PDA

Zobacz pełną wersję : Kolorowe farby - jak to zrobić?



dikanda
15-07-2014, 21:52
Witajcie,
znalazłam zdjęcie, które bardzo mi się podoba. Wydaje mi się, że można podobną formę wykorzystać w różnych sytuacjach - nie tylko z psem :-). Ale zupełnie nie wiem, jak się zabrać do tego. Może ktoś z Was juz coś podobnego robił? Czy to są nałożone obrazy, czy uchwycone w jednym momencie?
Będę wdzięczna za wskazówki.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/633/675469.jpg/)

MasterKzaM
20-07-2014, 19:03
Przypadkiem trafiłem na coś takiego http://gennext.broncolor.com/blog/article/the-liquid-dance-floor.html

Wujot
21-07-2014, 09:51
Witajcie,
znalazłam zdjęcie, które bardzo mi się podoba. Wydaje mi się, że można podobną formę wykorzystać w różnych sytuacjach - nie tylko z psem :-). Ale zupełnie nie wiem, jak się zabrać do tego. Może ktoś z Was juz coś podobnego robił? Czy to są nałożone obrazy, czy uchwycone w jednym momencie?
Będę wdzięczna za wskazówki.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/633/675469.jpg/)

Stawiałbym na "normalne" zdjęcie - na psa chlapnięto z paru niewielkich naczyń. Wystarczyłyby trzy osoby (fotograf i dwóch pomocników) i cierpliwy pies.

Pozdro
Wiesiek

Borat1979
21-07-2014, 10:11
Stawiałbym na "normalne" zdjęcie - na psa chlapnięto z paru niewielkich naczyń. Wystarczyłyby trzy osoby (fotograf i dwóch pomocników) i cierpliwy pies.
To raczej fotomontaż z dwóch zdjęć.

Feni
21-07-2014, 13:26
Z jednego ujęcia, raczej nie da rady czegoś takiego zrobić. O ile ten cierpliwy pies nie jest wypchany8), to chociaż zmrużyłby oczy i cofnął głowę, jeśli leciałaby na niego woda.
Człowiek nie stłumi odruchu bezwarunkowego, a co dopiero pies :).

Ja też obstawiałbym dwa lub więcej zdjęć.

Ewentualnie- całkowicie sztucznie można nałożyć water splash'e (https://www.google.pl/search?q=water+splash&safe=off&client=firefox-a&hs=xWs&rls=org.mozilla:pl:official&channel=s&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=MvTMU-OEHauS7Ab3hYG4CA&ved=0CCMQsAQ&biw=1680&bih=910) w Postprocesie. Woda na zdjęciach ma najczęściej odcień niebieski/szary, więc nie jest problemem zmiana koloru, jak na zdjęciu powyżej.

Próbowałem i wychodzi podobnie, tyle że kupa z tym roboty i chyba łatwiej będzie pstryknąć takie lecące krople + zdjęcie zostanie zdjęciem, a nie będzie grafiką :D

Wujot
21-07-2014, 16:25
Z jednego ujęcia, raczej nie da rady czegoś takiego zrobić. O ile ten cierpliwy pies nie jest wypchany8), to chociaż zmrużyłby oczy i cofnął głowę, jeśli leciałaby na niego woda.
Człowiek nie stłumi odruchu bezwarunkowego, a co dopiero pies :).


Bardzo możliwe, że masz (macie) rację (nie jestem psiarzem i trudno mi ocenić cierpliwość psa), za montażem przemawiałaby też trochę za dobra kompozycja i fakt nieobecności koloru czerwonego na psie. Montowanie jest o tyle sensowne, że w takich realizacjach zdecydowanie oszczędza to czas i robotę.
Ale co do pytania jak się za to zabrać to odpowiedź jest prosta - spróbować. Migawka potrzebna na rejestrację takich efektów to na początek 1/2000 raczej ze wskazaniem na jeszcze krótsze (otwarta dziura akurat temu pomaga). Ustawić aparat na statywie i po paru chlapnięciach będzie widać co można osiągnąć.

pozdro
Wiesiek

Borat1979
21-07-2014, 19:31
Z jednego ujęcia, raczej nie da rady czegoś takiego zrobić. O ile ten cierpliwy pies nie jest wypchany8), to chociaż zmrużyłby oczy i cofnął głowę, jeśli leciałaby na niego woda.
Człowiek nie stłumi odruchu bezwarunkowego, a co dopiero pies :).
Tym bardziej, że właścicielka raczej nie będzie oblewać pupila woda z farbą :)

Zresztą widać, że sporo jej "zdjęć" to fotomontaże jessicachuppy (https://www.flickr.com/photos/jessicachuppy)