PDA

Zobacz pełną wersję : Ciemne tło z użyciem lampy w dzień



marian
03-08-2005, 22:31
Witam, mam problem z wykonaniem dobrych fotek w słoneczny dzień z użyciem SB800. Zawsze tło jest ciemne co u mojego koleżki canoniarza nie występuje. Fotki bez lampy są o wiele jaśniejsze na drugim planie. Używałem TTL i TTL BL zazwyczaj na zewnątrz i ustawienia manualne zazwyczaj priorytet czasu 1/125 i za holerę nie wiem co jest. Mam D70 z kitem i 50/1.8 PORADŹCIE

Gamling
03-08-2005, 22:40
Pokaz jakies zdjecie bedzie latwiej.

maroo
03-08-2005, 23:32
Może użyty czas był za krótki?

Spróbuj w trybie A, z pomiarem matrycowym i iTTL BL.

trigger
04-08-2005, 07:32
nie wiem a może synchronizacja lampy na drugą lamelkę?

Zmrożon
04-08-2005, 10:46
może na pewno czas za krótki - błysk lampy w końcu trwa duuużo krócej niż te 1/125 - i pierwszy plan oświetla błysk, a drugiego już nie - a światło zastane nie wystarcza, by ten drugi plan był naświetlony. Tak ja to widze.

mejson
07-08-2005, 11:56
ja pstrykam w trybie A i nie mam podobnych problemow :)