PDA

Zobacz pełną wersję : Pancerny kompakt do 1000 zł



ku6i
21-07-2014, 21:20
Potrzebuję kupić kompakta, który spełni następujące kryteria:
- nowy, z fakturą
- wytrzymały na wysokie temperatury (ok. 30-35 stopni) i wilgotność
- wytrzymały na upadki z wysokości do 2 m
- bez ekranu dotykowego
- szeroki obiektyw, najlepiej w okolicach 24-25 mm (ew. jeszcze szerzej)
- możliwie dobra jakość zdjęć przy bardzo słabym oświetleniu, ew. z lampą błyskową
- paradoksalnie mniejsza matryca jest wskazana, bo potrzebna jest jak największa głębia ostrości przy odległościach przedmiotowych od 0,5 do 3,5 metra
- jak najlepsza jakość zdjęć w trybie A/P
- manual focus z trybem zapamiętywania ostatniehj odległości ogniskowania po włączeniu aparatu mile widziany
- RAWy mile widziane, ale niekonieczne
- cena do 1000 zł, ew. do 1500 zł, ale to już musi być konkretny powód żeby ją nagiąć.

Jest trochę tego sprzętu na rynku, wszelkiej maści Panasoniki, Olympusy, czy inne Coolpiksy, ale nie wiem co da najlepszą jakość zdjęć na wysokim ISO. Ktoś coś poradzi?

jozeko
21-07-2014, 22:02
Ricoh WG-4 (http://www.optyczne.pl/index.html?aparat=all&producent=69&aparat=1857&pix=0&zoom=0&typ=dowolny&sort=) ?
Tutaj (http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/ricoh-wg-4-review-samples#page=1) trochę sampli.

puch24
21-07-2014, 23:08
Może się mylę, ale wszystkie te "wzmacniane", odporne kompakty nie mają żadnych "ręcznych" trybów ustawiania ekspozycji poza P i wszelkimi automatykami, scenami, itd. Mało prawdopodobne jest też, żeby miały MF. Są aparaty z ręcznymi ustawieniami, ale nie są odporne - są raczej delikatne, wysuwany obiektyw jest bardzo łatwo uszkodzić.

Antonioo
22-07-2014, 01:03
- nowy, z fakturą
- wytrzymały na wysokie temperatury (ok. 30-35 stopni) i wilgotność
- wytrzymały na upadki z wysokości do 2 m
- bez ekranu dotykowego
- szeroki obiektyw, najlepiej w okolicach 24-25 mm (ew. jeszcze szerzej)
- możliwie dobra jakość zdjęć przy bardzo słabym oświetleniu, ew. z lampą błyskową
- paradoksalnie mniejsza matryca jest wskazana, bo potrzebna jest jak największa głębia ostrości przy odległościach przedmiotowych od 0,5 do 3,5 metra
- jak najlepsza jakość zdjęć w trybie A/P
- manual focus z trybem zapamiętywania ostatniehj odległości ogniskowania po włączeniu aparatu mile widziany
- RAWy mile widziane, ale niekonieczne
- cena do 1000 zł, ew. do 1500 zł, ale to już musi być konkretny powód żeby ją
------------------------


masz wymagania, które nawzajem się wykluczają. ..



.

ku6i
22-07-2014, 01:08
Ok, wiadomo, że każdy chciałby szybko, tanio i dobrze, ale wolę wybrać coś co spełnia 60% wymagań, niż napisać "potrzebuję dobry aparat, pomóżcie" ;)

Antonioo
22-07-2014, 01:33
ale jakie zdjęcia, konkrety. . .w jakich warunkach, czym do tej pory robisz, i co ci przeszkadza. . .

zbyt mało informacji. . .

ku6i
22-07-2014, 01:37
Kopalnia, zdjęcia w zakresie 0.4 - 6 m, ciemno jak w... (więc zapewne zdjęcia z lampą), zapylenie duże, gorąco, z wilgotnością różnie. Zdjęcia będą robić ludzie, którzy nie znają się zbytnio na fotografii, a efekty ich prac nie mają trafić do konkursu WPP, tylko być dokumentacją. Wystarczy? ;)
Robię zdjęcia D70 (pada mi migawka) i Nexem-6, Nikon szumi jak Kampinos, Nex mniej, ale AF często się gubi. Zdjęcia robię w temperaturach -30/+45 st. C, wysokości -1200/2000 m. Co nie zmienia faktu, że ten akapit nie ma wiele wspólnego z wątkiem ;)

puch24
22-07-2014, 01:55
Wydaje mi się, że nie ma takiego, który spełnia te wymagania, jak napisałem wyżej. Jeśli zrezygnujesz z trybu ekspozycji A oraz MF, łatwiej będzie coś wybrać - są modele o różnym stopniu uszczelnienia i odporności na upadki, ale chyba żaden z nich nie ma trybów ręcznych. Jeśli upierasz się przy tych trybach, aparat nie będzie odporny na upadki, a wręcz przeciwnie, będzie dość delikatny. Nie będzie też odporny na wilgoć.
Dobrej jakości zdjęć w słabym oświetleniu nie da chyba żaden kompakt (mała matryca). Wysokie ISO w kompakcie to masakra dla jakości zdjęć.
Lampy błyskowe w kompaktach działają w zasięgu 2-3 m.
RAW bywa tylko w niektórych droższych modelach.

Chyba musisz zrewidować wymagania i dopasować je do tego, co jest dostępne na rynku.

shaolin
22-07-2014, 02:36
Cokolwiek kupisz z aparatow gniotsanielamiotsa w tej cenie to bedzie praktycznie to samo...

pastwisko
22-07-2014, 13:01
Kopalnia, zdjęcia w zakresie 0.4 - 6 m, ciemno jak w... (więc zapewne zdjęcia z lampą), zapylenie duże, gorąco, z wilgotnością różnie. Zdjęcia będą robić ludzie, którzy nie znają się zbytnio na fotografii, a efekty ich prac nie mają trafić do konkursu WPP, tylko być dokumentacją. Wystarczy? ;)

Przejżyj ofertę Ricoha, oni się specjalizują w aparatach "dla przemysłu" tj, pracujących w cięzkich warunkach - konkretnie te modele: https://www.ricoh.com/r_dc/lineup.html

ku6i
22-07-2014, 13:38
Widziałem 500SE w akcji, w dokładnie takich warunkach jakie potrzebuję i przyznam, że mnie nie zachwycił - jakość zdjęć bardzo średnia a cena dość wysoka. Popatrzyłem na nowe modele i niestety wszystkie mają 28 mm na krótkim końcu - potrzebuję czegoś szerszego :/

shaolin
22-07-2014, 13:56
Cofnij sie :mrgreen:

Na dpr masz co rok porownania podwodniakow, ogladales?

ku6i
22-07-2014, 14:24
I plecami mam przesunąć kilkadziesiąt ton? :P Póki co na optycznych, na dpreview zaraz rzucę okiem.

pastwisko
22-07-2014, 15:48
I plecami mam przesunąć kilkadziesiąt ton? :P

tania wymówka :D

ku6i
22-07-2014, 18:24
tania wymówka :D

No dobra, przyznam się:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/Bruce_Banner_Earth400083_0002-2.jpg
źródło (http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20110614180051/marveldatabase/images/f/fa/Bruce_Banner_(Earth-400083)_0002.jpg)

Takie tam w godzinach pracy ;)

Antonioo
22-07-2014, 19:43
A tg-3 ???

ku6i
22-07-2014, 20:05
Mocno poza budżetem :\