PDA

Zobacz pełną wersję : Plener modelkowy 4-7 września, Ciechocinek



Jacek_Z
02-07-2014, 16:10
Między plenerem wiosennym a jesiennym jest mniejszy odstęp niż na odwrót. Czas najwyższy zwołać ekipę ;)
Wybrałem termin na początku września - większe prawdopodobieństwo, że będzie jeszcze ciepło no i jest dłuższy dzień.

1. Termin - jak zwykle od czwartku (wieczorem, zjazd na kolację) do niedzieli (okolice obiadu wyjazd), od 4 do 7 września 2014.

2. Miejsce położone dość centralnie i "przy autostradzie" (więc szybki dojazd) - Ciechocinek, pensjonat Pod Jemiołą http://www.pensjonatpodjemiola.pl Pensjonat dopiero co otwarty po remoncie, przejęła go znajoma i dała nam ceny niższe o kilkadziesiąt zł na dobie, w sumie mamy rabat ponad 100 zł na głowę. Jeszcze nigdy tak nie było.
Pensjonat prowadzi Hania - ta u której się uczyłem mokrego kolodionu. Myślę, że RobertMiernik chętnie sobie z nią porozmawia (i zapewne można będzie robić kolodiony, choć ostatnio tego nie wykorzystaliśmy). Przy okazji - Hania kazała pozdrowić mi Mariolę :) (jaki ten świat jest mały :))
Cena noclegów i wyżywienia - po 65 zł nocleg, wyżywienie 15+20+20 zł, czyli dzień z kompletem posiłków kosztuje nas 120 zł. W niedzielę nie weźmiemy obiadu - połowa osób wyjedzie pewnie wcześniej, więc po co przepłacać. Ci co będą chcieli zjeść zamówią bez problemu. Czyli za cały plener (4 dni, 3 noclegi) jest do zapłacenia za siebie po 340 zł. To tylko pozornie drożej niż w Łebie - tam mieliśmy tylko nocleg ze śniadaniem, a za obiady w restauracjach płaciło się osobno - jak to policzyć to cene zakwaterowania i wyżywienia przez niemal wszystkie plenery mamy bardzo zbliżone - od 110 do 140 zł/doba.
Są pokoje 1 - osobowe, nie ma problemu z takim zakwaterowaniem (za dopłatą), bo ta cena jaką podałem to jest za zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych (albo jak nas będzie dużo to także w 3 osobowych).
Pensjonat ma na tyle atrakcyjne wnętrza, że spora część sesji zapewne będzie się odbywała w jego wnętrzach. A jednocześnie mamy blisko za miasto, nad Wisłę, są i inne atrakcje (stajnie, konie). Spokojnie, miejscówki będą, Hania nam opisze co i gdzie.

3. Modelki - jak zwykle przed poznaniem frekwencji ciężko policzyć, więc jak zwykle muszę zrobić pewne założenia. Zakładam, że będzie nas 24 z plusem i wtedy zabieramy 4 modelki - grupa będzie w proporcjach 6 fotografów na modelkę. Takie były postulaty w Łebie, że 7-8 to za dużo. OK, będzie 6+ (czyli między 6 a 7). Jeśli będzie nas w okolicach 24 to będą 4 grupy. Jeśli będzie więcej chętnych (30) to powstaje piąta grupa, dobieram więc kolejną modelkę.
EDIT - są chętni na mniejsze grupy, 4 osobowe, ale wiąże się to z wyższym kosztem )ale może być za to mniej uczestników). Daję taką mozliwość do wyboru, piszę o tym w późniejszych postach.
Nie robię już ankiety, widzę, że najbardziej się sprawdza opcja, że mamy w tym jedną modelkę do aktu. To mocno to nie podnosi ceny, a jest jakąś tam zachętą. Nie mogę brać 4 do aktu - cena za bardzo rośnie.
Cena ekipy - 305 zł na głowę każdego fotografa. We wrześniu będzie łatwiej z modelkami, ale i tak podniosłem wynagrodzenie dla modelek, mam nadzieję, że nie będę miał takiej karuzeli jak ostatnio.

Mogę podać prawie pełen skład ekipy, może to kogoś zachęci ;)
Olga - http://www.olgakaminska.com - ta modelka ma u nas zakres do aktu (znajdźcie ją też na FB). Ma też piękną, drogą bieliznę - to też wykorzystamy. Robi warsztaty po całej Europie za więcej euro niż my dajemy jej zł, nie liczyłem na to, że się zgodzi. Robiłem z nią wcześniej warsztaty aktu (z fetishem) Ciekawostka - tydzień przed plenerem ... bierze ślub.
Marta - http://www.maxmodels.pl/modelka-ducati.html - olbrzymie doświadczenie. Dziewczyna z klasą. 182 cm.
Waleria - profesjonalistka. Też niemała - 181 cm. Wybiegi Mediolanu, Paryża, praca dla wszystkich licząccyh sie naszych projektantów. http://www.fashionmodeldirectory.com/models/waleria_kabluka/photos/
Sara - poczatkująca. Jedyna nowicjuszka. Tak dla równowagi ;) http://www.maxmodels.pl/modelka-Sara_Fodrowska.html
Angelika drobna ciałem, wielka duchem (tzn wesoła :)) http://www.maxmodels.pl/modelka-angela1994.html
Natalia - w niedzielę, "nadprogramowa"

EDIT - miała być Kamila, ta z pleneru w Centrum Molo, super, ale naprawdę się połamała na tydzień przed plenerem. Poważnie.
Miała być Kasia z Torunia, profesjonalna modelka, ale .. miała powody, by nie przyjechać (faktyczne, nie zmyślone, sprawy rodzinne)
Te 2 modelki miałem na 100%, były podlinkowane .. i dlatego nie lubię linkować, bo zawsze się coś zmienia. Na szczęście znam na tyle dużo dziewczyn, że dam radę zareagować nawet na tydzień czy na dzień przed plenerem.

Grażyna - makijaż - naprawdę super makijażystka, instruktorka - http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galeria/galeria-makijaze/ http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galeria/galeria-sesje/ (nie ma szczęście do fotografów, makijaże widzę jak robi, pracowałem z nią)
Natalia - druga z makijazystek, jedna na 5 dziewczyn nie wystarczy.
http://www.maxmodels.pl/wizazysta-Nati_Make_Up.html

Chciałbym podlinkować recenzje z poprzednich plenerów. Niestety, wszystko przenosi się na FB i ginie w mroku. Nie ma jak linkować. No OK - tu są 3 opinie http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=32
Chyba na następny plener będę zapisywał pod warunkiem napisania opinii o poprzednim. I to chyba nie jest wymuszenie, bo gdyby się nie podobało to by ludziska nie jechali ponownie. A tak jakoś się składa, że tak z 80% to uczestnicy poprzednich imprez.

W każdym razie gdyby ktoś się nie orientował jak to jest na plenerach, to ma do poczytania w tym dziale wątki o wczesniejszych imprezach, albo lepiej niech zapyta, odpowiem co i jak. Nie opisałem jak dzielimy sobie pracę (podział i rotacja grup itd), ale o tym może późnej, by nie rozwlekać tego postu.

