PDA

Zobacz pełną wersję : Klawiatura - czyszczenie?



124miko
26-05-2014, 21:06
Miałem brudną klawiaturę ( bezprzewodowa, iMac ). Przetarłem lekko wilgotną szmatką z detergentem i... zaczęło się. Najpierw ( po 2 dniach )nie działały niektóre klawisze, a teraz przy jednym naciśnięciu włącza się klawisz kilkukrotnie ( nie wiem, czy powtarza tę samą literę, bo mogę testować tylko hasło, które nie pokazuje co wpisałem ).
Jak to wyleczyć ? Wykąpać w wodzie destylowanej i wysuszyć ?

zolton
26-05-2014, 21:39
To nie jest Twój problem. Twoim problemem było kupienie czegoś od Apple :D

RobertMiernik
26-05-2014, 21:49
Skąd Ci przyszło do głowy czyścić klawiaturę na mokro?!

Na początek spróbuj bardzo dokładnie przeczyścić sprężonym powietrzem (takim w spreju).

HYPER
26-05-2014, 22:22
jak nie pomoga lzejsze sposoby to bardzp bezpiecznym jest zanuzenie i wyplukanie klawiatury w alkoholu izopropylowym lub jeszcze lepiej z mieszance alkoholu izopropylowego i eteru dietylowego (50/50).

Kurtz
26-05-2014, 22:30
Rozbierz klawiaturę, wyczyść IPA. Nie kupuj aple.

Carlos_lo
26-05-2014, 22:34
kup klawiature na usb, bluetooth, cokolwiek ;) od pc, ustawisz sobie pozniej bez problemu


Sent from my iPhone using Tapatalk

124miko
26-05-2014, 23:21
Dzięki chłopaki :)
Robert z tym powietrzem, to chyba d.pa, bo akcja czyszczenia miała miejsce ok. 10 dni temu.
Kurtz - jak rozebrać tę pieruńską klawiaturę?
Gdzie kupuje się IPA ?

marszull
26-05-2014, 23:45
jak sobie spojrzalem przed chwila na dol klawiatury z ktorej pisze, to pewnie pod tymi gumowymi bialymi nozkami sa srubki
ps ipa znajdziesz na allegro

124miko
26-05-2014, 23:47
jak sobie spojrzalem przed chwila na dol klawiatury z ktorej pisze, to pewnie pod tymi gumowymi bialymi nozkami sa srubki

Próbowałem, ale miałem wrażenie, że prędzej urwę niż wyciągnę. Może ktoś ma jednak jakieś doświadczenie ?

markas
27-05-2014, 00:03
http://www.ifixit.com/Teardown/Apple+Wireless+Keyboard+%28A1255%29+Teardown/5239

markas
27-05-2014, 00:18
To na fixit wydaje się "trochę" skomplikowane, znajdziesz też parę filmów na youtubie, po wpisaniu np. Apple Wireless Keyboard repair

124miko
27-05-2014, 00:27
To na fixit wydaje się "trochę" skomplikowane, znajdziesz też parę filmów na youtubie, po wpisaniu np. Apple Wireless Keyboard repair

Tej drogi już probowałem, ale nic sensownego nie znalazłem - stąd pytanie na forum :)

markas
27-05-2014, 00:32
Zdejmowanie niedziałających klawiszy i przemywanie izopropanolem lub spirytusem mechanizmu wydaje się sensowne.

124miko
27-05-2014, 15:31
Zdemontowałem 15 klawiszy i przemyłem benzyną ekstrakcyjną ( tylko to miałem pod ręką ). Sześć nadal nie działa.

markas
28-05-2014, 12:55
Izopropanolem pewnie by poszło :)

Borat1979
28-05-2014, 14:24
Apple to nawet najprostsze rzeczy musi na siłę udziwnić :x

Wyrzuć to gówno i kup normalna klawiaturę.

eskimos
28-05-2014, 15:34
Ja swoja klawiature czyszcze prysznicem, wczesniej ja odpinam od lapka :wink: pozniej na balkon na sznurek i wisi do wieczora razem z gaciami. Jeszcze sie nie zdarzylo zeby cos sie zacinala a po takim szorowaniu wyglada jak nowa. Odkad pamietam zawsze tak czyscilem klawiatury, no ale ja nie mam apple :wink:

kjeld
28-05-2014, 19:40
Ja swoja klawiature czyszcze prysznicem, wczesniej ja odpinam od lapka :wink: pozniej na balkon na sznurek i wisi do wieczora razem z gaciami. Jeszcze sie nie zdazylo zeby cos sie zacinala a po takim szorowaniu wyglada jak nowa. Odkad pamietam zawsze tak czyscilem klawiatury, no ale ja nie mam apple :wink:

Czynię dokładnie to samo z klawiaturą od PC (prysznic i szczotka). Zostawiam do wyschnięcia na 2-3 dni, uprzednio pomachawszy nią zamaszyście, aby jak najmniej wody pozostało. Robiłem to wielokrotnie, nigdy nic się nie stało.

124miko
29-05-2014, 13:02
Kupiłem nową :(
Starą zostawiam do eksperymentów :)