PDA

Zobacz pełną wersję : [pytanie] Wilno



err
26-04-2007, 15:17
Temat Wilno. Udało się i pod koniec czerwca czeka mnie wyjazd na dwa tygodnie.
I tu pytanie do Koleżanek i Kolegów, co i gdzie warto? Na co przeznaczyć więcej czasu, na co mniej?

Pozdrawiam i czekam na sugestie.

baku127
26-04-2007, 15:30
http://www.wilno.pl/miasto/index.php?id=a0&p=1
Jest co zwiedzać. Tak na szybkiego.

darko
27-04-2007, 22:28
Byłem tam dawno dawno temu ale napewno warto zobaczyć zamek Trakau jakoś takoś się to nazywa
zamek zbudowany na wyspie

glisek
05-05-2007, 20:34
Zamek Troki, ale to jest tak na 2 godz zwiedzania. Maja tam calkiem niezle jedzienie :)
Wilno... no jest tam co zwiedzac. Masa klimatycznych uliczek, wieza TV, Ostra brama i mnustwo kosciolow.

AmberWind
20-05-2007, 21:38
Starowka, Zarzecze (UZUPIS), panorame starowki wczesnie rano z gory Trzech Krzyzy.
Troki sa 25 minut jazdy autem - wiec smialo mozna pojechac. Sugeruje pozniej sie wybrac do Kernave (z Trok kierujac sie na VIEVIS, pod autostrada i dalej w kierunku Dukszt). Po drodze beda przepiekne widoki na rz. Wilie, a w samej Kiernowie tez mozna upolowac piekne widoki.
Udanej pozdrozy

err
24-05-2007, 12:08
Będę dwa tygodnie więc na pewno zdąże.
Może coś jeszcze na Litwie, gdzie da radę pojechać i wrócić do Wilna jednego dnia?

AmberWind
28-05-2007, 12:19
teoretycznie wszedzie (polaczenia miedzy miastami - to autostrady). Najdalej jest do Klajpedy (ok 3 h drogi w jedna strone).

err
29-05-2007, 10:37
No tak, zapomniałem, że Polska jako jedyny członek UE nie ma autostrad :)

jeras
01-06-2007, 11:14
witam!

koniecznie UZUPIS - artystyczna dzielnica Wilna, bardzo kontrastowa.

tak wogole to wydaje mi się ze warto byloby skoczyc sobie jeszce do Kłajpedy.
dwa tygodnie to duzo jak na Wilno, pozatym szybko zmecza Cie turysciu w centrum.

pozdrawiam

pn
01-06-2007, 11:15
No tak, zapomniałem, że Polska jako jedyny członek UE nie ma autostrad :)
Czy na Malcie sa autostrady? (pytam, bo nie wiem)

err
01-06-2007, 13:48
Czy na Malcie sa autostrady? (pytam, bo nie wiem)

Znaczy ja rozumiem, że geografia może nie być mocną stroną każdego, więc przypomnę, że Malta, jako republika to zbiór wysp. Łączna powierzchnia to trochę ponad 300 kilometrów kwadratowych. Polska, dla przypomnienia, to 312 tysięcy kilometrów kwadratowych.

Zatem powiedz mi, gdzie na tej Malcie chciałbyś wybudować autostrady? Na morzu między wyspami czy może na plażach gdzie wygrzewają się turyści?

Znaczy się, tak. Na Malcie nie ma jako takich autostrad.

Tyle OT.


Plan to dwa tygodnie na Litwie. Baza pod Wilnem. Dlatego pytam się też o miejsca na Litwie które warto zobaczyć.
Dziękuję za pomoc. Łatwiej teraz z mapą by jakiś wstępny plan ułożyć.

Pozdrawiam.