Lista:

Grupy 4 osobowe
Marie - Mariola - Gdynia (4)
nikonista02 - Marek - Bydgoszcz (4)
Rozalinda - Agnieszka - Warszawa (4) (za noclegi też)
Oper - Piotr - Warszawa (4) (za noclegi też)
passer - Jacek - Bydgoszcz (4)
mistrall - Darek - Łodź (4) (za noclegi też)
arieloza - Ariel - Chojnice (4)
fotopstryczek - Radek - Trójmiasto
leon_gd - Leszek - Gdańsk (4)
young - Adam - Gdańsk (4)
fafniak - Marcin - Warszawa (4)
pm16v - Paweł (za noclegi też)
nickt - Tomek - Bydgoszcz
eSPARROW - Ewa - Gdańsk
Edytor - Bydgoszcz - Edyta

Grupy 6 osobowe
piotrkora - Piotr - Wrocław (6) (daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
yanoo - Janusz - Wrocław (6) (chętnie kogoś zabierze - Poznań)
562 - Janusz - Katowice (6)(daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
elvis185 - Arek - Włocławek (6) (daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
gugus - Rafał - Gdańsk (6)(daje mi pole manewru, może dopłacić do 4)
Fitzroy - Arek - Krasnystaw (6) (z rodzinką)
holek331 - Marek - Poznań (4 lub 6)
karvajalka - Jurek - Gdańsk (6) (z rodzinką) - nie przyjechał

TOP67 - Tomek - Wrocław (bezgrupowiec ;))
Karolina +1 (bezgrupowiec ;))

fafniak
02-07-2014, 16:18
Ew. Się pisze.
Nie ma szans na grupy 4 osobowe?
Muszę terminy zobaczyc

Jacek_Z
02-07-2014, 16:23
4 - osobowe nie, to kwestia ceny. 6/4 (taka zmiana proporcji fotografów)to 1,5x - no może to nie byłoby tak, że 1,5x 305 zł za ekipę, ale blisko tego. Wiem, że część osób by wolała mieć 4 modelki przy cenie 450 zł, ale mógłby byc problem z frekwencją. Tzn z uzbieraniem 16-20 osób przy takiej cenie.

fafniak
02-07-2014, 16:36
Pomysł jednak nad tym
Myślę ze 4 osoby to i tak duzo

Marek
02-07-2014, 19:09
Jacek, zawsze coś stało na przeszkodzie aby się wybrać na Twój plener (gadaliśmy o tym kiedyś w Bydgoszczy).
Teraz uchyla się furtka. Jestem zdania (podobnie jak Marcin), że 4 fotografów na jedną modelkę to już tłok. Nie wspomnę o 6 - 7 jak piszesz wyżej...
Jeżeli będzie opcja wyboru i zdecyduje jechać, to chętnie dołożę do mniejszej ilości fotografujących jedna modelkę.

Jacek_Z
02-07-2014, 20:06
Wiem, że jeszcze parę osób tak napisze. Ale innym będzie za drogo.
Może powinienem organizować kilka mniejszych plenerów w różnych przedziałach cenowych. Do zastanowienia, ale to opcje na przyszły sezon.
Ten plener - 6 fotografów na modelkę.

Marie
02-07-2014, 21:04
Hanię zaraz złapię na FB. Jadę Jacku. Też bym wolałam mniejsze grupy.

cube
02-07-2014, 21:12
Też bym wolałem. Ale ja nie wiem czy w ogóle żona mnie na ten plener puści. Zapisz mnie rezerwowo póki co.

Jacek_Z
02-07-2014, 21:13
Wiem. Marek też itd. Ja Was już znam :) Ale plener robię "pod większość" ;) że tak powiem.

Marie
02-07-2014, 21:14
Kuba, musisz mnie ładnie poprosić, to przyjadę i pogadam. Obiecam, że już nie będzie Twoich zdjęć:))

TOP67
02-07-2014, 23:17
Ja się zapisuję jako obserwator. Z plakietką +1

Marie
02-07-2014, 23:19
Dostaniesz ode mnie Tomku, tę którą mam dostać w nagrodę.

Jacek_Z
02-07-2014, 23:20
OK. :)
Kuba, żonie przynieś maki, kobiety lubią kwiatki. A jeszcze jakbyś zrobił z nich kompocik ;)
Kurcze zazdroszczę wam tej sesji.

Katrina
03-07-2014, 10:43
Możee tym razem mnie sie uda podjechac. Wstepnie sie zapisuje.

elvis185
03-07-2014, 12:30
Widzę, ze juz są plany na kolejny plener. W takim razie napewno jadę:)
Mam tylo nadzieję, że tym zazem mnie choroba przed wyjazdem nie dopadnie.

Rozalinda
03-07-2014, 18:07
Mam miłe wspomnienia z ostatniego pleneru :) więc chętnie spotkam się z Wami we wrześniu. Jacku proszę wpisz mnie na listę. Na dzień dzisiejszy oceniam możliwość uczestnictwa na 95%.


Edit: I jeszcze dopisz Opera. Jeszcze o tym nie wie, ale się dowie ;)

eSPARROW
05-07-2014, 09:48
To róbmy tą większość Jacku :)
Dopisuję na 4X1 Wtedy eFURIA się nie obudzi ;P


Widzę, ze juz są plany na kolejny plener. W takim razie napewno jadę:)
Mam tylo nadzieję, że tym zazem mnie choroba przed wyjazdem nie dopadnie.

elvis, z Włocławka do Ciechocinka to i z kokluszem się podciągniesz ;)

passer
05-07-2014, 13:08
i mnie i mnie na listę proszę wrzucić !!!

anita_wlo
05-07-2014, 15:57
Wstępnie też proszę o zapisanie ;)

Witosz
05-07-2014, 22:58
Jeżeli jest jeszcze miejsce to prosiłbym o zapisanie.

TOP67
07-07-2014, 00:32
Jestem zdania (podobnie jak Marcin), że 4 fotografów na jedną modelkę to już tłok. Nie wspomnę o 6 - 7 jak piszesz wyżej...
Jeżeli będzie opcja wyboru i zdecyduje jechać, to chętnie dołożę do mniejszej ilości fotografujących jedna modelkę.


Wiem, że jeszcze parę osób tak napisze. Ale innym będzie za drogo.
Może powinienem organizować kilka mniejszych plenerów w różnych przedziałach cenowych. Do zastanowienia, ale to opcje na przyszły sezon.
Ten plener - 6 fotografów na modelkę.

Jest proste rozwiązanie. Ustalić cenę nie od fotografa, tylko od grupy. Jeśli liczyłeś 305 dla grupy sześcioosobowej, to w grupie czteroosobowej trzeba zapłacić po 458 zł. Komplikuje to liczenie chętnych, więc możesz przyjmować wpłaty tylko od kompletnych czwórek (a jak Tadziu zechce, to sobie zrobi grupę jednoosobową ;) )

pinokio
07-07-2014, 11:26
Zapisz mnie Jacku, ale ja jak zwykle nie wiem co się wydarzy ze 3 miesiące.
Jak będę miał w pracy wolene to jadę.

elvis185
07-07-2014, 14:29
elvis, z Włocławka do Ciechocinka to i z kokluszem się podciągniesz ;)

w razie czego to zostane w jakimś sanatorium, tyko strach, poniewaz kuracjuszki będą sie dobierać:)

leon_gd
07-07-2014, 15:41
Jacku dopisz także i mnie do listy.

pozdrawiam Leszek

Jacek_Z
07-07-2014, 23:37
Jest proste rozwiązanie. Ustalić cenę nie od fotografa, tylko od grupy. Jeśli liczyłeś 305 dla grupy sześcioosobowej, to w grupie czteroosobowej trzeba zapłacić po 458 zł. Komplikuje to liczenie chętnych, więc możesz przyjmować wpłaty tylko od kompletnych czwórek
O tym nie pomyślałem. Hm, zawsze chciałem równo, ale z drugiej strony wiem, że nie będę organizował wiosną czy jesienią po 2 rodzaje plenerów. Przekalkuluje (a co ważniejsze przemyślę, czy tak wypada) i może tak zrobię jak piszesz już teraz.

eSPARROW
07-07-2014, 23:51
w razie czego to zostane w jakimś sanatorium, tyko strach, poniewaz kuracjuszki będą sie dobierać:)

Taki z Ciebie Maxi Kaz?...


