PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw do D7100 + 70-200 2.8



delek
18-06-2014, 20:42
Witam was poszukuje dobrego stabilnego statywu do aparatu D7100 +grip+ sigma 70-200 2.8 + lampa dosc ciezki zestaw.

Co do moich wymagan:
1. Wysokosc nie mniejsza niz 160cm
2.Cena okolo 300zl
3.Mozliwosc rozkładania nóg pod kątem
4. Moze byc uzywany statyw czy lepiej kupic nowy?
5. Lepiej kupic osobno statyw a osobno głowice?


Bardzo prosze o pomoc w wyborze.

akustyk
18-06-2014, 20:50
ale za 300 PLN upierasz sie, ze masz swobode przebierania w mozliwosciach?

klasykiem wsrod budzetowych statywow jest Sherpa 600R. i o ile tylko ten 70-200/2.8 bedziesz zapinal na obreczy statywowej, to ten statyw bedzie w zupelnosci wystarczajacy.

w tym wypadku jest to praktycznie zestaw nogi + glowica. glowice mozna wymienic, ale w okolicach 300 PLN raczej nie znajdziesz przyzwoitej alternatywy.

delek
18-06-2014, 21:09
A lepsza jest SLIK PRO 400DX od tego co podales?

delek
18-06-2014, 21:13
I pytanko czy lepsza głowica kulkowa czy zwykła i czym to w skrocie sie rozni w praktyce

kwiatek88
18-06-2014, 21:21
I pytanko czy lepsza głowica kulkowa czy zwykła i czym to w skrocie sie rozni w praktyce

Zależy co komu pasuje i do czego.Podejdź do sklepu FOTO,pomacaj,zobacz jak się obsługuje i wybierz!

akustyk
18-06-2014, 21:35
Kulkowa to jest zwykla ;)

A tak serio - kwestja przyzwyczajen i upodoban. Panoramiczna glowica do tej Sherpy jest fajna

Ww Slika nie znam, nie wypowiadam sie

Jarkod
19-06-2014, 00:05
Mam Sherpę 600R, mam D7100 i Sigmę 50-150/2.8 OS więc właściwie mamy zestawy o takiej samej masie. Jak dla mnie - mimo, że ten statyw w ogólności nie jest zły - to jest jednak za słaby na taki ciężar. Da się robić zdjęcia, ale komfort jest mały: brak owijek na nogach, czyli w chłodne dni problem z przenoszeniem statywu; brak poziomnicy, szybkozłączka przystosowana raczej do mniejszych aparatów, dość łatwo wpada w drgania. Z braku funduszy można oczywiście brać go pod uwagę, ale może lepiej dołożyć do czegoś innego?

akustyk
19-06-2014, 00:34
brak owijek na nogach, czyli w chłodne dni problem z przenoszeniem statywu;

kup sobie w dobrym rowerowym gumke neoprenowa, taka jak do owijania ramy pod lancuchem. beda wiedzieli o co chodzi.



brak poziomnicy,

no ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu. poziomiczki wbudowane w statywy sa g* warte. a kostka z poziomiczka na szybki sanki (o ile oczywiscie masz niezajete) kosztuje moze 5 PLN.



szybkozłączka przystosowana raczej do mniejszych aparatów, dość łatwo wpada w drgania.

uzywalem tego statywu (dawno, bo dawno) z krotszymi obiektywami, ale tego efektu nie zauwazylem. ale prawda, to nie jest zbyt wypasiony model szybkozlaczki, chociaz jednak duzo lepszy niz np. Manfrotto RC2 (tam zadne osiagniecie, to jak powiedziec, ze jakis kraj ma lepsza reprezentacje w szmaciance od Polski :D )



Z braku funduszy można oczywiście brać go pod uwagę, ale może lepiej dołożyć do czegoś innego?
a jest cos naprawde fajnego w cenie zblizonej do 600R? bo ograniczen tegoz jestem swiadom, ale wydaje mi sie, ze istotnie lepiej to zaczyna sie dopiero kolo 1000 PLN...

delek
19-06-2014, 08:52
powiem tak chce kupic raz a porządnie na "lata" wiec moge dolozyc tylko co wtedy warto kupic?

