PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek do D7000



Migacz112
03-06-2014, 20:19
Dzień dobry!

Szukam jakiegoś paska do wspomnianej w temacie lustrzance, pomoglibyście? Miałby utrzymać secik D7000+105mm micro od nikona+sabinkę. Przy takim zestawie oryginalny pasek zaczyna wrzynać się w szyję, co nie et zbyt przyjemne. Celuję w coś od 70 do 100zł. Miły widziany neopren czy też linki , metalowe wszyte w pasek. Zastanawiałem się nad paskiem Camera Armor http://www.cyfrowe.pl/aparaty/camera-armor-pasek-safe-grip,9397,positive.html#opinionFormMessage Którego szło dostać w cenie 100zł, ale niestety wyszedł już chyba z obiegu. Podobał mi się również bo nie miał plastikowych części, którym bym chyba nigdy nie zaufał. Czego wy używacie? Możecie coś polecić?

bryk77
04-06-2014, 04:05
Większość na tym forum poleca neoprenowe paski Matin (http://www.amazon.com/Neoprene-Unbranded-Curved-eFonto-Cleaning/dp/B00J5E1LJ6/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1401847347&sr=1-1&keywords=matin+strap). Osobiście preferuję paski na ramię typu sling.

kwiatek88
04-06-2014, 09:23
Ja czasem zakładam coś takiego http://www.fotograficzneakcesoria.pl/statyw-naramienny-steadicam-z-dodatkowym-uchwytem-na-lampe,id61.html
Szału nie ma ale odciąża znakomicie na dłuższą metę.Za taką cenę... a można znaleźć jeszcze taniej!

mishaT
04-06-2014, 12:10
Większość na tym forum poleca neoprenowe paski Matin. Osobiście preferuję paski na ramię typu sling.

Kierując się właśnie opiniami większości kupiłem Matina i jestem zadowolony. Noszenie D7000 z ważącym 1,3 kg jest do wytrzymania, czego nie wyobrażam sobie ze standardowym. Jedyny minus jak dla mnie to jego "ciepłość" - działa trochę jak szalik. W upale bywało ciężko :)

Nie bez znaczenia dla mnie jest też to, że nie rzuca się w oczy. Brak wielkiego żółtego napisu :) w pewnych miejscach jest plusem.

Chilon
15-06-2014, 22:12
Większość na tym forum poleca neoprenowe paski Matin (http://www.amazon.com/Neoprene-Unbranded-Curved-eFonto-Cleaning/dp/B00J5E1LJ6/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1401847347&sr=1-1&keywords=matin+strap). Osobiście preferuję paski na ramię typu sling.

A co to ów sling?

Migacz112
22-06-2014, 18:17
@Chilon Zgaduję że to taki przewieszany przez głowę z aparatem zamontowanym luźno na pasku za pomocą mocowania statywowego - aparat wisi nam na wysokości pasa a chcąc zrobić zdjęcie podnosimy go do poziomu oczu, co umożliwia nam sprzączka którą aparat mocowany jest do paska właśnie za pomocą mocowania statywowego. Pewnie coś w tym stylu: http://www.zabierzkoniecznie.pl/pol_pl_Pasek-reporterski-do-aparatu-Nikon-Canon-24713_3.jpg