PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie Bieli w D70



linux_user
16-09-2004, 15:49
Jestem tu nowyna forum wiec witam stalych bywalcow.
Czy ktos z was ma jakis link lub info na temat ustawiania WB w D70.
Przegladalem ostatnio pare stron i spotkalem sie z opinia ze przy automatycznym ustawieniu WB najlepiej zmienic to o -2. Podobno w ten sposub mozna osiagnac lepsza soczystosc kolorow i zdjecia nie sa takie wyplowiale .....jakies info na ten temat

Kaleid
16-09-2004, 16:00
Jesli robisz w NEF nie ma to znaczenia...natomiast w jpg lepiej korzystac z manualnego...automatyczny dziala roznie

linux_user
16-09-2004, 16:08
Na razie robie w jpg nie bardo mam czas na postprocesing paruset zdjec co tydzien lub nawet 50-100 dziennie. Nie pokusilem sie jeszcze tez o kupienie Capture 4.1 lub PS a bez tego raczej nici z obrobki NEF.
Co masz na mysli pod pojeciem manualnego ustawienia .... dokonanie pomiaru przed kazdym zdjeciem czy kozystania z tych kture sa wbudowane np slonca , chmury cien itp ith.
Robie zdjecia od 30 lat jako hobby ale wlasciwie poza kilkoma tanimi cyfrowymi aparatami zawsze robilem lustrzankami (od drucha - zenita -smieny -pentaxa - 8008 do chwili obecnej ) i pomiar bieli jakos mi nie lezy w temacie

jiro
16-09-2004, 16:18
Mysle, ze to w jakis sposob powinno Ci pomoc.
Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.

Pozdroofki 4All

linux_user
16-09-2004, 19:01
Dobry link troche mi to rozjasnilo w glowie i na matrycy
Jeszcze raz dzieki.....musze troche poeksperymentowac...

Pomylone Misie
18-09-2004, 16:57
:lol: BOLO ORLE :lol:

Henryk
20-09-2004, 16:10
Ja miałem przygody przy mieszanym oświetleniu, nie zawsze dawał sobie radę.
Jeśli w takich warunkach nie bardzo jest czas na cykanie wzorca przed każdym ujęciem, to najbezpieczniej ustawić do błysku.