GonzoG
19-06-2014, 10:11
no ale nie robmy sobie jaj z pogrzebu. poziomiczki wbudowane w statywy sa g* warte. a kostka z poziomiczka na szybki sanki (o ile oczywiscie masz niezajete) kosztuje moze 5 PLN.

Bo te rzeczywiście są cos warte... Już bardzie nożna ufać tym w głowicach niż pseudo poziomicom na sanki.
Taka, której można zaufać to nie 5zl, nawet nie 50, a ponad 100zl.
Mam kilka tych tanich - żadna nawet nie zbliża się do poziomu. Najlepsza ma cos koło 5st odchylenia. Poziomica w statywie za 75zl miała tylko 2 st.

cz4rnuch
19-06-2014, 11:06
Skoro te poziomice są niewiele warte a rzecz dotyczy również D7100 to moim zdaniem wystarczy poziomica z aparatu dostępna zarówno w LV jak i w wizjerze. Co do statywu na lata to dziś dostałem w prezencie giottos ytl 8383 z serii silk road. Mam co prawda porónanie jedynie z sherpą 600R którą mam od kilki lat(średnio mi się sprawuje i są luzy mimo, że rzadko jej używałem) ale idę o zakład że wspomniane giottos koledze znacznie bardziej przypasuje. Niestety nie jest tani.

salvdali
19-06-2014, 11:06
Oswoj się z myślą, że zestaw za porządne kilka tys stawiasz na budżetowym statywie za 3 stowy. Jak się będziesz czuł, jak Ci się to przewróci, albo pęknie złącza? Czy jesteśmy wystarczająco bogaci, żeby tanie rzeczy kupować?

gatewayfl
19-06-2014, 11:46
powiem tak chce kupic raz a porządnie na "lata" wiec moge dolozyc tylko co wtedy warto kupic?

Miałem slika 700DX, manfrotto 190 xprob.
A polecam markę triopo w stosunku jakości i ceny MZ najlepszy wybór, do tego wybrałem pierwszą w jak dla mnie głowice kulową i nie zamieniłbym jej na inną (tego samego producenta)
Użytkuje taki zestaw Triopo GT-3230X8C + B-2N, lekki wytrzymały i stabilny. Uważam warty każdej wydanej złotówki.

delek
19-06-2014, 17:39
przyznam racje ten triopo wyglada najlepiej duza wysokosc oraz mało wazy, tylko cena, a mozesz cos wiecej na temat tej glowicy powiedziec.


Co do mojego doswiadczenia w statywach uzywalem jedynie takiego za 60zl plastikowego i nie byl on stabilny bo wszytsko w nim latało

gatewayfl
19-06-2014, 18:34
Co do mojego doswiadczenia w statywach uzywalem jedynie takiego za 60zl plastikowego i nie byl on stabilny bo wszytsko w nim latało

Szkoda pisać o statywach wartych 60pln.
Ta głowica u mnie spokojnie utrzymuje d7100 + af 300 f4 ( i ma jeszcze spory zapas udźwigu) i to nie tylko przy fotografowaniu, ale często noszę statyw przełożony przez ramie z głowicą, a na niej w/w zestaw i nie ma mowy o jakimś niekontrolowanym przesunięciu się "kuli".
A przy zdjęciach działa płynnie i wygodniej mi nią manewrować niż z głowicą z regulacją za pomocą "łyżek".

GonzoG
19-06-2014, 18:48
Ten Triopo jest drogi, bo to statyw z włókna węglowego, przez co ok 400g lżejszy, ale też ma większą nośność (15kg zamiast 8kg). MT-3230X8C jest aluminiowy i z głowicą B-2 kosztuje ok 500zł.

delek
19-06-2014, 19:23
carbonowego z ta glowica znalazlem za 520zl o ile sie nie myle

dziwine ze carbon ma wiekszą nośnosc od aluminum wydaje sie za carbon lekki to miej utrzyma a tu prosze

delek
19-06-2014, 19:28
Sorka troche drozszy http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-triopo-zestaw-statyw-gt-3230x8c-i-glowica-b2.html

Jarkod
19-06-2014, 19:30
noszę statyw przełożony przez ramie z głowicą, a na niej w/w zestaw.

