Zobacz pełną wersję : Nowe body
michalprzybya
13-07-2014, 12:20
Aktualnie posiadam nikona d60 i mam w planach jego wymianę na coś bardziej zaawansowanego, jednak mam problem z wyborem. Chodzi mi dokładnie o silnik AF. Lepiej mieć silnik w body czy w obiektywie. Dodam że szukam aparatu na lata tzn. chciałbym kupić raz, a dobrze
nikoniarz
13-07-2014, 12:21
Może jeszcze napisz ile chcesz przeznaczyć kasy na zakup?
michalprzybya
13-07-2014, 12:30
jako że chciałbym kupić jeden aparat na długi czas to myślę że te 2500zł mniej więcej można przeznaczyć
nikoniarz
13-07-2014, 12:32
Więc jeszcze jedno pytanie: w grę wchodzi tylko nówka, czy może być używany?
michalprzybya
13-07-2014, 12:32
używane też biore pod uwage
nikoniarz
13-07-2014, 12:38
Z nowych możesz rozważyć D7000. Z używanych np. D300. W przypadku tego drugiego możesz zaoszczędzić około 800 zł bo za 1700 zł trafiają się sztuki w świetnym stanie. Oczywiście jak to w przypadku używek zawsze jest ryzyko. A czy je podejmiesz dla zaoszczędzenia to już musisz sam zadecydować. D300 jest już leciwym modelem, ale świetnie wyposażonym i trwałym. Wg. mnie godnym uwagi jeśli przesiadasz się z D60. A jak chcesz coś nowego to właśnie D7000.
Z jakimi szkłami będzie miało współpracować to body? Tzn jakie posiadasz i jakie masz zamiar posiadać?
michalprzybya
13-07-2014, 12:42
Na chwile obecną mam 18-55 kita i starą sigme, która ledwo ostrzy 55-200. Nie kupowałem drogich obiektywów do tego d60 bo od razu wiedziałem że będę chciał go wymienić na coś konkretnego. Dlatego też pytam o silnik AF czy lepiej go mieć w body czy w obiektywie, żeby mniej więcej wiedzieć na co patrzeć przy kupnie
nikoniarz
13-07-2014, 12:45
Dla jednych silnik jest istotny, dla innych nie. Chyba większość nowych obiektywów posiada silnik. Ale mając silnik w body można troszkę zaoszczędzić kupując starsze szkła bez silnika. Aczkolwiek i w D7000 i w D300 silnik oczywiście jest.
Silnik w body to zbędny gadżet, chyba że zamierzasz używać starych szkieł.
artur0372
13-07-2014, 12:47
Nie będę oryginalny. Jak większość często poleca D5100+Sigma 17-50 tylko trzeba trochę dołożyć. Za 2800 - 3000pln kupisz (nowe).
michalprzybya
13-07-2014, 12:47
A czy mająć silnik w body można zakładać obiektywy AF, czy jestem skazany na stare obiektywy bez silnika
michalprzybya
13-07-2014, 12:51
A posiadając body z wbudowanym silnikiem mogę zakładać obiektywy AF czy tylko te bez silnika?
Mozna zakladac szkla z napedem
Wysłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 4
michalprzybya
13-07-2014, 12:54
Ok wielkie dzięki za pomoc. Na chwile obecną najbardziej kręci mnie d7000, ale zobaczymy jak będzie. Jeszcze raz dziekuje
zbyszekD7000
13-07-2014, 13:19
Mając silnik w body możesz używać wszystkich obiektywów.
Nie mając silnika w body możesz używać tylko nowszych obiektywów mających własny silnik.
Poza tymi wywodami możesz zawsze używać wszystkich obiektywów, co najwyżej będziesz musiał ostrzyć ręcznie jak będziesz miał uboższe body bez silnika.
Poza tymi wywodami możesz zawsze używać wszystkich obiektywów, co najwyżej będziesz musiał ostrzyć ręcznie jak będziesz miał uboższe body bez silnika.
No nie do końca wszystkich. Obiektywy pre-AI tylko po odpowiedniej przeróbce.
Andrzej1974
13-07-2014, 14:46
[...] Z używanych np. D300. [...] Oczywiście jak to w przypadku używek zawsze jest ryzyko. A czy je podejmiesz dla zaoszczędzenia to już musisz sam zadecydować
No właśnie. Nie mówię, że wszystkie używki są jak np. ta (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3397540&postcount=1) ale warto mieć na to uwadze. ;-)
nikoniarz
13-07-2014, 21:48
Jak to mówią- jedna jaskółka wiosny nie czyni ;) Takich jaskółek jest pewnie więcej, ale tych sprawnych jest jeszcze więcej :) Ale oczywiście warto to mieć na uwadze i dlatego też to podkreśliłem.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.