Zobacz pełną wersję : Poziomica
Witam, noszę się z zamiarem kupna poziomicy na sanki aparatu, dużo jest tego w sieci i tańsze i droższe może ma ktoś jakieś doświadczenie z tematem i mógłby coś polecić, chodzi o to że robię czasami zdjęcia dosłownie kilka centymetrów nad ziemią i nie do końca jestem w stanie utrzymać aparat w poziomie do horyzontu i mam nadzieję, że taka poziomica chodź trochę pomoże mi rozwiązać problem, pozdrawiam i czekam na opinie oraz podpowiedzi
Najlepsza jest taka: http://www.speedgraphic.co.uk/spirit_levels_other/kaiser_action_level_cross/20249_p.html. Niestety, bardzo droga. A te zwykłe niewiele sie od siebie różnią. Ja mam Novoflexa i muszę stwierdzić, że trzeba trochę czasu i wysiłku, żeby uzyskać dokładny poziom lub pion.
troszkę kosztuje ale jak ma mi służyć na dłużej to kupie ale interesuje mnie wysyłka z naszego kraju
Elektroniczne są dość precyzyjne i z reguły dobrze wykalibrowane. Te lepsze mają opcję korekty ewentualnych skrzywień sanek aparatu.
Niestety w słońcu nie zawsze widać wskazania.
Zwykłe - czy tańsze czy droższe - nieczytelne gdy ciemniej, często niedokładne, ale łatwiejsze w użyciu. Miałem i taką 3 osiową za 10zł i 3 osiową Cullmana za 149zł i 2 osiową Manfrotto za 129zł - wszystkie były jednakowo dokładne - czyli wskazania zależne od tego w którą stronę się taką założy.
Teraz tylko pytanie na ile dokładnie musisz ustawić poziom. Jeśli nie są to jakieś specjalnie precyzyjne zdjęcia panoramiczne, to wystarczy najprostsza poziomica, najlepiej aby taką kupować w sklepie osobiście i sprawdzić dokładność ustawienia libelli.
Bardzo podobna do tej z postu #2, jednakże za tylko 24,99 (http://www.amazon.de/Dreidimensionale-Polaroid-Wasserwaage-Spiegelreflexkameras-Camcorders/dp/B008EL7VSQ/ref=pd_sim_ph_1?ie=UTF8&refRID=093XZT7FCA9T1QN457B1) ojronow.
krzysiek17-18
18-07-2014, 13:27
gdzie znalazłeś tą poziomice za 25 euro , ja znalazłem na ebay za ponad 50
2pompony
18-07-2014, 14:46
Na amazonie są za poniżej 20, ale dolarów, czyli jakieś 14,70 euro po dzisiejszym kursie.
krzysiek17-18
18-07-2014, 14:59
a koszta wysyłki i czy w ogóle wysyłają do polski
2pompony
18-07-2014, 15:31
Nie sprawdzałem, bo nie jestem zainteresowany.
Amazon w USA dolicza już automatycznie VAT i ewentualne cło przy wysyłce do Polski. Bez znaczenia na wartość zakupu.
Drugą sprawą jest to, że nie wszystko wysyłają.
Czyli przy 20$ robi się 26-27$ przy wysyłce za darmo, a jeśli wysyłka płatna (a tak z reguły jest), to trzeba jeszcze doliczyć cło i VAT od kosztów przesyłki.
-------
Edit:
Zapomniałem - kupując taką najtańszą - czyli chińską podróbkę, to masz pewność, że będzie działała tak jak zamienniki gripów - czyli po japońsku - "jakotako".
krzysiek17-18
18-07-2014, 15:47
znalazłem na amazon.de
http://www.amazon.de/gp/product/B008EL7VSQ/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A26VGMLYCWNBPH
inna firma tak mi się zdaje
2pompony
18-07-2014, 15:58
Nie wariuj, wszystko to to jest jedna i ta sama firma. Jedyne, czym się różnią to nadrukiem na obudowie.
krzysiek17-18
18-07-2014, 18:36
no i ceną zamówię sobie tą poziomice zobaczę co to jest
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.