PDA

Zobacz pełną wersję : D5100 WB na szarej karcie 18%



Dino1984
27-05-2014, 18:22
Kupiłem kartę 18% do ustawiania balansu bieli i mam problem bo "nie udało się dokonać pomiaru balansu bieli" :( Dodam, że na białej karcie nie ma problemu. Ktoś wie co może być przyczyną i jak to rozwiązać?

sufenta
27-05-2014, 20:28
zobacz tu: http://www.dpreview.com/forums/thread/3171129 "I found that when I had custom setting G4 set to movie record, I couldn't measure a new custom white balance." dotyczy wprawdzie d800, ale moze jakies analogie sa

GonzoG
28-05-2014, 02:01
Kupiłem kartę 18% do ustawiania balansu bieli i mam problem bo "nie udało się dokonać pomiaru balansu bieli" :( Dodam, że na białej karcie nie ma problemu. Ktoś wie co może być przyczyną i jak to rozwiązać?

1. obiekt raczej musi być jednolity i wypełniać możliwie cały kadr. Lepiej jak jest biały, a nie szary. Szara karta 18% służy do pomiaru światła.

2. potrzebna jest odpowiednia ilość światła. Jak za mało, to nie zadziała.

3. dobrze też wyłączyć AF i zrobić nie ostre zdjęcie.