Jest proste rozwiązanie. Ustalić cenę nie od fotografa, tylko od grupy. Jeśli liczyłeś 305 dla grupy sześcioosobowej, to w grupie czteroosobowej trzeba zapłacić po 458 zł. Komplikuje to liczenie chętnych, więc możesz przyjmować wpłaty tylko od kompletnych czwórek (a jak Tadziu zechce, to sobie zrobi grupę jednoosobową ;) )

Szykuje się ciekawe zgrupowanie... Poproszę do czwórki (pewnie jak wszyscy, ostatecznie ;)

gustaw79
08-07-2014, 00:06
4...6...a ja poproszę 200g gorzkiej żołądkowej miętowej ;)

nickt
08-07-2014, 07:00
Jacku, dopisz i mnie do listy chętnych chociaż i ja nie wiem jak to będzie w pracy na początku września.

mistrall
08-07-2014, 20:40
Wiem, że jeszcze parę osób tak napisze. Ale innym będzie za drogo.
Może powinienem organizować kilka mniejszych plenerów w różnych przedziałach cenowych. Do zastanowienia, ale to opcje na przyszły sezon.
Ten plener - 6 fotografów na modelkę.

Jacku, Ja bym się pisał na podobny event przy 2-4 fotografach na modelkę.

nikonista02
08-07-2014, 21:05
Widzę, że moja grupa w komplecie. Znaczy trzeba jechać. No i widzę moją grupę jako 4-osobową.

nickt
09-07-2014, 08:56
Kurcze jaka to jest Twoja grupa.....pewnie ta z Łeby.... :/

nikonista02
09-07-2014, 14:45
Przecież do czterech wiem, że umiesz liczyć ;)

nickt
09-07-2014, 18:07
Ale do czterech piw :P

nikonista02
10-07-2014, 11:33
W piwach do 11 myślę, że sobie radzisz.

Jaras
15-07-2014, 22:24
Zapisz mnie Jacku, ale ja jak zwykle nie wiem co się wydarzy ze 3 miesiące.
Jak będę miał w pracy wolene to jadę.

To i ja się wstępnie deklaruje :) o ile Pinokio mnie zabierze i dostane wolne w robocie :)

Jacek_Z
18-07-2014, 02:12
OK, trzeba podjąć decyzję. Robimy także grupy 4 osobowe. To ma swoje plusy (i minusy, ale plusy przeważają).
Dla istnienia 4 grup wystarczy więc już 16 uczestników, przy 6 - trzeba nas minimum 24. Ale zapewne będą grupy takie i takie (tzn i 4 i 6).
Nie wszyscy się deklarowali czy chcą być w grupie 4 czy 6 fotografujących. Zrobiłem na liście adnotację (4) dla tych co pisali o 4, ale to nie jest wiążące, nie była znana cena. Od teraz proszę deklarować czy się chce być w 4 czy w 6.
Lista jest w pierwszym poście tego wątku. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3392676
Za chwilę zacznę zbierać wpłaty, roześlę PW. Wpłaty chcę do poczatku sierpnia, 2 tygodnie.
Jeśli ktoś chce być w małej grupie wpłaci 458 zł, jeśli w grupie 6+ to wpłaci 305 zł.
Gdyby się okazało, że liczba chętnych na grupy 4 osobowe nie jest podzielna przez 4 to .. będziemy kombinowali. Tzn grupa nie będzie powiększona. Ale np jeśli będzie 7 chętnych to będzie dylemat. Pewnie wtedy dobiorę osobę, która miała opłaconą grupę 6+ i wtedy będzie 8, czyli 2 grupy 4 osobowe. To, kto to będzie pozostawcie do mojej decyzji. Jeśli ktoś wpłaci na grupę 4 osobową, a do takiej się nie dostanie (np będzie 9 osób) to oczywiście zwrócę mu 153 zł, znajdzie się w grupie 6+.

Na ten moment na liście jest 19 osób, w tym 7 wspomina własnie o chęci bycia w małych grupach. Jeśli jeszcze dojdzie jedna osoba to możemy mieć sprawę prawie zamknietą - 2 grupy po 4 i 2 grupy po 6, to daje 20 osób. Jesli zgłosi się więcej osób - grup będzie 5 (albo będzie grupa 7 osobowa - wszystko zalezy od ilości uczestników). Jeśli się wycofają, a nikt nie przybędzie ... to będzie kłopot. Ale jestem dobrej myśli, przy zapisach do Łeby w ostatnim niemal momencie zgłosiło się duzo osób.

Powtórzę odpowiedź jaką udzieliłem komuś na PW - na plenerze są i mogą brać udział osoby o róznym stopniu zaawansowania. Tak było na dotychczasowych plenerach, to normalne i naturalne. Nie trzeba mieć z tego tytułu żadnych obaw. Także jeśli chodzi o używane aparaty. Można fotografowac nie tylko sprzętem marki Nikon. Zawsze byli ludzie fotografujący aparatami z innych systemów i nie było z tego tytułu żadnych problemów :)

yanoo
18-07-2014, 04:16
Prosze o dopisanie do listy :)

piotrkora
18-07-2014, 12:47
Mnie również proszę dopisać

leon_gd
18-07-2014, 14:38
Jeśli będzie taka możliwość proszę o przydział do grupy 4 osobowej.

Marek
21-07-2014, 09:31
Ja niestety wypadam. Przykro mi.

Jacek_Z
23-07-2014, 19:46
Poszło PW do 20 potencjalnych zainteresowanych. Teraz ciekawi mnie odpowiedź na pytanie - ilu rzeczywiscie pojedzie.
Proszę się choć deklarować czy się chce do grupy 4 czy 6 osobowej - to napisałem przy każdej z osobie - jesli obok 4 jest znak zapytania tzn, że nie jestem pewien. Jak brak cyferki - tzn, że nie mam pojęcia. Zobaczcie gdzie was "zakwalifikowałem" i odpiszcie czy prawidłowo.
Lista jest na samym dole pierwszego postu: http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3392676&postcount=1

arieloza
23-07-2014, 20:56
Mnie pisz,na cały plener.Pozdrawiam Ariel. ;-) nie Arek.

daro1980
23-07-2014, 23:29
istnieje mozliwosc uczestnictwa +1obserwator

Rozalinda
23-07-2014, 23:52
Pisałam już na PW, ale i tu napiszę. Poproszę do czwóreczki.

Edytor
24-07-2014, 00:43
Proszę o dopisanie do listy jeśli jeszcze można ;), na 90 % jadę .

Jacek_Z
24-07-2014, 01:14
Dopisana (i Jacek - passer też).

istnieje mozliwosc uczestnictwa +1obserwatorTak, istnieje mozliwość by przyjechać z osobą towarzyszącą. Natomiast to, by była ona obserwatorem sesji foto - niekoniecznie, tzn nie zawsze. Nie może ta osoba przeszkadzać w sesjach. Np przy sesjach we wnętrzach kilka osób to już tłok. Modelce aktowej tez może nie pasowac to, że ktoś postronny się na nią patrzy. Ciuchowe sesje w plenerach - tu nie widzę problemów. Czyli wszystko zalezy od tego czy ten obserwator nie będzie przeszkadzał. Jak nie - to OK. W pewnych momentach będzie zbędny, lepiej niech sobie wtedy towarzyszy makijażystce lub pójdzie wypić kawkę.

daro1980
24-07-2014, 01:28
pasuje... prosze o dopisanie do liaty +1 osoba towrzyszaca

gustaw79
24-07-2014, 10:11
Na 90% tym razem się nie pojawię :(

Jacek_Z
24-07-2014, 10:38
Szkoda. Ale do następnego pleneru w maju/czerwcu 2015 już też nie tak daleko ;)

fotopstryczek
28-07-2014, 22:22
się pisze się, pozdrawiam

Witosz
28-07-2014, 22:31
no to jedziem !:)

cube
29-07-2014, 10:46
tym razem odpadam, bawcie się dobrze.

