zbyszekD7000
18-06-2014, 20:31
Witam,
niestety dopadła mnie awaria karty pamięci.
Po włożeniu do aparatu wyświetla się ERR
Po włożeniu do kompa pisze włóż kartę, więc jej nie widzi.
Najwyraźniej karta nie przeżyła upadku (uderzenia). Na samej karcie nie widać żadnych śladów uszkodzenia mechanicznego. Nawet pokusiłem się żeby ją rozebrać z opakowania i obglądnąć elektronikę czy nie widać jakiegoś pęknięcia, ale nic nie widać, wszystko wydaje się ok.
Karta oczywiście mało ważna jako taka, ale zawartość już by dobrze było odzyskać bo była cała zapisana i to filmami. Karta to SD Sandisc 16GB 30 MB/s
Czy jest możliwe wyciągnięcie danych z karty o takich objawach ? Czy te dane są jeszcze do uratowania ?
Ma ktoś jakieś pomysły lub podobne doświadczenia ?
niestety dopadła mnie awaria karty pamięci.
Po włożeniu do aparatu wyświetla się ERR
Po włożeniu do kompa pisze włóż kartę, więc jej nie widzi.
Najwyraźniej karta nie przeżyła upadku (uderzenia). Na samej karcie nie widać żadnych śladów uszkodzenia mechanicznego. Nawet pokusiłem się żeby ją rozebrać z opakowania i obglądnąć elektronikę czy nie widać jakiegoś pęknięcia, ale nic nie widać, wszystko wydaje się ok.
Karta oczywiście mało ważna jako taka, ale zawartość już by dobrze było odzyskać bo była cała zapisana i to filmami. Karta to SD Sandisc 16GB 30 MB/s
Czy jest możliwe wyciągnięcie danych z karty o takich objawach ? Czy te dane są jeszcze do uratowania ?
Ma ktoś jakieś pomysły lub podobne doświadczenia ?