eldritch
26-05-2014, 09:07
Witam, że tak powiem ponownie...
Zwracam się z prośbą do entuzjastów sprzętu fotograficznego... i samej fotografii... ;) z pytaniem: "co wybrać?".
Od razu napiszę tak: wiem, powinienem poczytać forum, jest wiele wątków, itd... Proszę o pomoc tę część forumowiczów, która w pisaniu odpowiedzi na takie posty znajduje przyjemność. Marudom itp. dziękuję.
Naprowadzam:
- od ok. 4 lat nabieram dystansu do fotografii... :) tzn. przestałem właściwie robić zdjęcia inne niż z wakacji... :P - nie mam czasu na robienie zdjęć;
- mam D200, trochę szkła N17-80, N70-300VR, S18-125, N50, SB600 - zastanawiam się czy tego się w cholerę nie pozbyć;
- szukam czegoś uniwersalnego do fotografowania na wyjazdach (zdjęcia pamiątkowe, krajobraz, "architektura", portreciki okazjonalne zony, itp.);
- warunek konieczny wysoka jakość obrazowania i wykonania (żadnych tanich plastików), a jakby jeszcze wyglądało do boga i do ludzi...;
- oczywiście nie musi to być Nikon.. :)
Dlaczego chcę zmienić D200 i moje szkła:
- po pierwsze jest za ciężki, mam dość biegania z takim sprzętem po Wenecji itp., zamiast siedzieć w knajpce jak człowiek i sączyć zimny napój, człowiek obwieszony sprzętem, plecakiem z obiektywami, itp... dosyć!
WIĘC MA BYĆ WZGLĘDNIE MAŁE I LEKKIE
- po drugie - nie spodziewałem się, że kiedykolwiek to napiszę... ekhm... D200 nie kręci filmów... ufff jakoś poszło...;)
zazwyczaj na wyjazdy biorę kamerę, i teraz po latach stwierdzam, że gdybym miał wybrać, czy kręcić na wyjazdach filmy, czy robić fotki - to 51% za kręceniem...
I w tym ostatnim tkwi szkopuł - wybrać aparat mógłbym sam - ale o kręceniu filmów aparatami nie mam bladego pojęcia. Interesuje mnie więc taki model, który:
- dobrze wygląda i jest dobrze wykonany;
- dobrze robi zdjęcia (jakiś obiektyw ze stałym światłem 2.8 + ogniskowa do krótkiego tele);
- DOBRZE KRECI FILMY - tzn. porównywalnie do kamerki za 1500-3.000 zł (chodzi mi o szczegóły techniczne zwłaszcza AF, redukcja drgań, WB), przy czym nie interesuje mnie nic więcej jak nacisnąć nagrywam i już.
Aha, za ile... hmm gdyby było warto, opchnąłbym wszystko co mam i dołożył ze 2k.
Tanie rzeczy (do 2k), też mnie interesują...
Jeśli trzeba wyłożyć więcej kasy piszcie propozycje... w sumie wszystko wchodzi w grę.
Dzięki WIELKIE ZA POMOC!
PS Nie napisałem jednej bardzo ważnej rzeczy, od przeszło 20 lat fotografuję lustrzankami... i bez wizjera nie dam rady... jakiś musi być im lepszy tym lepiej...
Zwracam się z prośbą do entuzjastów sprzętu fotograficznego... i samej fotografii... ;) z pytaniem: "co wybrać?".
Od razu napiszę tak: wiem, powinienem poczytać forum, jest wiele wątków, itd... Proszę o pomoc tę część forumowiczów, która w pisaniu odpowiedzi na takie posty znajduje przyjemność. Marudom itp. dziękuję.
Naprowadzam:
- od ok. 4 lat nabieram dystansu do fotografii... :) tzn. przestałem właściwie robić zdjęcia inne niż z wakacji... :P - nie mam czasu na robienie zdjęć;
- mam D200, trochę szkła N17-80, N70-300VR, S18-125, N50, SB600 - zastanawiam się czy tego się w cholerę nie pozbyć;
- szukam czegoś uniwersalnego do fotografowania na wyjazdach (zdjęcia pamiątkowe, krajobraz, "architektura", portreciki okazjonalne zony, itp.);
- warunek konieczny wysoka jakość obrazowania i wykonania (żadnych tanich plastików), a jakby jeszcze wyglądało do boga i do ludzi...;
- oczywiście nie musi to być Nikon.. :)
Dlaczego chcę zmienić D200 i moje szkła:
- po pierwsze jest za ciężki, mam dość biegania z takim sprzętem po Wenecji itp., zamiast siedzieć w knajpce jak człowiek i sączyć zimny napój, człowiek obwieszony sprzętem, plecakiem z obiektywami, itp... dosyć!
WIĘC MA BYĆ WZGLĘDNIE MAŁE I LEKKIE
- po drugie - nie spodziewałem się, że kiedykolwiek to napiszę... ekhm... D200 nie kręci filmów... ufff jakoś poszło...;)
zazwyczaj na wyjazdy biorę kamerę, i teraz po latach stwierdzam, że gdybym miał wybrać, czy kręcić na wyjazdach filmy, czy robić fotki - to 51% za kręceniem...
I w tym ostatnim tkwi szkopuł - wybrać aparat mógłbym sam - ale o kręceniu filmów aparatami nie mam bladego pojęcia. Interesuje mnie więc taki model, który:
- dobrze wygląda i jest dobrze wykonany;
- dobrze robi zdjęcia (jakiś obiektyw ze stałym światłem 2.8 + ogniskowa do krótkiego tele);
- DOBRZE KRECI FILMY - tzn. porównywalnie do kamerki za 1500-3.000 zł (chodzi mi o szczegóły techniczne zwłaszcza AF, redukcja drgań, WB), przy czym nie interesuje mnie nic więcej jak nacisnąć nagrywam i już.
Aha, za ile... hmm gdyby było warto, opchnąłbym wszystko co mam i dołożył ze 2k.
Tanie rzeczy (do 2k), też mnie interesują...
Jeśli trzeba wyłożyć więcej kasy piszcie propozycje... w sumie wszystko wchodzi w grę.
Dzięki WIELKIE ZA POMOC!
PS Nie napisałem jednej bardzo ważnej rzeczy, od przeszło 20 lat fotografuję lustrzankami... i bez wizjera nie dam rady... jakiś musi być im lepszy tym lepiej...