Jacek_Z
06-08-2014, 12:13
Nawoływanie w wątku nie pomagało, urlopy, pobyt za granica - nie czytacie forum. Rozesłałem więc do wszystkich co się deklarowali grupowego SMSa no i wreszcie prawie wiem na czym stoimy. Tzn sa kolejne 3 wpłaty (razem 12) i zapewnienia od 6 osób, niezdecydowanych jest .. aż 8, myślę, że kilka z nich pojedzie.

Zapowiada się, że będą 3 grupy 4 osobowe i jedna 6 osobowa (tzn 6+, bo może będzie np 7).

Lista wygląda teraz tak:

EDIT - aktualna w pierwszym poście. http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=249858

Jacek_Z
06-08-2014, 12:21
Osobny temat, więc osobny post.
Jak chcecie być porozkładani w grupach 4 osobowych? Na razie to zakładam tak:
Marie z nikonistą i ...
Rozalinda z oper i ...
Przyznam, że oprócz takich zgranych, znających sie od lat par chciałbym ja decydować jakie będa grupy. Po prostu proszą osoby początkujące by być w grupie gdzie są osoby doświadczone ( i OK, to jak najbardziej zrozumiałe)
Niestety nie wiem jaki jest poziom umiejętności tych początkujących, a co dziwniejsze czasami nie wiem jaki jest poziom tych, co byli nawet na kilku plenerach.
Poproszę więc od WSZYSTKICH (bez wyjątku) co jadą by podali (może być na PW) linki do stron - galerii swoich zdjęć. flickr, blogi, maxmodels itp, ewentualnie facebook - nie wiem co macie.

Jacek_Z
06-08-2014, 20:06
Zapowiada się pewien problemik. Będzie ponad 12 chętnych na grupy 4 osobowe. Ale nie będzie ich 16. Analogicznei z grupami 6 (+) osobowymi - będzie około 8, może 9 chętnych na taką grupę, czyli zbyt wielu.
Jedyne wyjście to w zależności od tego o ile nas będzie za duzo to stworzyć piątą grupę. A jak liczną - to się okaże.

PS - na razie dostałem 1 adres bloga, to wszystko. Podsyłajcie (na PW) te swoje galerie ....

kicy
09-08-2014, 08:41
Czy znajdzie się jeszcze jedno miejsce?

Jacek_Z
09-08-2014, 13:46
Kogo ja widzę :)
Tak. Wpłat jest 15, podobno kolejna poszła, czyli 16, 2 osoby deklarują, że wpłacą (ale czy wpłacą?) czyli będzie nas 18 - 3 grupy po 4 i jedna po 6, to daje 18.
Nie wiadomo jednak czy obie te osoby wpłacą, jak nie to będzie niedobór. A jak ty wpłacisz a oni też, to nie będzie grupa 6 tylko 7 osobowa.
Jak się kilka kolejnych osób zdecyduje (obiecali w połowie sierpnia) to stworzy się kolejna grupa 4 osobowa i będzie 4x4 +6
wysłac dane do przlewu?

PS - swoje galerie podlinkowało mi do tej pory ... 2 fotografów.
Nie ułatwiacie mi życia.
To samo z recenzjami z poprzednich plenerów, zdjęciami dla modelek itd. Kurcze, jak ja mam was mobilizować?

fafniak
09-08-2014, 14:26
Jacek - obiecuje że w połowie sierpnia zdeklaruję sie na 100%
ew. grupa - to 4 osobowa
o co chodzi z tymi galeriami ?

Jacek_Z
09-08-2014, 22:47
Moj post 54, pod koniec. Pisze z telefonu wiec krotko.

anita_wlo
12-08-2014, 00:27
Galeria gdzie Jacek prosił o wrzucanie fot http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php
Co do zdjęć dla modelek to ja mówiłam im że jak będą zainteresowane to mają pisać to im ma maila wyśle. Kontakt mają przez fb ale jeszcze żadna się nie odezwała że jakieś zdjęcie chce ;)
Ja już wiem ze jednak nie będę mogła wybrać się na ten plener :(

Jacek_Z
12-08-2014, 00:37
Szkoda.
Zapowiada się rewelacyjnie, będą takie modelki, że szczęka opada ;) m.in www.olgakaminska.com
a w ogóle to modelek może być taki nadmiar, że grupy będą chyba ... 2 osobowe. Bo jest spore grono dziewczyn z Torunia, które wpadną na kilka godzin. Problemem staje się makijaż no i spięcie budżetu, bo fotografów będzie mało (18?).

anita_wlo
12-08-2014, 12:28
Tak Jacku tak pisz więcej, idę buczeć w poduszkę. Jak się jednak bliżej września coś u mnie zmieni (bo to różnie w życiu bywa) to na bank przyjadę tym bardziej ze o transport martwić się nie muszę :)) A teraz tylko pozostaje mi śledzić wątek i gul mi będzie skakał wrrr.... ;)

nickt
12-08-2014, 18:11
Jacek podgrzewasz atmosferę tymi modelkami....
Olga będzie modelką aktową??
Co prawda Olgę widzę co chwilę na milionie różnych zdjęć....ale pamiętam kilka dla których chciałbym ją pofocić... :/
Może wchodzilaby w grę opcja dojechania w piątek wieczorem? Z Wawy po drodze ;)

Jacek_Z
12-08-2014, 19:36
Tak, Olga do aktu. I dwie klejne dziewczyny też rewelacyjne - Wilk325 potwierdzi, aż jest zły, że nie może jechać.

gustaw79
13-08-2014, 13:00
Jacku nie wkurzaj mnie :) :) :)

Jacek_Z
14-08-2014, 01:16
Będę wkurzał. ;) Część "starej gwardii" nie będzie (z róznych przyczyn - zlecenia slubne, wyjazd itd), a szkoda, bo plener pod kątem modelek i makijazystki zapowiada się najlepiej ze wszystkich.
Tak na marginesie to jest dziwnie. Plener z najbardziej profesjonalną obsadą, w cenie tylko 305 zł i doszliśmy do 18 uczestników. Kieduś były amatorskie modelki, plenery były droższe a bywało i 40 osób na plenerze. Ja już nie wiem co robić. Logiki nie widzę.
Reklamuję tak plener ;) bo potrzeba nam jeszcze paru osób. Ale to nie tak. Naprawdę pod kątem modelek będzie dobrze (a nawet bardzo dobrze).

Tak sobie liczę na czym teraz stoimy (mowa o fotografach) i wygląda to tak. Wpłat jest 17, jedna obiecana, powiedzmy, że jest nas teraz 18. Tylko nie jest to niestety tak, że sa 3 grupy po 4 i jedna 6.
Jest w tym momencie wpłat od 8 osób na grupy 4 osobowe (niby dobrze, 2 grupy), ale ten co wpłaci to też chce na 4, leon_gd też pisał od razu, że dopłaca do 4 i robi się ... 10, to jest niepodzielne przez 4 ;). Elvis185 może dopłacić do grupy 4, czyli będzie takich osób 11, jeszcze brak 1 osoby. Natomiast wpłat na grupę 6 jest w tym momencie 8, jak odejdzie Elvis185 to będzie 7. To jest OK, tym bardziej, że Edyta wyjedzie w sobotę w obiad, więc od tego momentu będzie to grupa 6.