Zrobiłem raz tak z Sherpą 600R, D90 i N70-300 i w ostatniej chwili zdjąłem statyw z ramienia - aparat zaczął się sam odkręcać z szybkozłączki. Jeszcze chwila i spadłby na ziemię. Napiszę jeszcze raz: Sherpa 600R jest niezłym statywem, ale do lekkich zestawów. D7100 + Sigma 70-200 + lampa do takich nie należy. Da się robić zdjęcia (sam tak robię) ale jest to na granicy funkcjonalności/bezpieczeństwa. Jeśli ktoś ma tylko możliwość dołożyć do lepszego statywu, to niech to zrobi. Niestety nie wiem do jakiego, bo na razie nie będę kupował innego statywu więc nie wiem jakie są możliwości.

jaroo1
20-06-2014, 07:18
Szkoda pisać o statywach wartych 60pln.
Ta głowica u mnie spokojnie utrzymuje d7100 + af 300 f4 ( i ma jeszcze spory zapas udźwigu) i to nie tylko przy fotografowaniu, ale często noszę statyw przełożony przez ramie z głowicą, a na niej w/w zestaw i nie ma mowy o jakimś niekontrolowanym przesunięciu się "kuli".
A przy zdjęciach działa płynnie i wygodniej mi nią manewrować niż z głowicą z regulacją za pomocą "łyżek".

Robię to samo jak kolega tylko zmieniam co jakiś czas ramię

delek
23-06-2014, 07:25
Bylem wczoraj na sklepach oglądalem Sliki chyba wszytskie modele i jakos zaden mnie nie przekonal, ciągle rozważam tego triopo

gatewayfl
23-06-2014, 08:36
Przeanalizuje wszystko na spokojnie.
MZ lepiej poczekać odłożyć trochę grosza i kupić sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania, najlepiej "pomacać" przed zakupem, ten triopo również.
Przy triopo zwróć uwagę na ich oznaczenia bo są wersję z zaciskami klamrowymi na nogach chyba MT początek i z zaciskami skręcanymi i mają oznaczenia GT. Polecam te drugie.
W tej marce masz też możliwość wykorzystania jednej z nóg jako monopodu co też bywa przydatne.

Najlepiej zadziałać wedle zasady "raz a dobrze" niż później mieć niedosyt i zastrzeżenia co do działania statywu.

GonzoG
23-06-2014, 10:16
Przeanalizuje wszystko na spokojnie.
MZ lepiej poczekać odłożyć trochę grosza i kupić sprzęt, który spełni Twoje oczekiwania, najlepiej "pomacać" przed zakupem, ten triopo również.
Przy triopo zwróć uwagę na ich oznaczenia bo są wersję z zaciskami klamrowymi na nogach chyba MT początek i z zaciskami skręcanymi i mają oznaczenia GT. Polecam te drugie.
W tej marce masz też możliwość wykorzystania jednej z nóg jako monopodu co też bywa przydatne.

Najlepiej zadziałać wedle zasady "raz a dobrze" niż później mieć niedosyt i zastrzeżenia co do działania statywu.

MT - to aluminiowe
GT - to carbonowe

Rodzaj zacisków oznacza już konkretny model.

gatewayfl
23-06-2014, 13:03
MT - to aluminiowe
GT - to carbonowe

Rodzaj zacisków oznacza już konkretny model.

Tak masz racje, a zaciski polecam te skręcane i wersje carbonowe też robią robotę ;-)

delek
23-06-2014, 18:32
znaczy jak mam juz kupic raz a porzadnie lepiej wybrac wersje carbonową bo poprostu wytrzymalsza

oraz statyw ma duzy udzwig

musze pomacac tez glowice kulkową bo nie mialem okazji

gatewayfl
23-06-2014, 22:31
Każdy z nas ma swoje doświadczenia i opinie, sprawdź na necie gdzie w pobliżu masz sklep z statywami, głowicami które Cię interesują. Zadzwoń, jedź pomacaj i sam oceń.
Twoje indywidualne odczucia niech zdecydują o wyborze :)

Triopo akurat nie są bardzo popularne i nie każdy sklep foto ma je na stanie lub w ofercie.
Może coś innego też przy okazji przypadnie Ci do gustu, pośpiech to zły doradca jak wiesz więc na spokojnie ;-)