PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Gdzieś tam na szlaku...



bajcy
31-05-2014, 23:30
czy jest coś piękniejszego od Gór?

***Zapraszam***


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/19small-4.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-1opNGrWRwxk/U4pIK-5aE8I/AAAAAAAABtY/jz6eVfYCjWk/w1024-h613-no/19small.jpg)

Pozdrawiam
Janusz

deemes
01-06-2014, 01:58
światełko ładnie działa na środeczku"_)

ps. ... jest ! Morze!:)

bajcy
01-06-2014, 11:59
No nie wiem czy mogę się z Toba zgodzić;) na morzu takiej różnorodności nie uswiadczy;)

alexsob
01-06-2014, 12:59
To nasze taterki czy SK?

szlug
01-06-2014, 20:44
Kurcze, widok na 5 stawów a stawów nie widać:D fota bardzo zgrabna, światło super. Jedyne co (przynajmniej u mnie tak to wygląda) to jakby ciut za bardzo nasycone. Pozdrawiam

Radek_1
01-06-2014, 22:31
Fajne kolorki w zgrabnej odsłonie. OK!

Duder
02-06-2014, 12:28
No, jeśli to są nasze Tatery, to kolorki raczej nie są chyba naturalne, chociaż światło potrafi różne cuda tworzyć. Jako zdjęcie bez tych wątpliwości kolorystycznych bardzo mi sie podoba, właśnie ze względu na tę niezwykła kolorystykę. Proszę powiedz, że to gdzieś na drugim końcu świata. :-)

zgera
02-06-2014, 12:36
Jakoś nie kojarzę tego regionu z naszymi Tatrami, chyba że jakiś nieznany mi dotąd zakątek w Słowacji.
Kolorystyka to kwestia gustu, ja lubię naturalną, a nasze Tatry tak nie wyglądają.
Sam kadr przypadł mi do gustu.

bajcy
02-06-2014, 12:37
Duder "niestety" ale to nasze Tatry:) jak wyżej napisali, zejście ze Szpiglasowej.
Zdjęcie zrobione jesienią, schodziliśmy z kolegą J@nkiem, chmury całkowicie zawitały nad dolinę, by co jakiś czas puszczać promyczki:)

bajcy
02-06-2014, 12:39
Jakoś nie kojarzę tego regionu z naszymi Tatrami, chyba że jakiś nieznany mi dotąd zakątek w Słowacji.
Kolorystyka to kwestia gustu, ja lubię naturalną, a nasze Tatry tak nie wyglądają.
Sam kadr przypadł mi do gustu.

Zbyszek, to teraz to mnie zaskoczyłeś, że Ty nie wiesz gdzie to;)

zgera
02-06-2014, 12:41
Duder "niestety" ale to nasze Tatry:) jak wyżej napisali, zejście ze Szpiglasowej.
Zdjęcie zrobione jesienią, schodziliśmy z kolegą J@nkiem, chmury całkowicie zawitały nad dolinę, by co jakiś czas puszczać promyczki:)

A jednak, z każdego miejsca widać to inaczej, góry mają to do siebie że nic się nie powtarza, za każdym pagórkiem czeka na nas nowy widok.


Zbyszek, to teraz to mnie zaskoczyłeś, że Ty nie wiesz gdzie to;)

Janusz, przewodnikiem górskim nie jestem, wszystkich rejonów jeszcze nie odwiedziłem i tak jak wyżej napisałem z każdego miejsca widać to inaczej.

bajcy
02-06-2014, 12:44
Zbyszku, ale Świnica, Zawrat, Kozi Wierch...nic Ci nie powiedziały?;p OJ nie ładnie;)

moshica
02-06-2014, 13:45
Zejście ze Szpiglasowej do 5tki Januszowi ładnie pod nogi zaświeciło ;-)

Duder
02-06-2014, 13:59
Duder "niestety" ale to nasze Tatry
chmury całkowicie zawitały nad dolinę, by co jakiś czas puszczać promyczki:)

No to niestety Ty tu zawiniłeś, prawdopodobnie za mocno podkrecając nasycenie, a i WB za mocno chyba w brązy poszedł, zwłaszcza na chmurach to widać. Jednakowoż podoba mi się jak wspomniałem.

bajcy
02-06-2014, 14:09
Nie chce się sprzeczać co do kolorów, ale myślę że aż tak nie odbiega od oryginały, może ciutkę;)
popatrzę jak wrócę do domu.

zgera
02-06-2014, 16:25
Zbyszku, ale Świnica, Zawrat, Kozi Wierch...nic Ci nie powiedziały?;p OJ nie ładnie;)

Jak stałem na Świnicy i na Kozim Wierch zupełnie inny widok.

moshica
02-06-2014, 16:53
Ale to jest widok ze Szpiglasowej na Orlą ;-)

Radek_1
02-06-2014, 19:45
Czytając powyższe ubolewam nad znajomością terenu niektórych Kolegów :) Jeśłi już to jest takie powiedzenie - nie obraźcie się - milczenie jest złotem..., co zresztą pozostaje kolorystycznie powiązane z tą naturalną jakby kto nie wierzył kolorystyką tatrzańskiej jesieni...! ;)

Duder
02-06-2014, 21:18
jest takie powiedzenie - milczenie jest złotem..., co zresztą pozostaje kolorystycznie powiązane z tą naturalną jakby kto nie wierzył kolorystyką tatrzańskiej jesieni...! ;)

Jest też inne powiedzenie - "Na końcu języka masz przewodnika" oraz "Kto pyta nie błądzi", no i jeszcze kilka podobnych. Tak, że nie widzę nic zdrożnego w dopytywaniu co, gdzie i jak, nie każdy musi znać Tatry jak własną kieszeń. Co do kolorów jakoś jednak nie wierzę, choć w tych rejonach niestety dawno już nie byłem, to jednak pamiętam dość dokładnie.
bajcy - co myślisz o takiej (http://i1166.photobucket.com/albums/q610/Duder172/19smallD_zpsfba0730c.jpg) wersji?

milk
02-06-2014, 21:35
Dorzucę i ja coś od siebie ... fota jak widzę z szuflady :)

co do nasyceń ...cóż Janusz tak lubi :) czasem deko za mocno ale w tym wypadku nie razi tak bardzo i fotka ma swój klimat!

co do topografii ... w tym rejonie najbardziej rozpoznawalny jest środek Orlej Perci czyli "amfiteatr" Zamarłej Turni jednej z klasycznych i najbardziej obleganych ścian tatrzańskich... Świnica obok to też charakterystyczna bryła nie do pomylenia z innymi tatrzańskimi wierchami.

foteczka bardzo fajna ... wydrukowana wielkoformatowo mogła by cieszyć oko na niejednej ścianie!

zgera
02-06-2014, 21:51
Powiem tak, spojrzałem na zdjęcie nie zwracając uwagi na góry a na kolorystykę i doszedłem do wniosku że to nie Tatry.
O ile trawa i drzewa jesienią zmieniają kolory to kamienie kolorów raczej nie zmieniają, a na moim monitorze nawet kamienie są żółte.
Mam sporo swoich zdjęć z Tatr i wydaje mi się że z tymi kamieniami coś jest nie tak nawet przy takim świetle, stąd ta moja zmyłka.

Radek_1
02-06-2014, 21:56
Wsadziłem kij w mrowisko, nie o to mi chodziło, więc Chłopaki - sorry... Jak napisał milk ten widok to tatrzańska klasyka, stąd moje zdziwienie.
Zachęcam do wędrówek coby się utrwalało. Do siebie również kieruję tę uwagę - pozdrawiam...! :)