Poszukujemy jeszcze 1 osoby, która by była chętna na grupę 4 osobową. Jak dojdzie nie jedna a pięć osób to się zrobi piątą grupę i to jest też dobrze (bo jak są 4 grupy to niedziela jest "luźna", bywalcy wiedzą o czym mówię).
Jest kilka osób co ma podać decyzję w połowie sierpnia (to już na dniach), więc własciwie to spoko, jedna osoba się pewnie znajdzie, ale chyba byłoby lepiej nawet 5 osób i 5 grup, 5 modelek.

Mogę podać prawie pełen skład, może to kogoś zachęci ;)
Olga - http://www.olgakaminska.com - ta modelka ma u nas zakres do aktu (znajdźcie ją też na FB). Ma też piękną, drogą bieliznę - to też wykorzystamy. Robi warsztaty po całej Europie za więcej euro niż my dajemy jej zł, nie liczyłem na to, że się zgodzi. Robiłem z nią wcześniej warsztaty aktu (z fetishem) Ciekawostka - tydzień przed plenerem ... bierze ślub.
Marta - http://www.maxmodels.pl/modelka-ducati.html - olbrzymie doświadczenie. Dziewczyna z klasą. 182 cm.
Kamila - http://www.maxmodels.pl/modelka-wowniunia63.html - ona już była, w centrumMolo, wiosna 2013. No i robiła furorę, ona kocha aparat, aparat kocha ją. Nie bardzo chce się ruszać poza Częstochowę i kariery nie robi, a zdjęcia na www ma nie najlepiej dobrane (Marta zresztą też nie, tylko Olga ma to profesjonalniej zrobione).
Czwarta fotomodelka - mam tu bogactwo wyboru, więc poluje na najlepszą wolną (nie podam kto, na razie, podaje jak mam potwierdzenia), ale nie wiadomo czy ona będzie mogła. Jak ona nie, to mam inne kandydatki. Pierwszych kilka w kolejce jest dobrych, więc która to nie będzie - ta będzie dobra.

Grażyna - makijaż - naprawdę super makijażystka, instruktorka - http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galeria/galeria-makijaze/ http://beautyroom.bydgoszcz.pl/galeria/galeria-sesje/ (nie ma szczęście do fotografów, makijaże widzę jak robi, pracowałem z nią)

Z każdą z tych osób pracowałem i wiem jakie są. Nie będzie to tak jak z Mariką w Łebie (chyba jedyny raz co sam nie byłem zadowolny z dziewczyny). Te co teraz będą lubią pozować, potrafią pozować i chcą pozować (a nie opierd .. się).
Linki podałem - ale nie zawracajcie każdy z osobna głowy modelkom przed. Bo kiedyś juz ktoś wystraszył modelkę. Te nie są strachliwe, ale linki sa po to byście ewentualnie sobie pomyśleli o koncepcjach i szukali rekwizytów i ciuchów (oczywiście dziewczyny będą miały swoje rzeczy też, jak zawsze). Dziewczyny są różne - wysokie - Olga ma 177, Marta 182, Kamila z kolei jest drobna, 165 cm.

Marie
14-08-2014, 08:26
Jacku, jak dla mnie mogą być grupy 5 osobowe, co byś się nie stresował za bardzo. Byleby już nie więcej.

Jacek_Z
14-08-2014, 10:46
Spokojnie, gugus (na PW) też deklaruje się, że może przejść do grupy 4, więc mamy już w takim przypadku rozkład 4-4-4-6.
Ale może się jeszcze podłączą do pleneru kolejni fotografowie. Mamy fajne pole manerwru, jak będą chcieli do 4, to gugus lub Elwis185 zostaną w grupie 6 (to będzie wtedy grupa 7). A jak chętnych będzie więcej to może się utworzyć piątą grupę.

PS - proszę o podawanie linków do swoich galerii (np na MM)(o ile takie macie) bo chcę wiedzieć jak porozkładać ludzi w grupach.

Jacek_Z
14-08-2014, 20:33
Ogłaszam ostatnią (kłamię, będzie więcej :)) fotomodelkę.
Kasia Czerwińska - naprawdę też robi wrażenie - brała m.in udział w kilku odcinkach Project Runway, więc co bardziej spostrzegawczy mogli ją zobaczyć w TVN
http://www.maxmodels.pl/modelka-katarzyna_anna.html
http://www.wybieg.pl/profil/kasia-czerwinska/2642/
eee, więcej nie moge powiedzieć. Masakrrrrra (pozytywna) co sie tam zapowiada. :)

Katrina
15-08-2014, 13:45
Jacus, to nie Twoja wina, ze malo fotografow. W moim przypadku np drugi raz z rzedu budżet nie pozwala jechac. Czasem tez termin waży losy. Plenery robisz coraz lepsze i wszyscy to doceniaja. Ale zycie w Polsce jest trudne i nie zawsze można sobie dogadzac...

eSPARROW
16-08-2014, 12:35
Cierpię okrutnie,
macie jakiś patent na przełożenie rocznicy ślubu z 5-go na któregoś tam... ?
Będę tęsknić :(

gustaw79
16-08-2014, 13:06
eSparrow łączę się z Tobą we wspólnym bólu :( ;)

TOP67
16-08-2014, 13:53
Jutro nawiedzamy Trójmiasto, możemy wypić na smutki

eSPARROW
16-08-2014, 15:12
Jasne TOPmku,
zalejemy tego robala.
Gustaw, Ty też wbijasz? To i Anahit może... ;)

nickt
16-08-2014, 15:30
Z tym przełożeniem rocznicy to znam kilka sposobów np. zdrada przez jednego z małżonków i powiedzenie o tym drugiemu ;)

TOP67
16-08-2014, 15:39
Mężczyzna może po prostu zapomnieć. ;)

eSPARROW
16-08-2014, 18:39
Zapomnieć może tylko raz - to najlepszy sposób, by już zawsze o niej pamiętał ;)

eSPARROW
16-08-2014, 18:44
Z tym przełożeniem rocznicy to znam kilka sposobów np. zdrada przez jednego z małżonków i powiedzenie o tym drugiemu ;)

A to trzeba zdradzać..., może wystarczy o tym powiedzieć...? No, ale przecież kłamać nie będę - trzeba zdradzić :|

!AGresT
16-08-2014, 19:00
Rocznica srocznica. W naszą 10. na ten przykłada, Aga była w Hiszpanii. Sama. I nikt nie płakał. Zwłaszcza ona.
Twardym trzeba być, nie miętkim.

eSPARROW
18-08-2014, 11:09
Rocznica srocznica. W naszą 10. na ten przykłada, Aga była w Hiszpanii. Sama. I nikt nie płakał. Zwłaszcza ona.
Twardym trzeba być, nie miętkim.

