PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry żelowe do strobingu- jak przechwoujecie



emet_b
29-06-2014, 18:58
Od zawsze nosiłem luzem w kieszeni torby, ale teraz jedzie do mnie zestaw Rosco i chciałbym mieć je jakoś uporządkowane i niepogniecione ;)

Jak przechowujecie swoje filtry?
Macie do nich jakieś portfele, segregatorki ?

fafniak
29-06-2014, 19:20
nie wiem jakiej jakości są wersje filtrów do światła nie ciągłego (kiedyś były 2 wersje)
ale generalnie gięcie im nie szkodzi , naprawdę

emet_b
29-06-2014, 19:25
Oczywiście, że nawet pogięte będą działały prawidłowo, jednak mi bardziej chodzi o porządek w tychże filtrach.

fafniak
29-06-2014, 19:26
zwijasz w rulonik i dbasz żeby sie nie zamoczyły -bo będzie problem
to naprawdę wystarczy

emet_b
29-06-2014, 19:27
ruloniki odpadają- w torbie mam taki ścisk, że się sprasują.

fafniak
29-06-2014, 19:58
i nic im się nie stanie - uwierz 20 lat się z tym bawię
rulonik o średnicy 1,5 -2cm sprawdza sie
jest sztywny

morzon
30-06-2014, 11:21
Kup przezroczysty woreczek strunowiec i wrzuć je tam - zabepieczone, nie rozwalają się wszędzie, jak wyciągasz to widzisz który.

GonzoG
30-06-2014, 11:46
Pierwsze pytanie - jak duże te filtry.

A przechowywanie - jak bez zwijania, czy zginania się zmieszczą w torbie, to wystarczy kawałek sklejki/pleksy czy innego sztywnego czegość, minimalnie większy od filtrów, na to przykleić jakiś delikatny materiał (jeśli trzeba) i całość do worka.

Jak nie składane się nie zmieszczą, to lepiej zwijać. Mimo, że nie łamią się od razu i nie odbarwiają przy składaniu, to jednak takie zagięcie ciężko później naprostować, jak i po iluś tam składaniach i prostowaniach mogą pękać.

worner
02-07-2014, 17:18
Ja noszę w tanim wizytowniku kupionym w markecie za kilka złociszy. W środku są koszulki w które wkładam po dwa filtry wraz z opisem żeby ich nie pomylić. Jak zrobię fotki to pokażę jak to wygląda.

worner
02-07-2014, 17:32
Zdjęcia robione telefonem więc wybaczcie.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/yveba4ug-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/07/02/yveba4ug.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/unebusub-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/07/02/unebusub.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/3u9e8yvy-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/07/02/3u9e8yvy.jpg)

Wewnątrz jest 16 kieszonek foliowych więc można przechować 32 filtry na małe lampki reporterskie.

GonzoG
02-07-2014, 18:03
Jeśli chodzi o te małe - czyli dawniej darmowe wzorniki filtrów, to z ich przechowywaniem nie ma problemu. Ja mam je w tym pudełku co przyszły (Rosco). Wyrzuciłem tylko zbędne, powtarzające się papierki, a na filtrach ponaklejałem sobie ich oznaczenia.
Ale przecież z trzymanie takich nie ma najmniejszego problemu. Ani to się nie połamie, ani nie zajmuje miejsca.

Gorzej jak ma się filtry do lamp studyjnych.