PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana puszki (z D70s)



DariuszZ
22-06-2014, 10:15
Witam

Jakieś 4 lata temu pytałem was na forum, czy zmieniać swoją puszkę (D70s), czy raczej inwestować w szkła ( głównie fotografuję krajobrazy i trochę portretu ). Pytanie dotyczyło szeroko rozumianej jakości zdjęć, ale nie na potrzeby druku, tylko wizualne (za przykład dawałem Marca Adamusa). Nie drukuję w dużym formacie i pewnie nie będę. Po ocenie kilku moich fotek, doradziliście mi pójście w szkła, a nie w puszkę. Moje odczucie było podobne, więc tak też się stało.
Ale mam już szkła, a moja puszka jest lekko leciwa ;) Myślałem, żeby przesiąść się na D7100, a może pójść nawet w FX...
Stąd moje pytanie do osób, które przesiadały się ze starych puszek na nowe, znacznie nowsze lub wyższe modele.

Jak duże są różnice? Czy macie pełną satysfakcję? Oczywiście chętnie poczytam z jakiej puszki na jaką była przesiadka.

Wiem, że mógłbym pożyczyć puszkę na dzień, czy dwa i sam sprawdzić, ale myślę, że pełen obraz ma się po trochę dłuższy pstrykaniu, niż jedna sesja.

Pozdrawiam

sokolnik
22-06-2014, 10:19
Napisz jakie masz obiektywy.

C_K
22-06-2014, 10:26
Chłopie przecież takich stwierdzeń jakie sa róznice po przesiadce masz w tm dziale setki, wystarczy przeczytać wątek o d7100 i wszystkie odpowiedzi masz jak na tacy

DariuszZ
22-06-2014, 11:54
Hej

Pytałem o różnice w jakości zdjęć, a nie w ogóle. Wiem, że to wszystko jest napisane, poza tym wystarczy porównać specyfikacje, żeby poznać różnice, które znam.

Moje szkła to:
Nikon Nikkor AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5 IF-ED
Nikon Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G
Sigma 10-20 mm f/3.5 EX DC
Sigma 50-150 mm f/2.8 APO EX DC OS

puciek
22-06-2014, 12:34
Tu możesz porównać zdjęcia z puszek różnych producentów http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

sokolnik
22-06-2014, 12:55
Nie zastanawiaj się tylko kupuj D7100 lub jeśli Cię stać to D610.
Jak zmieniać to na coś dobrego w podobnej klasie. Żadnych D3xxx lub D5xxx nie kupuj.
tylko przy zmianie na FX pamiętaj o odpowiednich obiektywach.
Optymalnie D7100 i będziesz mega zadowolony.
AF dobry, matryca super, filmowanie, 2 sloty na karty. Wszystko super jak dla amatora.

Vian
22-06-2014, 22:35
Niedawno przesiadłem się z 80 na 7100.

Największa różnica? Jak dla mnie AF - punktów jest duuużo :)
Tak na marginesie to dlatego nie wziąłem D610, dla mnie ważne jest pokrycie punktami AF, a w 7100 jest ich 51.
Ponadto pliki są naprawdę duże i można sobie je później dowolnie pokadrować.
Na temat jakości obrazka i możliwości nagrywania filmów nie będę się wypowiadał - bo na forum jest o tym dużo.

Dodatkowo body oferuje duże możliwości ustawień indywidualnych.

Zmieniłem puchę, ciągle się jej jeszcze uczę, ale polecam.

gregorek
23-06-2014, 11:46
Tak jak kolega sokolnik podpowiada, jak cię stać to celuj w FX. Pełna klatka to jednak zawsze będzie półka wyżej niż miliony pikseli w DX...takie moje zdanie. A twoje szkła, oprócz 18-70 dadzą radę przy FX.

Andrzej1974
23-06-2014, 12:13
[...] jak cię stać to celuj w FX. Pełna klatka to jednak zawsze będzie półka wyżej niż miliony pikseli w DX...takie moje zdanie.

