PDA

Zobacz pełną wersję : Symulacja negatywu - konwersja do B&W



adrian
25-04-2007, 16:27
Cześć.

Jakiś czas temu widziałem na forum link do strony, gdzie było opisane jak za pomocą PS'a osiągnąć wygląd zdjęcia zbliżony do różnych rodzajów negatywu, niestety linka gdzieś "posiałem" a przegrzebanie forum nie przyniosło skutku (sporo martwych linków).

Czy ktoś ma gdzieś zapisany ten adres?

pan_narciarz
25-04-2007, 17:19
A oto i on :) (Jeśli oczywiście o ten Ci chodzi)
http://tiny.pl/dfjf

adrian
26-04-2007, 08:23
A oto i on :) (Jeśli oczywiście o ten Ci chodzi)
http://tiny.pl/dfjf

Nie, nie o ten. Ten już mam w ulubionych :)
Dzięki za reakcję!

felipe
26-04-2007, 13:32
Nie, nie o ten. Ten już mam w ulubionych :)
Dzięki za reakcję!

A mógłbyś się pochwalić tym linkiem? Jestem zainteresowany.

adrian
26-04-2007, 13:45
A mógłbyś się pochwalić tym linkiem? Jestem zainteresowany.

Pisałem o linku, który podał pan_narciarz.

sokrates
26-04-2007, 13:56
jest taka wtyczka do PS'a DxO filmpack 1.1 niestety płatna. symuluje kolorystykę i ziarno różnych materiałów od B&W na slajdach kończąc.

adrian
26-04-2007, 14:09
jest taka wtyczka do PS'a DxO filmpack 1.1 niestety płatna. symuluje kolorystykę i ziarno różnych materiałów od B&W na slajdach kończąc.

Nie chodzi mi o wtyczki, raczej o zabawy z mieszaniem kanałów, krzywymi itp. Prawda jest taka, że jak coś konwertuję do B&W to zwykle mi się to nie podoba i się męczę z tym jak koń na westernie. Myślę, że takie coś pomogłoby mi to złapać jakoś...

bombel
26-04-2007, 15:25
Weź zdjęcie i na wstępie zobacz, jak wyglądają poszczególne kanały (Ctrl 1, 2, 3, ~). To da Ci podstawowe pojęcie o tym, co z czymn można zmieszać.

Potem weź layer korekcyjny Channel Mixer, zaptaszkuj Monochrome i dodawaj/odejmuj te kanały, które poprzednio oglądałeś pojedynczo. W zasadzie są tysiące możliwości, i niewykluczone, że któraś Ci się spodoba.

Oczywiście do tego możesz dołożyć inne layery korekcyjne (np. krzywe, levelsy), które będą działać na całość obrazu, na wybrane fragmenty (np. niebo), i/lub na poszczególne składowe (R, G, B).

Dodając na końcu layer z Color Balance - możesz ocieplać, ochładzać, dodawać złotego błysku lub sepii - słowem masz tak kosmiczne możliwości, że w zasadzie nic więcej nie potrzeba.

adrian
26-04-2007, 15:40
Weź zdjęcie i na wstępie zobacz, jak wyglądają poszczególne kanały (Ctrl 1, 2, 3, ~). To da Ci podstawowe pojęcie o tym, co z czymn można zmieszać.

Potem weź layer korekcyjny Channel Mixer, zaptaszkuj Monochrome i dodawaj/odejmuj te kanały, które poprzednio oglądałeś pojedynczo. W zasadzie są tysiące możliwości, i niewykluczone, że któraś Ci się spodoba.

Oczywiście do tego możesz dołożyć inne layery korekcyjne (np. krzywe, levelsy), które będą działać na całość obrazu, na wybrane fragmenty (np. niebo), i/lub na poszczególne składowe (R, G, B).

Dodając na końcu layer z Color Balance - możesz ocieplać, ochładzać, dodawać złotego błysku lub sepii - słowem masz tak kosmiczne możliwości, że w zasadzie nic więcej nie potrzeba.

Ooo... takie coś mi na pewno pomoże. Chyba się przeproszę z PS'em :)

Dzięki bombel!

Tak coś bez agresii piszesz... ;)

Albert44
26-04-2007, 15:47
Jest taka wtyczka pod PS-a działa też pod IrfanView( btw: szybciej moim zdaniem) nazywa się B/W Styler i konwertuje do obrazów czarno-białych. Obecna wersja 1.01 ma dodanych kilkanaście nowych negatywów + IR, filtry ND, standardowe dla fotografii cz-b, sepie i inne bajery, symulacje papierów...... Poszukaj w googlach.... W przypadku trudności ;) , pisz na priva, postaram się pomóc.

adrian
26-04-2007, 16:02
Jest taka wtyczka pod PS-a działa też pod IrfanView( btw: szybciej moim zdaniem) nazywa się B/W Styler i konwertuje do obrazów czarno-białych. Obecna wersja 1.01 ma dodanych kilkanaście nowych negatywów + IR, filtry ND, standardowe dla fotografii cz-b, sepie i inne bajery, symulacje papierów...... Poszukaj w googlach.... W przypadku trudności ;) , pisz na priva, postaram się pomóc.

