PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Jutro też jest dzień



katatjuta
19-06-2014, 22:57
Witam

Z racji tego że po polach ostatnio ganiam i nic specjalnego nie wypstrykałem ale to akurat mi się podoba a co Wy na to? Nie ma szału ani pierwszego planu ale może się komuś spodoba. :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img837/9607/t7y4.jpg)

POZDRAWIAM

katatjuta
20-06-2014, 22:46
No nic trudno , może następnym razem będzie lepiej ;)

biegly
20-06-2014, 22:54
Heheh, wszystko tak od razu? ;)
Na najlepsze trzeba czekać, czasami bardzo długo ;)
Świetne zdjęcie i warunki miałeś - jak dal mnie to się*podoba :)
Pozdrawiam
Rafal

fkdc
28-06-2014, 21:56
Mi też samo zdjęcie się podoba ale ta gruba biała ramka już stanowczo nie. U mnie z reguły takie ramki powodują, że się zwyczajnie nie chce patrzeć na zdjęcie, kontrast jest tak duży że zwyczajnie odwraca uwagę od zdjęcia, ale to oczywiście tylko moja subiektywna opinia.

Nikonozaur
28-06-2014, 23:25
Gdybyś nieco światła wpuścił w te kłosy na dole miałbyś pierwszy plan i byłoby cacy. A tak zdjęcie nie żyje. :(

żółto-czarny
29-06-2014, 00:42
Dla mnie może zostać, jak jest, dobra proporcja pierwszego planu do tego, co się dzieje na niebie. Może ta gruba, jasna ramka sprawia wrażenie, że na dole jest za ciemno? ;)

Duder
29-06-2014, 01:18
Pewnie byłoby lepiej gdyby na PP było więcej światła, ale skąd je wziąć? I tak jest już chyba trochę nienaturalnie jasno, bo przecież światła już nie ma, słońce za horyzontem. Jak na takie warunki jest dobra fota, wszystkiego mieć nie można, o czym ostatnio często się zapomina i stosuje sztuczne poprawiacze bez umiaru.

harb
29-06-2014, 05:20
Pewnie byłoby lepiej gdyby na PP było więcej światła, ale skąd je wziąć? I tak jest już chyba trochę nienaturalnie jasno, bo przecież światła już nie ma, słońce za horyzontem. Jak na takie warunki jest dobra fota, wszystkiego mieć nie można, o czym ostatnio często się zapomina i stosuje sztuczne poprawiacze bez umiaru.

bardzo dobra analiza. Mz. fotografia powinna byc zrobiona 15 minut wczesniej kiedy sloneczko liże jeszcze klosy, tylko wowczas trzeba byloby opanowac tą jasnosć na niebie. Tak więc konieczny byłby filtr polowkowy i w zaleznosci od zaawansowania rozpietości tonalnej body, udaloby sie lub nie. Ja zazwyczaj w takiej sytuacji przymykam jeszcze trochę przysłonę, doł jest trochę ciemniejszy, co w nikonach jest nie straszne bo daje sie go wyciagnąć, ale niebo jest łatwiejsze do opanowania . Kadr i motyw na plus

Limax7
29-06-2014, 10:03
bardzo dobra analiza. Mz. fotografia powinna byc zrobiona 15 minut wczesniej kiedy sloneczko liże jeszcze klosy, tylko wowczas trzeba byloby opanowac tą jasnosć na niebie. Tak więc konieczny byłby filtr polowkowy i w zaleznosci od zaawansowania rozpietości tonalnej body, udaloby sie lub nie. Ja zazwyczaj w takiej sytuacji przymykam jeszcze trochę przysłonę, doł jest trochę ciemniejszy, co w nikonach jest nie straszne bo daje sie go wyciagnąć, ale niebo jest łatwiejsze do opanowania . Kadr i motyw na plus


A czy nie lepiej byłoby zrobić dwie ekspozycje i wypędzlować co trzeba ?

żółto-czarny
29-06-2014, 12:13
Ew. można strzelić sobie HDR-ka :D Zawsze zostaną jakieś NEF-y, z których "coś tam" się podciągnie.

katatjuta
29-06-2014, 12:35
Dziękuję wszystkim za cenne informacje, ogólnie rzecz biorąc to ten kadr był tylko pobocznym motywem gdy wracałem z miejscówki która była lepsza (MZ) lecz się pomyliłem, co do światła to tak trafiłem i fajnie byłoby zrobić to wcześniej lecz wiadomo jak czasami bywa :) Co do jasności na dole to jest tak a nie inaczej bo przy ciemniejszym dole jakoś mi nie pasowało. Ramka no cóż... babol i tyle z mojej strony.

jarekf34
01-07-2014, 19:13
Ramka no cóż... babol i tyle z mojej strony.
Dlaczego zaraz babol... są tacy co ramki im się widzą, np. mi :)
Na pewno było by ciekawiej, kiedy słonko było wyżej ale i tak jest fajnie :)