Zobacz pełną wersję : Antena dvbt potrzebna
Witam serdecznie poszukuje anteny zewnętrznej. Ponoć te są najlepsze ale nie do stałego zamocowania tylko okresowego ot piknik, namiot i takie tam. Zależy mi aby ta antena była możliwie najmniejsza gabarytowo. Może mieć dodatkowo wzmacniacz.
mbodniak
09-07-2014, 12:08
Antenka 43cm na magnes, dookólna. Ale jeżeli odległość będzie duża to może nie dać rady. Ja mam 30km w linii prostej do nadajnika i w dolince śmiga. Są jeszcze panelowe na magnes, jest kierunkowa, więc ważne w którą stronę ustawisz. Może być nieco lepsza bo nie będzie zbierała odbitych śmieci. Ostatnie rozwiązanie to dookólna tzw "korona". Nieco lepszy zysk, magnes, ale ciut większa od dwóch poprzednich. Wzmacniacz średnio polecam, a jeżeli już to w panelowej, oprócz sygnału wzmacnia wszystko - śmieci z eteru.
Pamiętaj o jednej rzeczy - magnes jest po to żeby przyczepić ją do blachy, a blacha jest reflektorem dla takiej anteny.
Trudno co ogólnie doradzić, trzeba testować bo nie ma reguły co gdzie i jak odbiera. U sąsiada robiłem instalację i musiała iść 5cio elementowa antena bo na innej nie było szans na odbiór, u mnie zaś (dom dalej) na kawałku drutu można śmiało odbierać wszystkie MUXy.
Acha czyli ogólnie szukać cokolwiek dookolnego?
Nie wiem jak tam u Ciebie manfred jest z "widocznością" nadajników, ale do naziemnej najlepsze są anteny kierunkowe, a nie dookólne.
Kiepskie dookólne, oprócz sygnału zbierają też cały syf z eteru, a nie wszystko da się przefiltrować.
<| MICHAŁ |>
09-07-2014, 12:28
i nie pchaj za duzo kabla między antenę a odbiornik, bo ja władowałem dużo i teraz mam szyszkę w (_._), bo nawet najmocniejsze wzmacniacze nie dadzą rady poprawić sygnału - mam za duże straty :(
i nie pchaj za duzo kabla między antenę a odbiornik, bo ja władowałem dużo i teraz mam szyszkę w (_._), bo nawet najmocniejsze wzmacniacze nie dadzą rady poprawić sygnału - mam za duże straty :(
Na to też jest sposób, użycie dobrego kabla, np. Triset-113 PE żelowany: http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_pe_zelowany_1m__E1017_1.htm .
Od anteny do tv jest ok 1,5 metra. Nie może być antena na stałe mocowana bo nie :-) Muszę mieć taką którą na wieczór wystawię a rankiem siup schowam.
http://www.damixsat.pl/antena-samochodowa-dvb-t-exclusive-camp-black-12-24v.html
Chyba sie przekonałem ale do najczęściej kupowanej anteny na allegro. http://allegro.pl/najmocniejsza-pokojowa-antena-dvb-t-hd-alpha-45db-i4381937898.html zawsze to pare złotych w kieszeni. teraz odbieram sygnał na takiej zwykłej starej antenie z wzmacniaczem toż po zakupie musi chyba być lepiej.
Chyba sie przekonałem ale do najczęściej kupowanej anteny na allegro. http://allegro.pl/najmocniejsza-pokojowa-antena-dvb-t-hd-alpha-45db-i4381937898.html zawsze to pare złotych w kieszeni. teraz odbieram sygnał na takiej zwykłej starej antenie z wzmacniaczem toż po zakupie musi chyba być lepiej.