Pewnie na samolot nie zdążyłeś... Nic dziwnego, że nie płakała ;P

Jacek_Z
25-08-2014, 20:03
Trochę relacji z tego co się kroi.
Wpłat na grupy 4 osobowe jest 11 i holek331 wpłaci zaraz jak wróci z zagranicy. Czyli 12, podzielne przez 4, 3 grupy. OK.
Ale .. wpłat na grupę 6+ jest 8.
Właściwie mógłbym zrobić taki manewr, że nie przyjmujemy holka, z grupy 6+ aż 3 osobny deklarowały gotowość przejścia do grupy 4 osobowej, przeszła by jedna. Więc byłoby 7 osób w tej grupie. I mamy sprawę zamkniętą.
Tylko, że ... ja nie potrafię odmawiać, a chcą jechać kolejne osoby.
Kroi się taka opcja, że bierzemy holek331, dochodzi eSPARROW na piątek i nickt się z nią uzupełnia - on będzie na sobotę i niedzielę. To 13 osób (Tomka i Ewę będę liczył jako jedną osobę, bo są kolejno po sobie, a nie razem) na grupy 4 osobowe. Do tego przekładam 3 osoby z grupy 8-osobowej i się robi tam tylko 5 osób.
...i w tym momencie mamy 4 gupy 4 osobowe i jedną ... 5 osobową. Brakuje mi co najmniej 1 uczestnika pleneru (obojetnie do jakiej grupy, mam pole manewru). No i budżet mi się nie zepnie. Bo pięć grup to piąta modelka (to o dziwo nie problem) oraz co gorsza przyda się kolejna makijażystka (która kosztuje, jej zakwaterowanie też).
Gdyby się znalazłą na plener jeszcze 1 albo 2 osoby, to tak bym zrobił. A tak to mam problem.
Zamiast modelki nr 5 będzie .. kilka modelek, które będą dojeżdżały z Torunia. :) to da mi oszczędność na noclegu, a ta grupa będzie miała do fotografowania prawdopodobnie więcej niż jedną modelkę.
Praktycznie oznacza to, że na każdą grupę przypadnie jedna "modelka-niespodzianka" ;) Ta modelka niespodzianka to będą czasem (a nawet najczęsciej) 2 modelki. :)
Jesli piątej grupy nie będzie to dojazdowe dziewczyny .. będziemy dolosowywać do 4 "naszych" modelek?

Marie
25-08-2014, 20:11
Ale namieszałeś. Tak, by Tobie uprościć - Tomek pewnie będzie chciał do Marka, ale może się mylę...

Jacek_Z
25-08-2014, 20:22
Też tak myślę. Jedyna grupa, która mi się jakoś klaruje. Ty, Marek, Ewa na zmianę z Tomkiem i ... ktoś czwarty (chcecie kogoś konkretnego?)
Skłąd grup to ina kwestia. Wcale nie łatwa, ale na razie to ja liczę głowy i chcetnie bym zobaczył jeszcze 1 - 2 osoby. Bo albo nie wezme na plener Marka (holek) Ewy i Tomka, będą 3 grupy 4 osobowe i jedna grupa 7 osobowa, jedna makijażystka, 4 modelki i kilka z doskoku z Torunia. Finansowo wtedy wszystko gra, ba, jest lekka górka i mam kasę na dziewczyny z Torunia (obiad, przejazd, makijaże).
Albo .. dołoże Marka, Ewę z Tomkiem (oni zapłacą po połowie) i przez to dojdzie jedna makijażystka (bo jedna nie da rady) i dojdzie jedna (stała) modelka. Tylko koszty ekipy mi się nie spinają. W przypadku jedynie 4 grup jest wszystko OK, jestem na plusie i mam np na dowóz dodatkowych dziewczyn z Torunia. A jak się robi 5 grup to ... do opłacenia 2 noclegi więcej, 2 osoby więcej, a wpłaty na część warsztatową mam od 2 osób więcej niz w tym momencie na grup 4, za chiny ludowe to tego nie pokrywa.

holek331
30-08-2014, 21:24
Mi bardzo zależy na plenerze, więc mam nadzieję, że znajdziemy jakieś kompromisowe rozwiązanie:)

nickt
01-09-2014, 12:23
O ile Ewa, Mariola, Marek i osoba niewiadoma, która będzie w tej samej grupie się zgodzą, to przyjechalbym na cały plener, od czwartku a to oznacza, że w piątek musielibyśmy być w piątkę z Ewą, która albo wieczorem w piątek albo w sobotę z samego rana się zmywa...

Jacek_Z
01-09-2014, 16:22
Jak widzicie na plener dopisało się kilka osób. Holek, eSPARROW miała być w piątek, a nickt w sobote, ale Tomek będzie na cały plener. Będzie też weteran ;) pm16v.
W związku z tym postanowiłem, że będzie 5 grup, co oznacza piąta modelkę oraz ... drugą makijażystkę (i katastrofe finansową ;)). Sądziłem, że makijażystka to będzie problem, ale ... udało się, będzie Natalia. Za to na odwrót - z modelkami miał być we wrześniu luz, a zaczęły się problemy. Kilka dni temu Kamila mnie poinformowała, że złamała nogę (jeździła na quadzie), jest w szpitalu i nie przyjedzie. Czy tak jest, czy nie - nie wiem, ale jej nie będzie. Więc musiałem wziąć kogoś za Kamilę i dodatkową piątą modelkę. Czyli nagle się okazało, że muszę mieć 2 modelki na tydzień przed plenerem. Oczywiście "rezerwowe" już nie mogły i mi się zaczęło robić gorąco....
Tak się złożyło, że moja znajoma, najbardziej zawodowa modelka jaka jest w tej grupie ;) ma ten weekend wolny i zgodziła sie jechać na plener (co się będzie nudzić w domu ;)) . Dziewczyna chodziła na wybiegach u wszystkich naszych znaczących projektantów, robiła full kampanii reklamowych, chodziła na wybiegach Mediolanu, Paryża itd.
www.fashionmodeldirectory.com/models/waleria_kabluka/photos/
Musiałem ciut więcej jej zabulić, ale co robić. Musiałem przyoszczędzić i jako piątą wziąłem za to nową, młodą, bardzo ładną dziewczynę, Sarę.
Dodatkowo mają do nas zaglądać (na 1 dzień, nie na cały plener) dziewczyny z Torunia (Dominika, Olga, Paula i być może Agnieszka) i z Aleksandrowa Kujawskiego (Kasia, była w Centrum Molo). Nie jestem ich pewny i w dodatku robi nam sie problem ... kto ma je fotografować :) Ja wyszedłem z założenia, że od nadmiaru głowa nie boli, one sa tylko jako TFP (jak ja wyciągne od Was ich zdjęcia - tego się boję). To jest niby az 5 dziewczyn, ale jak znam zycie to nie wszystkie przyjadą, a w dodatku mam je porozkładane tak, że maja 2 być w piatek i 2 w sobotę. W piatek Agnieszka i Paula, w sobotę Dominika i Olga. Dojazd tych dziewczyn zapewni nam Kasia - modelka z Torunia, która nie będzie u nas nocować, tylko codziennie robić trasę Toruń - Ciechocinek (ma samochód). Kasia z Aleksandrowa - nie wiem kiedy (i jak ) dojedzie.
Czyli poza 5 modelkami dla 5 grup może będą 1-2 modelki więcej. Komu je dac by było sprawiedliwie? Mam zagwozdkę jak to rozwiązać. Rzut monetą? Jedną w piątek dam od grupy Marka i Marioli, bo ta grupa przez ten dzień będzie miała 5 osób, nie 4 (bo w piątek będzie w tej grupie eSPARROW). A reszta? Będę chyba "doklejał" do tej grupy, co będzie fotografowała Sarę.
Dominika z Torunia to dziewczyna pod którą robię podchody od ponad roku. "Trochę" niezdecydowana, młoda (nie wiem czy ma 18 ). Ale to jedna z najfotogeniczniejszych dziewczyn jaką znam. I dlatego mi zależy by była. Może jak sie teraz przekona jak to jest na plenerze to przyjedzie na następny cały plener (na Łebę sie bała).

co do logistyki "stałych" modelek -
- Olgę Kaminską zabierze piotrkora (dzięki yanoo za gotowość, ale ty masz 3 w samochodzie)
- makjaż - Grażyna - przyjedzie (w piątek o świcie) swoim samochodem, zabierze modelkę Martę i może Walerię
- makijaż - Natalia - Bydgoszcz - kto weźmie? (nikonista02, passer, ja)
- modelka - Waleria - Bydgoszcz - kto weźmie? (nikonista02, passer, Grażyna?) wskazany wyjazd w godzinach późniejszych (18?)
- modelka - Kasia Cz - Toruń - dojedzie swoim samochodem
- modelka - Sara - Bydgoszcz - kto weźmie? (nikonista02, passer, ja)

Co do Ciechocinka - i plenerów - jest stadnina koni, stajnia itd w Nowym Ciechocinku, to pare km przed Ciechocinkiem. www.podolszyna.pl rozmawiałem z panią i udostępni nam do sesji (gratis!) stajnie, konie itd. Ale ... tylko w piątek. W sobotę mają tam 2 imprezy - warsztaty dla chorych dzieci, hipoterapia i dlatego sobota odpada. Niech sie więc 1-2 grupy ustawią na stajnie w piątek.

