PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przesunięciem słońca



zolton
18-06-2014, 18:04
Witam
Zrobiłem dzisiaj koleżance zdjęcie podczas wschodu słońca. Chciałem aby podniosła do góry ręce i "objeła" słońce dłońmi - prawie wyszło :D
Podczas robienia zdj lekko mnie oślepiło i nie widziałem dokładnie gdzie to "kółko" jest :D
Próbuję już jakąś chwilę aby słoneczko przesunąć ale postają jakieś maziaki :/ Chyba za duży lvl dla mnie :/
Może ktoś ma 1-2 min wolne i by pomógł?
Chciałbym aby koleżanka dzisiaj otrzymała już to zdjęcie ;)
Plik podeślę na maila.
Pozdrawiam

shaolin
19-06-2014, 03:11
Ile placisz? Za ekspres to stawka x2 przynajmniej.

Wytnij slonce stad i przyklej. (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/Logo_Polsat.svg/2000px-Logo_Polsat.svg.png)
:twisted:

Czyt. cwicz bo inaczej sie nie nauczysz, najwyzej kolezanka poczeka. Albo daj tu fote, zara zapodamy z 15 propozycji.

zolton
19-06-2014, 09:38
Czyt. cwicz bo inaczej sie nie nauczysz, najwyzej kolezanka poczeka. Albo daj tu fote, zara zapodamy z 15 propozycji.

Już widzę jakie to propozycje będą :D
Np. ww słoneczko polsatu albo zdjęcie słońca z przestrzeni kosmicznej :D

Staram się ale dalej nic nie wychodzi :/

zgera
19-06-2014, 09:53
Już widzę jakie to propozycje będą :D
Np. ww słoneczko polsatu albo zdjęcie słońca z przestrzeni kosmicznej :D

Staram się ale dalej nic nie wychodzi :/

Tu by się Kopernik przydał, on by coś zaradził.

zolton
19-06-2014, 10:06
Kopernik to akurat słońce by w miejscu zostawił a całą resztę przeniósł :D

zgera
19-06-2014, 10:12
Kopernik to akurat słońce by w miejscu zostawił a całą resztę przeniósł :D

Nie ważne to przesuniesz, liczy się efekt końcowy.

devilcape
19-06-2014, 10:54
Kopernik to akurat słońce by w miejscu zostawił a całą resztę przeniósł :D

Dobre!!;)

Wklejaj zdjęcie!

zolton
19-06-2014, 11:13
Ok. No to wrzucam link do zdjęcia o oryginalnym rozmiarze.
http://s6.ifotos.pl/img/DSC4965jp_eeaspeh.jpg

devilcape
19-06-2014, 11:15
Szkoda, ze blendy nie miałeś...

zolton
19-06-2014, 11:16
Noo niestety kolega dzień wcześniej do domu zabrał taką na 160 cm :/

RobertMiernik
19-06-2014, 11:28
Powiel warstwę, przesuń tą dolną i maską odkryj to co trzeba.

zolton
19-06-2014, 11:33
O tym nie pomyślałem. Ciekawe :)
Cały czas się stęplem bawię. Zaraz zobaczę jak to zadziała.

zolton
19-06-2014, 11:43
Chyba jednak sobie i z tym nie radzę bo powstają dwa słońca :/

RobertMiernik
19-06-2014, 11:57
Maskę warstwy dodaj i usuń to z górnej warstwy odkrywając to z dolnej

shaolin
19-06-2014, 11:57
Masz, najszybszy tjun foty w historii.
http://imageshack.com/a/img853/9985/nabs.jpg

Z tej okazji zjem se mielonego.

zolton
19-06-2014, 12:13
Ale żarówa :D
Trochę za duże :D

shaolin
19-06-2014, 12:23
Widziales kiedys Slonce? Slonce jest wieksze niz Ziemia, wiec i tak niezle, ze sie zmiescilo tam gdzie sie zmiescilo :razz:

zolton
19-06-2014, 12:26
Haha :D
Teraz po przyjrzeniu się zauważyłem, że użyłeś tylko gumki :D

Z maską dalej sobie nie radzę :/
Jednak PS nie dla mnie :P

shaolin
19-06-2014, 12:31
Przyjrzeniu, to po pierwsze. Po drugie uzylem Liquify, a nie jakiejs gumki, nie uzywam gumek bo gumki sa dla cieniasow :twisted:

EDIT: Masz http://imageshack.com/a/img822/9809/qj3k.jpg - zmazalem stare, namalowalem kolko biale i dalem outer glow :razz: 0.5s roboty.

2pompony
19-06-2014, 13:09
Nie dawaj tego zdjęcia dziewczynie, bo wyjdziesz na cieniasa. Prawdziwi twardziele dają w to miejsce Saturna, dopiero wtedy się liczy.

Feni
19-06-2014, 13:17
I to jest chyba najlepszy sposób shaolin, bo ogólnie rzecz biorąc to to słońce kiepsko wyszło oryginalnie- jakieś takie krzywe ;). Wystempluj i zrób nowe- sztuczne ;p

A co do samego przesunięcia, to dobre efekty dla niezbyt wymagających daje narzędzie "przesuwanie w uwzględnieniem zawartości" po ang. to chyba "remix tool" się nazywa.

zolton
19-06-2014, 13:41
Dzięki wielkie Panowie :)

KolczastyNorman
30-06-2014, 22:16
Witam mam podobny problem ze słońcem tyle że chciałbym widzieć co źle zrobiłem i na przyszłość postarać się żeby nie pojawiało się na zdjęciach. Na oryginalnym zdjęciu zoltona w powiększeniu widać lekko jajowate słonce a do tego pod nim pionowe kreseczki. Jak zrobić żeby podczas fotografowania słońca nie pojawiały się takie efekty?
A tak na marginesie jest jakiś wątek na forum odnośnie błędów na zdjęciach lub nie pożądanych efektach taki żeby za każdym razem nie zakładać kolejnego tematu??

zolton
01-07-2014, 11:03
Takie kwiatki jak jajowate słońce lub kolorowe słupy jednego koloru (robiąc zdj pod słońce) powoduje matryca. W naszych puszkach (D40/D70) jest matryca CCD. Przy CMOS-ie czegoś takiego nie ma.

KolczastyNorman
01-07-2014, 22:46
i nic się nie da z tym zrobić oprócz obróbki lub zmiany sprzętu??

Borat1979
01-07-2014, 23:47
Takie kwiatki jak jajowate słońce lub kolorowe słupy jednego koloru (robiąc zdj pod słońce) powoduje matryca. W naszych puszkach (D40/D70) jest matryca CCD. Przy CMOS-ie czegoś takiego nie ma.

Używałem D80 przez 4 lata i nigdy czegoś takiego nie miałem.

A kształt słońca to kwestia obiektywu a nie matrycy.

KolczastyNorman
04-07-2014, 23:48
Używałem D80 przez 4 lata i nigdy czegoś takiego nie miałem.

A kształt słońca to kwestia obiektywu a nie matrycy.

a nie kwestia ustawień ??