć "na krzyż" np. włażąc na górkę to jest mocno obcisło i tu by się ptrzydał dłuższy z jakieś 15 cm.

Te paski Matin są bardzo dobre w swej klasie i cenie. Niestety dla osób "dużych" tzn Neoprene profilowany 43mm++ o długości 150 cm niedostępny w System BANK. Kiedy będą nie wiadomo, sam chętnie bym kupił. :) Jakby ktoś coś to się chwalcie. Na Alle niedostępny. Jest tylko zwykły, nie profilowany i krótszy od tego profilowanego.

foto4deg
11-09-2014, 00:06
Zobacz jeszcze paski Aircell z poduszeczkami. Ja przy 180 cm bez problemu noszę D700 i D600. Zakładam na szyję i przez ramię. Naprawdę wygodny i już chwalony na tym forum.

mrozen4
11-09-2014, 14:13
Zobacz jeszcze paski Aircell z poduszeczkami. Ja przy 180 cm bez problemu noszę D700 i D600. Zakładam na szyję i przez ramię. Naprawdę wygodny i już chwalony na tym forum.

Dzięki foto4deg, niestety tak samo jak Matiny tak i paski Aircell od ręki nie są dostępne. Mi chodzi o profilowane. Tak to jest, że jak coś dobre to trudno dostępne. W ofercie sklepu są, ale niedostępne. :)

Davit
11-09-2014, 15:58
pacsafe świetny ale drogi. Używam nieustannie od 3,5 roku zero śladów zuzycia. Posiada w pasku linki stalowe. wyściółka żelowa na szyję.

mrozen4
11-09-2014, 16:15
pacsafe świetny ale drogi. Używam nieustannie od 3,5 roku zero śladów zuzycia. Posiada w pasku linki stalowe. wyściółka żelowa na szyję.

Davit, jeśli możesz to podaj typ. :)

Davit
11-09-2014, 16:34
Kod produktu: PCA15260100
Seria: CarrySafe

http://www.pacsafe.redbird.pl/pol_pl_Pasek-do-aparatu-Pacsafe-z-ochrona-przed-kradzieza-4267_1.jpg

ma solidne karabińczyki do szybkiego mocowania, jest mega wygodny. Moze nie wygląda na taki ale moim zdaniem jeden z lepszych pasków na rynku przeciwkradzieżowych.

P.S Ja tych krótkich p[paseczków po obu końcach paska nie używam. Przypinam karabińczyki bezpośrednio do uszu w body aparatów.

mrozen4
11-09-2014, 17:14
Dzięki wielkie. :)

galaza
12-09-2014, 09:29
Mam do d7000 Aircell, Do d700 Cameraarmor.
Moim zdaniem Aircell jest wygodniejszy i lepiej amortyzuje bujanie aparatu przy chodzeniu.
Cameraarmor ma stalowe linki chroniące przed przecięciem paska i kradzieżą.
Kiedyś sobie rozmyślałem nad sensownością takiego zabezpieczenia i pomyślałem, że w sumie jak jakiemuś zbirowi będzie zależało na moim aparacie to przystawi kosę do żeber a nie będzie się bawił w przecinanie paska.

mrozen4
12-09-2014, 10:29
galaza, te dwa typy podane przez Ciebie również niedostępne. Spróbuję jeszcze Crumpler Industry Disgrace Camera strap (black). Można kupić w USA. Ewentualnie krewniak by przysłał. Nie wiem tylko jak z długością. Z tego co wiem to nikonozaur go ma. Może się wypowie co do jakości i długości. :)

mrozen4
12-09-2014, 12:40
W SYSTEM Bank dostępny jest pasek Matin profilowany, bez żadnych udziwnień klamerek, zapięć etc. Jest napisane że ma ok. 120 cm. I stąd pytanie, ile cm ma w rzeczywistości, całkowicie rozwinięty lub już z zawiniętymi pętelkami?
Z pasków prostych Matin jest wersja ++ czyli z przedłużeniami. Nie wiem tylko jak z tymi klamerkami dodatkowymi. Czy przeszkadzają bardzo czy nie? Czy dobrze leży na szyi? Czacha dymi od przeglądania neta, co dobre to niedostępne. Czy Waszym zdaniem zawracać sobie głowę profilowanym ++ i czekać nie wiadomo ile, czy brać prosty ++ bo jest dostępny. :)

galaza
12-09-2014, 12:58
Zaskoczyłeś mnie brakiem dostępności Aircella, ale faktycznie na allegro pustki.
Jak kupowałem w grudniu to było tego na pęczki od kilku sprzedawców. Może to chwilowa posucha.
Cameraarmor kupiłem na forumowej giełdzie.

mrozen4
12-09-2014, 13:05
Bida w kraju panie, bida. Jak żyć? :D

Davit
13-09-2014, 07:58
najprostrzy profilowany aircell jest chyba najlepszym wyborem obok przeciwkradziezowego pacsafe który wczesniej opisałem. Aircell bez klamer itp jest super. Mam oba.