Jest bardzo duże wolne pomieszczenie konferencyjne, w którym zrobimy tradycyjne studio foto z lampami błyskowymi (gładkie tło, czarne i białe). Ja to przywiozę.

Ma być pogoda :) lato ma wrócić, będzie ciepło - to ważne by modelki nie marzły.

Kto z kim śpi - proszę o deklaracje :) (modelki nie wchodzą w grę ! ;))

Przyjazd na godzinę .... jak sądzę przed 19 najlepiej, by się zakwaterować i spokojnie być na kolacji o 20.00 (potem ważne spotkanie organizacyjne). Oczywiście można być wcześniej. Wiem, że niektórzy będą wiele wczesniej, chca obejść cały Ciechocinek ;) tzn poszukać miejscówek na sesje.

Ma być pomieszczenie "klubowe" gdzie możemy sie spotykać wieczorami, może spotkanie organizacyjne zrobimy po kolacji tam. I jak znam zycie to to się skończy wieczorkiem zapoznawczym ;)

Weźcie .... blendy :) - i to duże. Zawsze jest ich za mało i ..są małe. Weźcie takie po 180 cm. Lampy błyskowe też się mogą przydać. Na wnętrza studyjne, w terenie - to zależy jak z zasilaniem. Może studyjne, a może reporterskie jak SB 900 czy podobne.

Jacek_Z
01-09-2014, 22:21
Zaniemówiliście? ;)

Pytanko - kto "musi" być w pokoju 1 - osobowym?
Nie jest ich wiele, więc jak będzie wielu kandydatów to będzie ciężko spełnić wszystkie prośby.
Napisali do mnie na razie Marie, fafniuak, passer. Kto jeszcze? Cena o 25 zł dzień więcej, czyli o 75 za 3 dni (zamiast 340 będzie 415).

Jacek_Z
01-09-2014, 22:38
Co do rozdziału na grupy - sa sugestie? Na razie własciwie jest grupa Marka, Marioli, Tomka, Ewy
a reszta - no właśnie, ja nie znam waszej twórczości (nie wszystkich)
Linków sie nie doprosiłem. Sam sobie wpisywałem takie same nicki jak tu macie, na stronię Maxmodels. No i w ten sposób odnalazłem sam niektórych z Was. Ale część z Was nie ma tam profili (macie wolne nicki to załóżcie tam profile)

Nie znam linków do galerii (wg alfabetu):
Edytor, elvis185, eSPARROW, fitzroy, leon_gd, nikonista02, passer, piotrkora, Rozalinda, yanoo, young
przy czym niektórych twórczość znam, tylko to np jest FB, a tam ciężko się połapać.
Proszę dajcie linki

fafniak
01-09-2014, 22:48
http://www.pbase.com/fafniak/marcin_krynicki

http://www.marcin-krynicki.pl/#

ale na żadnej nie ma wszystkiego :(

Jacek_Z
01-09-2014, 23:06
Ciebie łatwo sam znalazłem. Masz linki w podpisie, i na MM masz ten sam nick. Nie było cie na liście :)

eSPARROW
02-09-2014, 21:11
O ile Ewa, Mariola, Marek i osoba niewiadoma, która będzie w tej samej grupie się zgodzą, to przyjechalbym na cały plener, od czwartku a to oznacza, że w piątek musielibyśmy być w piątkę z Ewą, która albo wieczorem w piątek albo w sobotę z samego rana się zmywa...

Twoje m-ce jest chyba oczywiste.
W takim układzie ja odpadam, jeśli mnie nie przytulicie na piątek...

TOP67
02-09-2014, 21:32
Zawsze możesz z nami pić Porto :)

eSPARROW
02-09-2014, 21:45
Zawsze możesz z nami pić Porto :)

Mmm, i Twoje doskonałe espresso ;)

Jacek_Z
02-09-2014, 23:12
Aha - osób na grupy 4 osobowe jest 13, a na grupę 6-osobową aż 9, czyli tłok. Ale aż 5 osób (piotrkora, 562, elvis185, gugus, holek331) z tej grupy deklarowało, że mogą przejść do grupy 4 osobowej.
I będę chciał, by 3 osoby z tej piątki tak uczyniły. Kto to będzie - tu jest dowolność. Mogę rzucać monetą ;) Dopłaty będa na miejscu, tak jak i normalne opłaty za noclegi.
Będą wtedy 4 grupy 4 osobowe i 1 grupa 6. 22 uczestników plus Ewa ;) 5 modelek i 2 makijażystki.

Jacek_Z
03-09-2014, 21:45
Co tu taka cisza?
Jutro wyjazd, a nikt o nic nie pyta?

TOP67
03-09-2014, 21:45
Czy w pokojach będzie szkło? ;)

Jacek_Z
03-09-2014, 21:50
Obiektywy? Zabiorę kilka. ;) ;) ;)

gustaw79
04-09-2014, 13:05
Cisza przed burzą ;)

RobertMiernik
04-09-2014, 13:14
Kurcze, pierwszy raz od dawna nie dam rady, w trakcie przeprowadzki jestem i się kurczę nie rozerwę a bardzo bym chciał! ;>

Powodzenia i dobrej zabawy!

yy znaczy Owocnej Pracy!! ;]

Jacek_Z
05-09-2014, 01:32
Informuję, ze plener sie zaczął. Chyba po raz pierwszy wszystkie modelki o godz 22 sa w łóżkach i śpią. Zawodowa kadra. :)

TOP67
05-09-2014, 01:40
Dobra, dobra


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/TP7_3844-3.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-1h4_ZOlxKzc/VAj31BoLLoI/AAAAAAAFAm4/wxwn450GnmA/s1024/TP7_3844.jpg)

gustaw79
05-09-2014, 07:47
Jacku za to fotografy, jak widać na zdjęciu robią to co powinni;). Pozdrawiam Was.

TOP67
05-09-2014, 08:48
A kto rano wstaje...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/TP7_3861-3.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-5cus3Q9n-iw/VAlcSOBdslI/AAAAAAAFAo4/8RDQx8aOZn0/s1024/TP7_3861.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/TP7_3855-3.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-4PIq01Rl4-M/VAlcRjwvSpI/AAAAAAAFAow/77B_rGPuW_c/s800/TP7_3855.jpg)

fafniak
07-09-2014, 21:04
W domku jestem od juz dłuższego czasu
Przeglądam zdjęcia i chyba z 6 będę zadowolony :)

Jackowi chciałem podziękować za organizację imprezy całej :)

Wszystkim dziękuję z przemiłe towarzystwo :)

nikonista02
07-09-2014, 21:23
Dzięki wszystkim za towarzystwo, Jacku - za organizację, modelkom za pozowanie. Do następnego razu.

Jacek_Z
08-09-2014, 11:46
Mam nadzieję, że wszyscy dojechali szczęśliwie :)
Bardzo dziękuję wszystkim za udział i kierowcom za podwiezienie modelek. Modelki się przynajmniej potem zrewanżowały odwożąc kierowców ;)

Moja praca okołoplenerowa właściwie dobiega końca, teraz mi pozostało podawać Wam linki, przekazywać kontakty i ... męczyć o zdjęcia dla dziewczyn i komentarze.

