Zobacz pełną wersję : Efekt Brenizera + błysk
Tak sobie rozważam teoretycznie, jak połączyć Brenizera z doświetlaniem osoby na tymże zdjęciu. Lampa raczej nie pociągnie całej serii (powiedzmy 30-40 zdjęć), więc wypadałoby błysnac tylko na kilka klatek, gdy fotografujemy modela. A później? Nie da się szybko wyłączyć lampy, szczególnie jeśli jest w oddali i nie mamy pomagiera.
Ktoś z Was praktykowal?
Wysłane z aparatu Samsung 36 Mpix
Wyłącz wyzwalacz na body po prostu ;)
No tak, ale boję się, że wtedy wybije się z rytmu i rozprosze modela
Wysłane z aparatu Samsung 36 Mpix
Zacznij od klatek z modelem, zrób je z błyskiem, później wyłącz wyzwalacz i pstrykaj reszte dookoła.
piotrbzdyra
31-05-2014, 08:04
Witam, mozna w body przypisywać przyciskom rożne funkcje. Ja używam przednich dwóch przycisków funkcyjnych do moich potrzeb. Na stałe mam ustawiony dolny przycisk na pomiar punktowy, a górny na wyłączanie błysku. Robisz zdjęcia z lampa i gdy chcesz klatki bez błysku wciskasz na ten czas guziczek i masz bez błysku :)
Pozdrowienia i czekam na efekty twoich dokonań.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.