PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z akumulatorem V1



qbapiasek
26-06-2014, 22:34
Witam

Problem jest taki, że po około 6 miesiącach akumulator oryginalny nagle (na wakacjach, miałem ochotę wyrzucić v1 do morza...) pokazał, że już się skończył... Już to dziwne bo wcześniej działał bez problemu i nie zauważyłem spadku jego żywotności.

Jest jakaś opcja zresetowania aparatu czy też baterii aby dalej działała?

Kupiłem zamiennik i aparat nie chce wystartować na nim, pokazuje "włóż poprawny akumulator", da się to jakoś obejść?

Pozdrawiam

shaolin
27-06-2014, 07:14
Skonczyl w jakim sensie? Rozladowal sie czy umarl i nie da rady go naladowac?

brzezior
27-06-2014, 09:22
To jest wada akumulatora EN-EL15. Mój po 3 tygodniach użytkowania zszedł na poziom zużycia 1. Serwis poinformował mnie, że tak się może stać i żeby poczekać aż wróci do poziomu 0. Niestety zamiast wrócić, przeszedł na poziom zużycia 2. Sprawa oparła się o serwis (niestety 2 x) i dostałem nowy akumulator. Więc polecam serwis na Postępu - oczywiście pod warunkiem, że sprzęt na gwarancji.
Pozdrawiam

kolas
27-06-2014, 15:24
Gwarancja raczej nie obowiązuję na akumulator, więc chyba tylko dobra wola serwisu zostaje.

brzezior
28-06-2014, 17:01
Oczywiście, że obowiązuje! Wadliwy wymieniany jest na nowy.

kolas
28-06-2014, 20:16
Z tego co było poruszane na forum to wynika że akumulator nie jest objęty gwarancją. Podobno jest odpowiedni wpis w karcie gwarancyjnej.
Zresztą sam dzwoniłem do serwisu nikona i tam mi potwierdzili że akumulatory nie są na gwarancji.

brzezior
30-06-2014, 11:06
Jak już wcześniej pisałem - mój został wymieniony na nowy w ramach gwarancji w serwisie na Postępu w Warszawie. Podstawą reklamacji był poziom zużycia akumulatora. A ponieważ reklamowałem go 2 razy - dostałem jeszcze list z przeprosinami i czekoladki z logo Nikon w blaszanym pudełku :)

qbapiasek
15-07-2014, 23:25
A co zrobić z akumulatorem zastępczym? Nie chce działać...