Na FB powstała tajna grupa. Tajna, nikt nie widzi zdjęć tam wrzucanych. Możecie w związku z tym dawać tam maeteriał "pod dyskusje".
Na razie dodałem tam kilkanaście osób. Bo nie wszystkich mam na FB. Jak Was w tej grupie nie ma to mi napiszcie na FB to was tam dodam. Przynajmniej zobaczycie co wrzucają inni :)

Na otwartm FB też będą zdjęcia mam nadzieję, że coś wrzucicie). Oznaczajcie modelki, makijażyski (i może nawet mnie, to nie przegapię zdjęcia). I miejsce gdzie robiliśmy, pensjonat. Hania zasłużyła robiąc wręcz rodzinną atmosferę. Podobno za nami tęskni :)
https://www.facebook.com/pensjonatpodjemiola

Hm, jeszcze może w takim razie przygotuję info kto kiedy kogo malował, to wam pomoże oznaczać makijażystki.
Natalia: https://www.facebook.com/natalia.zgorska
Grażyna https://www.facebook.com/komnataprzemian

na maxmodelsie itp portalach też oznaczajcie

Bardzo proszę by zdjęcia "gotowe" umieszczać w galerii http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php na dole jest galeria Plener Ciechocinek (oraz backstage z tego pleneru - osobno). Tomku możesz ruszać ;)
Na tej www mogą dodawać zdjęcia tylko osoby tam zarejestrowane (to info dla nowych). Ja muszę akceptować rejestrację użytkownika. Zdjęcia potem powinny dawać siłę ładować bez akceptacji (tak teraz ustawiłam w panelu admina).

Komentarze, wasze odczucia po plenerze BAAARDZO PROSZĘ opisać tu: http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=33

To nie koniec info, nadal czytajcie ten wątek (najlepiej mieć go w subskrypcji).
Kto chce maile do dziewczyn? Bo większość wiem, że pododawała je na FB i tak się będziecie kontaktować.

Już widzę pierwsze świetne zdjęcia :) Marka i Marioli. Choć oczywiście palmę pierwszeństwa ma jak zawsze Tomek z backstage :)

Pojechaliśmy na plener z nikoniarzy.pl więc mam nadzieję że umieścicie też tutaj, na forum zdjęcia w działach portret, glamour, akt. Jak wiecie mam problem z autopromocją, muszę zacząć o to dbać bardziej. Potrzebuję reklamy, więc może piszcie, że to zdjęcia z "mojego" pleneru.

TOP67
08-09-2014, 19:05
Świat się kończy. Mariola wrzuca foty dzień po plenerze ;)

zbyszekD7000
08-09-2014, 19:10
a dla nas, innych, też coś będzie do pooglądania ? ;-)

TOP67
08-09-2014, 19:23
A w galerii Jacka. Link dwa posty wyżej.

zbyszekD7000
08-09-2014, 19:42
Tylko 2 zdjęcia są :-(

fotopstryczek
08-09-2014, 20:18
Jacku chciałem podziękować za profesjonalnie przygotowany plener pomimo problemów w ostatniej chwili z modelkami :) i oczywiście pozdrowienia dla wszystkich uczestników !!!

Marie
08-09-2014, 21:01
Świat się kończy. Mariola wrzuca foty dzień po plenerze ;)

Tomku, Tobie w prędkości i tak nikt nie dorówna.

.:Gerard:.
08-09-2014, 23:00
Tak tak, wystawiajcie bo ciekawość i zazdrość mnie zżera.

Marie
08-09-2014, 23:21
Tak tak, wystawiajcie bo ciekawość i zazdrość mnie zżera.

Gerard, na Facebooku już masz kilka różnych. Tam zawsze najszybciej. Załóż w końcu konto:))

.:Gerard:.
08-09-2014, 23:35
Gerard, na Facebooku już masz kilka różnych. Tam zawsze najszybciej. Załóż w końcu konto:))

Musze dorosnąć do Fejsa :D ale od córki pożyczę ;)

Jacek_Z
09-09-2014, 20:19
Widać poniższą tabelkę? (plik wrzuciłem w ukrytą galerię dlatego pytam niezalogowanych na galeria.jjstudio )


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/Ciechocinek_makijaze-2.jpg
źródło (http://www.galeria.jjstudio.pl/data/media/23/Ciechocinek_makijaze.jpg)

Olga Kamińska mail: olga.kam90 maupa gmail.com
http://www.olgakaminska.com
http://www.maxmodels.pl/modelka-rycerka.html
https://www.facebook.com/Oldzi


Waleria Kabluka mail: Valeria_K maupa interia.eu
https://www.facebook.com/waleria.kabluka
nie ma MM


Marta Piekut mail: piekut.marta13 maupa gmail.com
http://www.maxmodels.pl/modelka-ducati.html
https://www.facebook.com/marta.piekut.90


Sara Fodrowska mail: sara.fodrowska maupa wp.pl
http://www.maxmodels.pl/modelka-Sara_Fodrowska.html
https://www.facebook.com/sara.fodrowska


Angelika Juraszek mail: angela.juraszek maupa op.pl
http://www.maxmodels.pl/modelka-angela1994.html
https://www.facebook.com/pages/Angelika-Juraszek/240103182795875


modelka na niedzielę ;)
Natalia Zwolinska mail: nacia1703 maupa wp.pl
https://www.facebook.com/nataleczka97
http://www.maxmodels.pl/modelka-nataliexox.html


Make-up
Grażyna Rybacka mail: Beauty_room maupa o2.pl
http://beautyroom.bydgoszcz.pl
http://www.maxmodels.pl/wizazysta-bassk.html
https://www.facebook.com/komnataprzemian


Make-up
Natalia Zgórska mail: natalia.zgorska maupa wp.pl
http://www.maxmodels.pl/wizazysta-Nati_Make_Up.html
https://www.facebook.com/natalia.zgorska


Pensjonat Pod Jemiołą - myślę, że na wielu zdjęciach fajnie by było oznaczyć Hani pensjonat. Szczególnie fotografie robione na jej terenie, bo stanowisko sąsiednie nie byłoby reklamą pensjonatu ;) (choć zdjęcia w tych wypalonych oknach są OK :))
https://www.facebook.com/pensjonatpodjemiola


siebie umieściłem kulturalnie na końcu, ale ja będę za to upierdliwy.
Jacek_Z Ziółkowski
https://www.facebook.com/jacek.ziolkowski
https://www.facebook.com/jjstudiopl
http://www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=33 - nadal 0 opinii :( :( :(
http://www.galeria.jjstudio.pl/index.php - są 2 zdjęcia. Na FB jest wiele więcej.
ja naprawdę traktuję FB jako najmniej istotny, bo to co tam się umieszcza ginie (po paru miesiącach) w mrokach. A grupa Ciechocinek jest tajna, więc marketingowo nic mi nie daje.

Jacek_Z
11-09-2014, 00:21
Jeszcze była Róża, kelnerka blondynka, w sobotę:
mail: roza.pluskota95 maupa wp.pl
https://www.facebook.com/roza.pluskota

Dziękuję za pierwsze recenzje. :) I czekam na dalsze ..

nickt
01-11-2014, 15:13
Hej hej uczestnicy
Mam pytanie, nie zostawił któryś szarej bluzy z kapturem, z zielonym napisem CELTIC w rozmiarze L.....odebrałem niedawno taką od Hani, bo podobno ktoś zostawił....
Jakby co ją mam i odeślę gdzie trzeba

Jacek_Z
18-03-2017, 00:41
Jeśli się komuś podobało w Ciechocinku, to może wrócić :)
Przedtem była jesień, a teraz spotykamy się w czerwcu.
Decydujcie się pilnie :) - tu wątek o następnym plenerze http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=280489