Zobacz pełną wersję : Ciemne tło z użyciem lampy w dzień
Witam, mam problem z wykonaniem dobrych fotek w słoneczny dzień z użyciem SB800. Zawsze tło jest ciemne co u mojego koleżki canoniarza nie występuje. Fotki bez lampy są o wiele jaśniejsze na drugim planie. Używałem TTL i TTL BL zazwyczaj na zewnątrz i ustawienia manualne zazwyczaj priorytet czasu 1/125 i za holerę nie wiem co jest. Mam D70 z kitem i 50/1.8 PORADŹCIE
Pokaz jakies zdjecie bedzie latwiej.
Może użyty czas był za krótki?
Spróbuj w trybie A, z pomiarem matrycowym i iTTL BL.
nie wiem a może synchronizacja lampy na drugą lamelkę?
może na pewno czas za krótki - błysk lampy w końcu trwa duuużo krócej niż te 1/125 - i pierwszy plan oświetla błysk, a drugiego już nie - a światło zastane nie wystarcza, by ten drugi plan był naświetlony. Tak ja to widze.
ja pstrykam w trybie A i nie mam podobnych problemow :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.