PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonać zdjęcie pod słońce?



zolton
28-05-2014, 22:57
Witam

Ostatnio na obozie porobiłem kilka zdjęć. Chciałem zrobić pod słońce zdjęcie naszej "tarczy" a raczej celu do rzucania włócznią. W wizjerze wyglądało to fajnie jednak na zdjęciu pojawił się taki zielony pas (jak gdyby była prześwietlona klisza w analogu).

W linku raw.
http://www.speedyshare.com/Z85gX/DSC-4325.NEF

Greg77
28-05-2014, 23:18
Masz matryce ccd a na nich takie rzeczy bywaly, zbyt mocne slonce bezposrednio w obiektyw moze spowodowac takie cos...

zolton
29-05-2014, 00:30
Aha. Czyli jak coś to takie zdjęcia tylko przez filtr?
Zbieram zaskórniaki na D300 - tam się może coś takiego przytrafić czy nie?

Greg77
29-05-2014, 07:38
No pieknie naprodukowalem sie z odpowiedzia i nic, poszedlem na inna strone nie zatwierdzajac odpowiedzi :D
Coz mialem aparat z matryca niemal taka jak twoja i kilka razy mialem taka "tecze", potem puszki z cmosem juz nie robily takich problemow, wiesz to jest juz spory krok technologiczny pomiedzy D70 a pierwszym cmosem D300/D90.
Co do samych zdjec to mysle, ze zadnego filtra nie potrzebujesz, rob zdjecie kiedy slonce jest slabsze, blisko zachodu, sam tak robilem na ccd i problemu wtedy nie ma.

zolton
29-05-2014, 08:45
Ok. To dzięki wielkie za odpowiedź. Postaram się trzymać Twoich rad zanim kupię D300 :)