Niekoniecznie lepiej, jakieś dziwne konstrukcje potrafią sprawić więcej kłopotów, niż pożytku, a ta do której link dostałeś, to sprawdzony sprzęt.
mbodniak
09-07-2014, 13:22
Zwykła antena dookólna - (w sensie pręt) radzi sobie nieco lepiej niż dookólna korona, ale gdy odległość od nadajnika wzrasta to się przydaje. Wiadome jest że kierunkowa w każdym przypadku będzie lepsza. Natomiast co do kabla... nawet na te 1,5 metra warto wydać na triseta, a jeżeli faktycznie tak krótki to nawet najdroższy televes wyjdzie tanio. Televes ma zarąbisty oplot, gęstszy niż triset, kładłem go kilka razy przy zastosowaniach sat i dvbt, świetny jest - polecam. Ma wyższą "sprawność elektryczną" niż triset, co tutaj może mieć znaczenie (porównywałem kabel przy kablu). Oczywiście mowa o czarnym żelowanym. Jeżeli to ma być cały czas przenoszone to właśnie za chłopakami bym polecał bo biały po jakimś czasie się zacznie rozsypywać. Co do wzmacniacza... średnio to widzę, ja bym raczej starał się go unikać.
Osobiście kupił bym jakąś małą "prawdziwą" antenkę (Antena telewizyjna DIPOL 3/21-69 DVB-T) i od biedy bym ją skręcał przy przewożeniu. Na pewno będzie lepsza niż te wynalazki z alle. Do tego symetryzator i z głowy. W razie czego w zapasie płytka z zasilaczem (nie majątek, bodaj całość 15zł) i gdyby na symetryzatorze nie dało rady to bym się wtedy bawił.
Co do starej anteny... no przecież jak najbardziej nadaje się do odbioru DVB-T.
DVB-T FULL HD +45dB
Cud, miód, malina. Antena HD... Pełen wypas + 45dB śmietniska :) W ogóle to trzeba zacząć od podstawowej rzeczy - gdzie to będzie wykorzystane mniej więcej i zbadać co trzeba (odległość, teren...):
http://www.dvbtmap.eu/
Te wszystkie cudowne anteny mają takie ceny jak by ze złota albo platyny były.
<| MICHAŁ |>
09-07-2014, 13:40
Na to też jest sposób, użycie dobrego kabla, np. Triset-113 PE żelowany: http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny_75_om_triset-113_pe_zelowany_1m__E1017_1.htm .
:)
teraz to ja już wiem, tyle, że mam 30m kabla pod tynkiem i pod ociepleniem na strychu. wiele z tym teraz nie zrobię. całe szczęście, ze mam jeszcze drugi znacznie krotszy - 10m wyprowadzony w innym miejscu i dzięki temu satelitę mogę podpiąć. Myślałem, że kabel o kabel, a tu taka niemiła niespodzianka.
Antena będzie wykorzystywana w Zakopanem w Kuźnicach na wschodnią stronę. Problem w tym ze nie może być zamocowana na stałe.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/146172764/Antena/IMG_20140709_133521.jpg)
Co do starej anteny... no przecież jak najbardziej nadaje się do odbioru DVB-T.
Te wszystkie cudowne anteny mają takie ceny jak by ze złota albo platyny były.
Nie znam się na antenach a nie wydac kasy na marne. najlepiej jak bym sobie kupił sprawdzil czy działa ale jest to niemożliwe bo w Zakopanem nie ma takiego sklepu. Dlatego muszę w necie zamawiać.
Nie znam się na antenach a nie wydac kasy na marne. najlepiej jak bym sobie kupił sprawdzil czy działa ale jest to niemożliwe bo w Zakopanem nie ma takiego sklepu. Dlatego muszę w necie zamawiać.
Jak masz kupić, to przynajmniej w sprawdzonym miejscu: http://www.dipol.com.pl/oferta-anteny-telewizyjne,4351.htm
http://www.dipol.com.pl/adresy_telefony_plany_dojazdu_m300.htm
mbodniak
09-07-2014, 14:14
Również ten sklep polecam. Można się z nimi dogadać, jak antena nie da rady to możesz wymienić. No tylko koszta przesyłki...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.