Nie tylko Twoje bo moje także.
Jak już to... hmm... żaden DX tylko FX bo to jest dopiero tzw. inny swiat...

adrianek32
23-06-2014, 13:01
Tak jak kolega sokolnik podpowiada, jak cię stać to celuj w FX. Pełna klatka to jednak zawsze będzie półka wyżej niż miliony pikseli w DX...takie moje zdanie. A twoje szkła, oprócz 18-70 dadzą radę przy FX.

a 10-20, 50-150? to w/g Ciebie szkla pod FX?

adrianek32
23-06-2014, 13:02
ja przesiadalem sie z D3100 (nie jest taki stary jak Twoj D70s ale opisze swoje wrazenia) na D7100, zmiana oczywiscie na plus, AF i duzo innych spraw ale jakiegos wielkiego wow pod wzgledem jakosci zdjec nie odczulem za to jak zakupilem D610 to bylo wow :)

mithr
23-06-2014, 14:05
Tak jak koledzy pisali, przecież przy przesiadce na FX czeka Cię wymiana 3/4 szkieł również. Jak lubisz te obiektywy i nie planujesz naprawdę dużej inwestycji, idź w 7xxx.

DariuszZ
23-06-2014, 14:37
Hej

Dzięki za porady, będę się musiał zastanowić. Zawsze marzyła mi się pełna klatka, ale zakup wszystkiego (body + szkła) to spory wydatek.
Dodatkowo sporo mnie kosztowały moje sigmy. Pewnie, że można je podłączyć pod FX, ale to nie to samo...
1. Opcja - kupić D7100
2. Opcja - odczekać (zbierać kasę w tym czasie) 2-3 lata i pójść w FX, wtedy D70s będzie już naprawdę stary :)
3. Opcja - zakup D300s?

mithr
23-06-2014, 15:33
Chciałem już wcześniej proponować d300. Wspaniały korpus, tani w tej chwili do kupienia z małym przebiegiem. Czy 300s..? Kręcisz filmy?

DariuszZ
23-06-2014, 16:05
Nie kręcę filmów. Używam komórki do tego, telefony mają teraz taką jakość filmów, że mi to w zupełności wystarcza.

Vian
23-06-2014, 16:11
Kupić 7100.
Jeśli docelowo ma być FX, to powoli i planowo przebudowywać szklarnię.

Przeskok pomiędzy 70 a 7100 to będzie ze trzy generacje do przodu.

mithr
23-06-2014, 16:41
Ano, to jak nie kręcisz to z d300 też będziesz zadowolony :)
Oczywiście 7000 też. Tyle, że mniejsze to w ręce.

salvdali
23-06-2014, 17:32
Po przesiadce stwierdziłem, że matryca FX jest z gumy... Wszytko zapisuje wszystko da się wyciągnąć, jest niesamowita. Ale że szkieł to tylko 50 masz pod FX...

zimmek
24-06-2014, 14:46
Ja zameniłem D70s na D7100...to zupełnie inna bajka. Tak samo jak ty inwestowałem w szkła, teraz po przesiadce wiem, że za długo z z decyzją czekałem. :)

Dark
26-06-2014, 10:52
Ale D70s sobie zostaw. Właśnie odkryłem zabawę w fotografię IR i nowymi korpusami praktycznie takich zdjęć się robić nie da (a przynajmniej wymaga to sporo wysiłku i piekielnych czasów ekspozycji). Przy D70s daje się fotografować niemal z ręki.

pawl_s
26-06-2014, 14:56
A ja czekam na to coś DX, co ma się pojawić w sierpniu/wrześniu :D i wtedy wszystko zależeć będzie od ceny. Albo d7100, albo toto nowe, albo d610 jeśli się uprę na fx a cenowo to nowe będzie drogie.

DariuszZ
16-07-2014, 15:19
I zakupiłem D300, z niewielkim przebiegiem i za rozsądną cenę. Puszka duża, dobrze leży w łapie i już widzę po testowej serii, że puszka ma znaczenie. Tym bardziej jestem zadowolony, gdyż był to zakup niskobudżetowy, z myślą przejścia w przyszłości na FX.
Dzięki wszystkim za porady.
Pozdrawiam

nikoniarz
16-07-2014, 16:03
Będziesz Pan zadowolony...

smokwaw
17-07-2014, 22:16
ja przesiadalem sie z D3100 (nie jest taki stary jak Twoj D70s ale opisze swoje wrazenia) na D7100, zmiana oczywiscie na plus, AF i duzo innych spraw ale jakiegos wielkiego wow pod wzgledem jakosci zdjec nie odczulem za to jak zakupilem D610 to bylo wow :)
Mam podobne wrażenie, przesiadka z D40x podoba mi się tylko ze względu na użyteczność wysokich iso.
Może to granica rozdzielczości szkła kitowego, ale nie odczułem jakoś wielce skoku w jakości zdjęć (za to rozmier plików się zmienił z czego wcale nie jestem zadowolony.)
Chyba powinienem kupić też D610 :)