PDA

Zobacz pełną wersję : Pomoc w identyfikacji "gada"



Misher
03-06-2014, 21:39
Hej, właśnie pracowałem sobie przy kompie i nagle coś mnie użarło w rękę. Przez chwilę zakuło a potem przestało. Pierwszy raz widzę coś takiego na oczy, ma około 7mm ma zielony pasek przez całe ciało i dwa ciemniejsze brązowe po bokach.

Wiem, że jest tutaj sporo osób zajmujących się szeroko rozumianą przyrodą, więc może ktoś podpowie co to jest za żyjątko dlaczego to mam u siebie i jak się tego ewentualnie pozbyć? Zdjęcia sprawcy tutaj (http://img286.imagevenue.com/img.php?image=822916922_MRS_1672_122_467lo.JPG) i tutaj (http://img43.imagevenue.com/img.php?image=822908596_MRS_1665_122_68lo.JPG).

Niestety nie mam obiektywu makro więc jakość bardzo kiepska.

zgera
03-06-2014, 21:47
Zabij go.

nikoniarz
03-06-2014, 21:54
Już po Tobie...

kolas
03-06-2014, 21:56
Złotook - larwa ??

rooner
03-06-2014, 21:59
Oddaj mu.

Misher
03-06-2014, 22:05
A może jak mnie dziabnął to będę jak spiderman ;) albo chociaż muchoman :mrgreen:

To faktycznie larwa złotooka. Dzięki za pomoc. Zaraz zrobię mu holocaust ;)


Edit; nie będę go jednak zabijać, przeczytałem właśnie, że to całkiem przyjazne stworzonko. Zjada mszyce, mrówki i inne małe owady. Zaraz wypuszczę go do ogrodu.

sasz87
03-06-2014, 22:10
dezodorant + zapalniczka taki zestaw powinien pomóc :) tylko z dala od firanek.

Misher
03-06-2014, 22:12
Nie mogę, mam miękkie serce ;)