PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Kasia



Wigor
29-06-2014, 12:38
Pierwsze zdjęcie na forum, pierwsze próby delikatnej obróbki, proszę o uwagi, co zrobiłem źle, na co powinienem zwrócić uwagę.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img823/8352/74qo.jpg)

pozdrawiam

zbyszekD7000
29-06-2014, 13:52
pierwsze co się rzuca w oczy to przy takim kadrowaniu fota powinna być w pionie, chyba lepiej by się prezentowało, tak przynajmniej mnie się to widzi. Dałbym też troszkę mniej tego odbitego światła na twarz, byłoby chyba lepiej, reszta jak na pierwszy raz to całkiem, całkiem :-)

mithr
29-06-2014, 15:51
Tak, trochę nienaturalnie rozjaśniona i przez to spłaszczona twarz, przy takim fajnym świetle od tyłu i we włosach, powinno być tylko delikatnie doświetlone jak dla mnie.

Wigor
29-06-2014, 23:05
Dziękuję za uwagi. Faktycznie kadrowanie pionowe bardziej pasuje (wydawało mi się, że droga po lewej wniesie coś ciekawego do zdjęcia, ale się myliłem). Doświetlałem blendą, którą miałem pierwszy raz w rękach, poćwiczę następnym razem, aby nie dawać tak dużo światła.

pozdrawiam