PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Droga Atlantycka



kapek
02-06-2014, 16:44
1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s3.postimg.org/i3lr8zt77/zachodatlantycki.jpg)

Jeden z pomostów umożliwiających wędkowanie wprost z Oceanu Atlantyckiego. Piękne miejsce zwłaszcza o zachodzie słońca :)

Pozdrawiam
pg

bajcy
02-06-2014, 16:52
Nawet nie wiesz jak cieszyłem się wchodząc w Twojego posta, liczyłem że zobaczę coś, co chciałbym zobaczyć na własne oczy... a tutaj niespodzianka.
Niestety, ale za mało drogi, za wiele kadr nie odnosi się do tytułu wątku.

alexsob
02-06-2014, 17:00
Mi się ten kadr podoba ale jeśli mogło by być szerzej to było by lepiej. kadr nie do końca przemyślany

Greg77
02-06-2014, 17:30
Za slowami kolegi Bajcy, zaswiecilo mi sie w glowie jak zobaczylem tytul...a tu takie przyjemne zdjecie, ale nie przedstawiajace tutulowej drogi.

kapek
02-06-2014, 18:23
Rzeczywiście może lepszy byłby tytuł o "wędkarzach" albo "zachodzie słońca" na Drodze Atlantyckiej, ale chyba już nie można edytować tytułu ? :)

Mam jeszcze takie zdjęcie bardziej drogowe z tego miejsca i jeszcze z partnerką podróży :) Wiem, że trochę pojechałem z obróbką ale jakoś mi się ten klimat podoba - jest tak księżycowo, tak bardzo norwesko...

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s14.postimg.org/5tp8fz701/norway2.jpg)

Dzięki za komentarze,
Pozdrawiam
pg

moshica
03-06-2014, 09:46
Moim zdaniem dobre prace, jedynka trochę ciemnawa, tonacja i pomysł dobry, panorama też pasuje.
Dwójka tonalnie płaska, ale kadrowo bardzo dobrze pokazana droga i bohaterka w drodze. Mnie się podoba.

Kusy
03-06-2014, 11:09
1 bardzo klimatyczna, podoba mi się, lecz rzeczywiście nie współgra z tytułem. Na 2 duuży plus za kompozycję, dobre oko :)

Nikonozaur
03-06-2014, 12:39
Jedynka może "robić" za klimatyczną, choć ja akurat nie jestem zwolennikiem takich fotek. Dwójka już w ogóle bardzo turystyczna - ani światła, ani kadru.
Klimat klimatem w rzeczywistości jednak miejsce to jest oblegane przez zastępy rozwrzeszczanych (przede wszystkim) Niemców usiłujących wyciągnąć z wody wszystko co żyje. To właśnie ze względy na kulinarne zapędy tej nacji wprowadzono w Norwegii limit wywozowy na złowione ryby, bo chłopaki zza Odry potrafili załadować do swoich uzbrojonych w zamrażarki kamperów kilkaset kilogramów filecików rybnych. Kto by się spodziewał, że mają aż taki apetyt? :shock:

Kusy
03-06-2014, 12:52
Przykro słyszeć, tak naprawdę... Szkoda, że za sprawą turystów, ich ilości czy raczej ich zachowania, takie miejsca tracą na uroku. Finał jest taki, że lepiej wyglądają na fotografii niż w rzeczywistości. Mimo wszystko, powinno być na odwrót...

Greg77
03-06-2014, 15:34
Klimat klimatem w rzeczywistości jednak miejsce to jest oblegane przez zastępy rozwrzeszczanych (przede wszystkim) Niemców usiłujących wyciągnąć z wody wszystko co żyje. To właśnie ze względy na kulinarne zapędy tej nacji wprowadzono w Norwegii limit wywozowy na złowione ryby, bo chłopaki zza Odry potrafili załadować do swoich uzbrojonych w zamrażarki kamperów kilkaset kilogramów filecików rybnych. Kto by się spodziewał, że mają aż taki apetyt? :shock:

Jedynie dlatego, ze nasza nacja ma tam daleko, jak bys widzial co polacy robia szarpiac makrele z oceanu to bys padl, sa tacy ktorzy sie samymi makrelami zywia...40 hakow na zylce i z 50m klifu szarpia pelne haki.

Co do zdjecia to drugie mi sie podoba, dobry turystyk, rowerek dodaje zycia, kadr mnie sie podoba i obrobka wcale nie jest taka pojechana, fakt, swiatla brak, ale coz, jak bym tam o takiej porze byl to tez bym zdjecia robil ;)

MasterKzaM
03-06-2014, 17:10
Oprócz Polaków są tam jeszcze niemcy , którzy lubuja makrele bardziej niż dorsza czy czarniaka. Bylem tam dwa lata temu i przywyklem do takich zachowań jakie widziałem nad woda.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

MasterKzaM
03-06-2014, 17:11
BTW. Fotograficzne i wedkarsko super miejsce, gratuluje tajnych fotek

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Nikonozaur
03-06-2014, 19:53
Jedynie dlatego, ze nasza nacja ma tam daleko [...]
Wbrew pozorom naszych turystów jest tam sporo, w zasadzie w każdym znanym miejscu słychać polszczyznę. Mimo wielokrotnego już tam pobytu naprawdę nie spotkałem się z jakimś mocno nagannym zachowaniem.
U Ciebie był kryzys, UE wpompowała w Zieloną Wyspę prawie 100 mld euro. Zrozumiałe jest więc, że ludzie chcąc pomóc swojemu krajowi w potrzebie i zamiast pójść na socjal poszli na ryby. :mrgreen:

124miko
03-06-2014, 22:04
Droga Atlantycka, moim zdaniem, jest mocno przereklamowanym, krótkim odcinkiem zwykłej drogi z jednym mostem, którego przęsło zbudowano "po łuku" . Żałowałem, że dałem się tam zaciągnąć przez kumpla.
Na zdjęciach się niespecjalnie znam, więc jak wszyscy mówią, że OK, to OK :)

kapek
13-06-2014, 00:37
Hej, wróciłem z wyjazdu, bardzo dziękuję za wszystkie komentarze.

Może miałem to szczęście, że oprócz 4 turystów z Niemiec łowiących ryby i rowerowej pary z Holandii nie było tam nikogo. Chociaż faktycznie w Norwegii większe wrażenie wywarła na mnie wyspa Smola, na której co ciekawe, znajduje się bardzo podobna droga do tej "Atlantyckiej". Nie wiem nawet czy nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Dodatkowo wysepka jest prawie zupełnie płaska, o co w Norwegii ciężko. No i nikogo tam nie ma! Polecam szczególnie rowerzystom ;)

Pozdrawiam serdecznie
pg