Dzięki, dzięki, ale jakoś sobie dam radę (mam nadzieję) bez automatów :)

Valdek_Tychy
26-04-2007, 16:11
Tak coś bez agresii piszesz... ;)

Ja bym powiedział,że znaczek tyldy "~" w wypowiedzi Bąbla ma wybitnie agresywny charakter ;)

adrian
26-04-2007, 16:13
Ja bym powiedział,że znaczek tyldy "~" w wypowiedzi Bąbla ma wybitnie agresywny charakter ;)

Im dłużej patrzę tym bardziej mi to na kobrę wygląda. Chociaż z tej odległości nie wiem czy to nie zaskroniec ;)

bombel
26-04-2007, 16:40
Tak coś bez agresii piszesz... ;)

Hollender, wszystko przez kłopoty z pamięcią... Wiedziałem, że o czymś zapomniałem; zapomniałem se bluznąć po prostu.

Ale niefart... Tak zapomnieć. Normalnie wstyd, jak ta sirota strapiona, taka bezagresyjna....




PS
Od tej pory w każdym zdaniu będę przytaczać (po kilka razy) nazwę krzywych po angielsku.

KozaK
26-04-2007, 18:47
W numerze PBase z października 2005 na stronach 23-28 jest bardzo dobry (jak dla mnie) artykuł na temat konwersji do B&W (jest m. in. tabelka z wartościami ustawień w channel mixer dla symulacji różnych filtrów barwnych). Polecam

adrian
26-04-2007, 20:42
W numerze PBase z października 2005 na stronach 23-28 jest bardzo dobry (jak dla mnie) artykuł na temat konwersji do B&W (jest m. in. tabelka z wartościami ustawień w channel mixer dla symulacji różnych filtrów barwnych). Polecam

Dzięki wielkie Koza_K. Zessałem właśnie ten numer, przeglądnę jak skończę wieszać firanki (straszna robota) ;)

bombel
26-04-2007, 22:06
Wiesz co to jest jest jedna ropucha i 40 żabek? Teściowa wiesza firanki :) Najlepsze, że ten dowcip opowiedziała mi moja własna teściowa. :)

A wracając do rzeczy - możesz dać mi krótką instrukcję, co zrobić, żeby też ściągnąć ten odcinek - bo w ogóle ne wiem co i jak... A może od razu linka do niego...

Mosquito
26-04-2007, 22:14
Przyłączam się do prośby :)

bombel
26-04-2007, 22:23
Dobra, pomyślałem przez chwilę.

http://www.pbase.com/magazine <- tam jest spis magazynów.

Zaraz spróbuję, czy uda się coś ściągnąć.



[edit]
Idzie. Okazało się w sumie proste jak na mój umysł jeszcze.

pan_narciarz
26-04-2007, 22:24
Link do tego numeru:
http://i2.pbase.com/o1/mag/pbase_magazine_vol3_oct2005.pdf

Reszta numerów:
http://www.pbase.com/magazine

Ech widzę, że już znalazłeś :)

adrian
26-04-2007, 22:38
Tak się zafirankowałem, że nie zauważyłem że pisaliście ;)

bombel
28-04-2007, 15:44
Tak się zafirankowałem, że nie zauważyłem że pisaliście ;)

To teraz musisz przepięknie wyglądać... :)

adrian
28-04-2007, 19:52
To teraz musisz przepięknie wyglądać... :)

:-P

adrian
09-05-2007, 15:11
Znalazłem to czego szukałem:

http://www.pbase.com/digitalrebel/bw_film_types
http://photo.net/bboard/q-and-a-fetch-msg?msg_id=00DrC6

Jeszcze tego nie testowałem, ale może komuś się przyda :)

Mosquito
10-05-2007, 22:21
Trafiłem dziś na ciekawa stronę

http://www.retouchpro.com/forums/photo-art-101/4769-tutorial-05-converting-color-image-black-white-grayscale-bw.html

zbiór linków do rożnych metod przejścia z koloru do B&W, i w sumie wszystkiego co z B&W może się wiązać.

Wygląda to na bardzo ciekawe miejsce, może komuś pomoże

Pozdrawiam Jarek