Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Powrót do przeszłości - jaka hybryda używana do 500



Fenrir
02-07-2014, 12:11
Ahoj wszystkim :)
Mam nadzieję, że nie zlinczujecie, ale w archiwum jakieś rozmaitości są.
Wiem, ze większość nie siedzi od dawna w temacie, ale może będzie mogła pomóc. Ja sam przygodę z hybrydami zakończyłem na minolcie A1, która jest do teraz wspaniała. Ale wyszło kilka rzeczy nowszych, zatem chciałem je kupić.

Pokrótce:
- Potrzebuję 4 aparatów hybrydowych w stylu A1 (choć to już staroć) bądź fuji 9600.
- Nieprzekraczalna kwota, jaką mogę na te 4 aparaty wydać to 2000.
- Zależy mi na: manualnych ustawieniach...
- ...wizjerze (biednym, ale jednak)
- manualnym zoomie

Jeśli ktoś może sprzedać jakąś używkę w bardzo dobrym stanie (bez rys, ułamań, odklejających się gum itd.), proszę o info na priv.

Potrzebuję te aparaty na warsztaty foto dla dzieciaków. Lustrzanki po dłuższym namyśle odrzuciłem. Kitowy obiektyw i często ograniczone nastawy dają mniej możliwości nauki niż takie hybrydy. Zdjęcia będą robione w dobrym świetle zatem szum pomijamy.

Będę bardzo wdzięczny za jakieś porady (jakie modele proponujecie) w tym egzotycznym na dzisiaj temacie :)
<zauważyłem, że moje pytania z reguły takie z kosmosu;)>
Pozdrowienia
Fenrir

<| MICHAŁ |>
02-07-2014, 13:13
sony dsc-h5
poczytaj - bardzo porządny sprzęt. do wyjęcia za 200-250
wlasnie kupilem na allegro dla córki i są ze sobą nawet kompatybilni.

Fenrir
02-07-2014, 13:21
Super! Własnie o takie rady mi chodzi :)

<| MICHAŁ |>
02-07-2014, 15:51
wszystko do kupy zebrali optyczni:

Zalety:
użyteczny zakres ogniskowych obiektywu 36-432 mm
dobrze działająca funkcja makro
duży 3 calowy, czytelny i jasny wyświetlacz
stabilizacja obrazu
bardzo dobra rozdzielczość w centrum przy 36 mm i dobra w pozostałym zakresie ogniskowych
mała dystorsja przy 36 mm i niewidoczna w pozostałym zakresie ogniskowych
niskie szumy do 200 ISO - wtedy to byl wypas :)
szybki i dość celny autofokus, szczególnie poza maksymalną ogniskową
dobrze pracująca i silna lampa błyskowa
możliwość zmiany zoomu przy filmowaniu

Wady:
zbyt plastikowa obudowa
wolny przy zdjęciach seryjnych
bardzo duża aberracja chromatyczna przy tele
problemy z rozdzielczością na brzegu przy 430 mm
błędy przy odwzorowaniu kolorów - nie jest tak zle jak piszą, ale w porównaniu do nex-5n jest gorzej.
dla 800 i 1000 ISO silne automatyczne odszumianie
zauważalne odblaski - nie spotkałem się
za mocno skompresowane filmy - nie używam
brak możliwości zapisu zdjęć jako RAW lub TIFF

Fenrir
02-07-2014, 16:34
Dzięki wielkie za poradę. Zastanowię się nad nim, ale chyba jednak odrzucę. Chciałem, aby był manualny zoom. No i 36 mm na początku to trochę za wąsko.
Jeśli komuś przychodzą do głowy jeszcze inne modele około 450-500 pln w używkach, byłoby miło :)

shaolin
03-07-2014, 03:00
Z manualnym zoomem to pewnie cos z tej listy:
Panasonic FZ30, FZ50, Sony F828, R1, Fuji S9000/9100, S9500/9600, S100FS, S200EXR/S205EXR ale nie wiem jak z cenami. Jezeli porzucisz manualny zoom to np. Canon SX20IS w tej cenie (a nawet taniej) sie znajdzie.

gusi
03-07-2014, 07:43
Chyba sony R1 byłby optymalnym wyborem.

Fenrir
03-07-2014, 10:41
Sony R1 znakomity. Kiedyś moje wielkie marzenie :) Ale minimalnie droższy niż 500 pln za sztuke. Na pewno jednak rozważę, czy nie kupić chociaż jednego, a resztę nieco tańszą.

shaolin
03-07-2014, 11:36
Pytanie czy oni naprawde potrzebuja manualny zoom do nauki... lepiej kupic tansze sprzety i wziac mlodziakow na wycieczke krajoznawcza/wystawe/gdzies tam ;)

Fenrir
03-07-2014, 11:52
Ale to oczywista przewidziane :) Będzie mocno plenerowo. Po prostu mam budżet 2000 na 4 aparaty. Lustrzanki za bardzo nie kupię, a małpek nie chcę.. Manualny zoom to jednak jest inny wymiar kadrowania, jak dla mnie. Podobnie wizjer.

@ Shaolin - Dopiero teraz zauważyłem Twój pierwszy post :) Dzięki wielkie za zestawienie. Właśnie czegoś takiego potrzebuję. Niektóre modele całkiem mi obce.

puch24
03-07-2014, 12:15
Ręczny zoom ma tę przewagę, że działa bezstopniowo. W wielu aparatach zoom sterowany elektrycznie działa skokowo, i to w "grubych" skokach, więc nie jest to "prawdziwy" zoom, tylko obiektyw np. "siedmioogniskowy".

Mavierk
03-07-2014, 17:14
Fuji s9600 czy s6500 na alledrogo chodzą po koło 400-500zł
I jak każdy będzie taki sam to nie będzie zazdrości :P
R1 super, fajne kolory, 24-120/2.8-4 na aps-c. Polecam :)

Wydaje mi się, że nie masz innych możliwości.

Fenrir
03-07-2014, 17:19
No tak własnie się przymierzam. Możliwe, ze R1 będzie dla najlepszego z najlepszych :)
Jeśli uda się wyrwać coś w dobrym stanie i niedrogo.