Johny42
13-09-2014, 12:29
Zaskoczyłeś mnie brakiem dostępności Aircella, ale faktycznie na allegro pustki......

No tak całkiem źle to nie jest <<KLIK>> (http://www.ceneo.pl/14800283) ;)

mrozen4
13-09-2014, 18:10
No tak całkiem źle to nie jest <<KLIK>> (http://www.ceneo.pl/14800283) ;)
Jak już coś piszesz, to chociaż sprawdź jak jest z dostępnością. To że są na stronie sklepu to nie oznacza że są faktycznie na stanie.

mrozen4
13-09-2014, 18:19
najprostrzy profilowany aircell jest chyba najlepszym wyborem obok przeciwkradziezowego pacsafe który wczesniej opisałem. Aircell bez klamer itp jest super. Mam oba.

Zgadzam się z Tobą co do Aircela, tylko ile ma długości? Długość paska 120 cm to dla mnie za mało. Nikonozaur odpowiedział mi w kwestii paska Crumpler Industry Disgrace Camera strap (black). Pasek ma 160 cm. jest mocny, przez parę lat zero oznak zużycia czy przetarć. Dostępny tylko w Kanadzie lub USA. Krewniak przyśle, tylko to trochę potrwa. Na razie będę musiał kupić prostego Matina ++. :)

Johny42
13-09-2014, 18:54
Jak już coś piszesz, to chociaż sprawdź jak jest z dostępnością. To że są na stronie sklepu to nie oznacza że są faktycznie na stanie.

Fakt. Mój błąd, nie sprawdziłem.

jacekstg
25-09-2014, 21:48
Mogę spokojnie polecić pasek Cullmann camera 600.
Długi i solidnie wykonany,profil z air cell i chyba tańszy od Matina

mrozen4
26-09-2014, 16:35
Mogę spokojnie polecić pasek Cullmann camera 600.
Długi i solidnie wykonany,profil z air cell i chyba tańszy od Matina

Takiego paska szukam, ale dyskwalifikuje go u mnie duży napis. :)
Jacek podaj jeśli możesz wymiar całkowity, część neoprenową oraz dł. pasków. Wg opisu nie bardzo wiadomo o co chodzi.

jacekstg
27-09-2014, 20:34
Długość neoprenu to 43cm
Szerokość w środku 7cm
Długość od neoprenu do aparatu samego paska to 32cm z tym że mam zawinięte dość sporo,przy wzroście 183 cm mam aparat dosłownie na pępku więc pasek jest naprawdę długi.
W każdym bądź razie, pasek spełnia moje oczekiwania i śmiem twierdzić że jest lepszy od Matina.

mrozen4
28-09-2014, 18:32
Długość neoprenu to 43cm
Szerokość w środku 7cm
Długość od neoprenu do aparatu samego paska to 32cm z tym że mam zawinięte dość sporo,przy wzroście 183 cm mam aparat dosłownie na pępku więc pasek jest naprawdę długi.
W każdym bądź razie, pasek spełnia moje oczekiwania i śmiem twierdzić że jest lepszy od Matina.

Jacku, a ile szerokości mają końcówki paska? Z opisu wynika że 17mm, no chyba że coś pokręciłem. :)

jacekstg
28-09-2014, 20:05
Jeśli ma to być wymiar szerokości paska do którego jest doczepiona puszka to jest to niecałe 10mm, suwmiarki nie ma ale 9,7-8mm na pewno:-)
Zobacz na fotkach poglądowych.
W jednej pozycji odległość od puszki do środka paska to 40cm,a jest jeszcze spory zawinięty zapas.

Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem.

mrozen4
28-09-2014, 20:10
Dzięki Jacku. W opisach wyraźnie napisano 17mm, co jest szerokością za dużą. Dlatego zapytałem kogoś kto taki pasek ma. :)

jacekstg
28-09-2014, 20:29
Np priva wysłałem fotki ,to powinno rozwiać twoje wątpliwości, a te 17mm to chyba wymiar na zejściu profilu...

mrozen4
29-09-2014, 15:14
Jacku dziękuję Ci za powyższe wiadomości. :)