Zobacz pełną wersję : Transfer domeny bez adresów poczty
Borat1979
21-07-2014, 19:12
Mam pytanie do bardziej rozeznanych w temacie. Problem jest następujący:
Mamy domenę powiedzmy: xyz.pl, która znajduje się na serwerze A.
Jest tam strona i dwa konta pocztowe:
[email protected] i
[email protected]
Teraz domenę xyz.pl trzeba przenieść do nowego operatora, na nowy serwer nazwijmy go B i zbudować tam od podstaw nową stronę.
Problem jest w tym aby poczta dalej była zapisywana na serwerze A a jej adres pozostał bez zmian. Czyli byłaby podpięta pod obecną domenę xyz.pl na serwerze B u nowego operatora ale zapisywana na dotychczasowym serwerze A.
Jak to zrobić i czy jest to możliwe?
Borat1979
21-07-2014, 21:13
A po co?
Bo tak :)
Pytanie nie było: po co? Tylko jak?
Tak się udało, że się zrymowało.
Taka opcja jest tylko możliwa po stronie nowego serwera, a dokładniej to musi być możliwość przekierowania protokołów mailowych na inny serwer.
Podejrzewam, że na większości serwerów nie będziesz miał możliwości zrobienia tego samodzielnie, ale po szczegóły musisz się zgłosić do administracji nowego serwera.
Taka opcja jest tylko możliwa po stronie nowego serwera, a dokładniej to musi być możliwość przekierowania protokołów mailowych na inny serwer.
Podejrzewam, że na większości serwerów nie będziesz miał możliwości zrobienia tego samodzielnie, ale po szczegóły musisz się zgłosić do administracji nowego serwera.
To chciałem napisać, ale najpierw zadałem zasadnicze pytanie: po co ;)
To może uściślij, czy chodzi o domenę czy o pliki strony?
Borat1979
21-07-2014, 21:22
To może uściślij, czy chodzi o domenę czy o pliki strony?
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.
A po co?
i to jest właściwe pytanie.
z opisu nie bardzo wynika co właściwie chcesz zrobić :), chcesz ją przenieść czy nie chcesz, zdecyduj kto ma obsługiwać tą domenę, a jak już zdecydujesz to poproś tego kto ją obsługuje (lub będzie obsługiwał) o odpowiednie wpisy w DNS np. MX informuje jaki serwer obsługuje pocztę dla domeny, analogicznie daje się zrobić z www więc ogólnie rzecz biorąc poczta może być na jednym serwerze, www na innym, a "obsługa domeny" jeszcze na innym i każdy z nich może należeć lub być zarządzany przez inną firmę - poproś firmę która rejestrowała domenę (lub tą do której tą domenę przeniesiesz) o odpowiednie wpisy do DNS (lub wpisz sam bo rejestratorzy zwykle dostarczają do tego jakiś prosty i łatwy do zrozumienia interfejs dostępny przez www) - i przyjmij ze taka konfiguracja nie jest niczym dziwnym (o dziwo to raczej normalne jest) więc firma powinna ją zrobić bez łaski i szemrania.
No wlasnie, to tez chcialem napisac o rekordach MX :P
trzeba się dostać do konfiguracji domeny i pozmieniać wpisy w rekordach... prosta sprawa. Pozdrawiam :)
np: https://pomoc.home.pl/produkty/domeny/12
Borat1979
21-07-2014, 22:21
No wlasnie, to tez chcialem napisac o rekordach MX :P
Jak nie masz nic do powiedzenia to nie nie pisz wcale bo tylko spamujesz.
z opisu nie bardzo wynika co właściwie chcesz zrobić :)
Przecież wszytko przejrzycie opisałem :)
Domena i strona www mają być przeniesione na nowy serwer (innej firmy hostingowej) a poczta ma zostać na starym i jej "adres" ma się nie zmienić. Tak mniej więcej na chłopski rozum można to wytłumaczyć :)
:) prosisz nową firmę hostingową o wpis "MX do domeny na adres (i tu podaj adres IP serwera obsługującego pocztę czyli tego w starej firmie)" i powinno działać - tzn. serwery pocztowe będą słać pocztę na serwer podany w MX.
możesz mieć jeszcze jeden problem
jak czytasz tą pocztę? przez www? jeśli przez www to czytając albo będziesz wchodził na jakiś "dziwny" adres typu xyz.dostawcastary.pl (oczywiście poczta nadal będzie dla domeny xyz.pl) lub nowa firma zrobi ci wpis w DNS typu mail.xyz.pl kierujący na serwer w starej firmie i będziesz przeglądał pod takim adresem.
jeśli korzystasz z imapa lub pop3 (ale nie wierzę żebyś nie używał poczty przez www) to po prostu w klienta wpiszesz numerki i po problemie.
Borat1979
21-07-2014, 23:27
możesz mieć jeszcze jeden problem
jak czytasz tą pocztę? przez www? jeśli przez www to czytając albo będziesz wchodził na jakiś "dziwny" adres typu xyz.dostawcastary.pl (oczywiście poczta nadal będzie dla domeny xyz.pl) lub nowa firma zrobi ci wpis w DNS typu mail.xyz.pl kierujący na serwer w starej firmie i będziesz przeglądał pod takim adresem.
Prawdopodobnie będzie pobierana programem pocztowym.
jeśli korzystasz z imapa lub pop3 (ale nie wierzę żebyś nie używał poczty przez www) to po prostu w klienta wpiszesz numerki i po problemie.
W przypadku swojej poczty w ogóle nie korzystam z www :)
jak programem pocztowym to nie będzie problemu z nazwą, w konfigurację klienta można wpisać numer IP serwera i port ( tak naprawdę www też może być pod numerkiem ip ale zwykle nikt tak z tego nie korzysta).
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.