PDA

Zobacz pełną wersję : filtr szary



linka009
03-07-2014, 18:16
Witam,
jestem amatorką i potrzebuję pomocy w wyborze filtra szarego. Zastanawiam się nad dwoma:
- Heliopan ND 3.0
oraz
- HOYA PRO ND1000.
Na różnych forach Heliopan zbiera dobre opinie ale hoya jest ok 100zł tańsza. Jeżeli Heliopan jest lepszy to bez wahania go kupię ale jeśli nie ma znaczącej różnicy to te 100zł przeznaczę na coś innego :)
Z góry dziękuję za pomoc bardziej doświadczonych :)

HYPER
03-07-2014, 19:05
ja bym wybral Heliopana (zreszta wybralem tyle, ze ND4.0) bo nie daje zafarbow (przynajmniej moj).

Greg77
03-07-2014, 21:43
Tak, bierz heliopana, daje mniej zafarbow a zdecydowanie mniej niz hoya...

linka009
03-07-2014, 21:55
Dobra, dzięki wielkie za pomoc. Decyzja podjęta :)
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak byłby pochmurny dzień ten Heliopan nie będzie za ciemny? Może trzeba zaopatrzyć się w jeszcze jeden.

HYPER
04-07-2014, 14:31
Nie bedzie za ciemny. Mozesz swobodnie pracowac przyslona i czuloscia a to razem da Ci powiedzmy 3-4 EV bez wplywu na jakosc obrazka.

linka009
04-07-2014, 18:37
Dzięki za pomoc :) Filtr już zamówiony :)