PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Karkonoskie bezdroża



calek
16-07-2014, 22:35
Zapraszam do oceny:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.multimet.com.pl/kark.jpg)

Sebastianito
17-07-2014, 15:58
Ja krótko, bo raczej pisze zwięźle... przekombinowane.

calek
17-07-2014, 17:26
Kadrowo? Czy z obróbką coś zakombinować?

biegly
17-07-2014, 23:31
Ja bym powiedział, to i to ;)
Dużo ciemnego (zdjęcie wygląda na niedoświetlone), a kadrowo jest dość duży chaos.

Bolo
18-07-2014, 16:22
Mnie to zdjęcie widzi się jako czarno-białe; zwiększyć kontrasty i widoczek jak ta lala (zdjęcie ma coś "niepokojącego" w sobie).

harb
20-07-2014, 03:14
korzen zbyt mocno wypełnia ten kadr, wiem urzekł Cie na zywo - trzy kroki do tyłu i niech zajmie jedną trzecią kadru. Wowczas mz. byłoby znacznie lepiej

Nikonozaur
20-07-2014, 19:03
korzen zbyt mocno wypełnia ten kadr, wiem urzekł Cie na zywo - trzy kroki do tyłu i niech zajmie jedną trzecią kadru. Wowczas mz. byłoby znacznie lepiej
Dobrze gada, podpisuję się.

agraba
23-07-2014, 14:46
Taki jakieś nieuporządkowanie w tym zdjęciu sprawia, że jest ono ciekawe, ale z drugiej strony może za dużo tego nieuporządkowania?. Miejsce z dużym potencjałem.

moshica
24-07-2014, 09:39
Uchylałem się od napisania, ale widzę że wpisy się pojawiają.
Nieuporządkowanie wynika z kształtu drzewa na 1 planie jak i całej reszty.
Jakkolwiek nie podejść, to pierwszy i drugi plan w tym zestawieniu da takie wrażenie.
Przyrody nie ma co poprawiać, na te warunki i miejsce, kadr uważam za ciekawy, pomysłu lepszego w tym zestawieniu też bym nie miał.
Koledzy którzy piszą o przekombinowaniu, podajcie przepis na to miejsce.
Zgodzić się mogę że szerszy kąt wniósłby coś pozytywnego.
Ja z tym zdjęciem jestem na tak.

daplo
24-07-2014, 10:19
przyznam sie ze i ja jak robie zdjecia w karkonoszach to zawsze polegne na tych korzeniach, ale nie o kadr mi chodzi a o ich fakture - dosc intensywnie sie swieca i to jest klopot moim zdaniem- dla mnmie rozwiazaniem tego byla kilkukrotna ekspozycja i polaczenie tego w programie

Szuwar
24-07-2014, 10:38
Według mnie fotografia udana z tego powodu, że jeden rzut oka pozwoliłby mi powiedzieć, gdzie była wykonywana.

Są w niej zawarte Karkonosze i patrząc na ten obrazek praktycznie nie sposób się pomylić.

Wykonanie: oczywiście, można było krok w tył, przód, w lewo, w prawo, ale jest jak jest.
Według mnie jest dobrze.

To co budzi we mnie negację to nieostrość na drugim planie i w zasadzie cała obróbka. Sądzę, że można by lepiej wykończyć to zdjęcie.